Category Archives: Uncategorized

Nädal 24

Tere armas Muraste! Suvi on täies hoos ja meil on ka mõned ägedad uudised!

Nüüd saab iga Muraste elanik tellida omale trendika MURASTE T-SÄRGI!

GARAAŹIMÜÜK MURASTES

19. juunil PÜHAPÄEVAL kell 12.00-16.00

GARAAŽIMÜÜK.Igas majapidamises on esemeid, mis on muutunud liigseks (kodumasinatest mänguasjadeni), on jäänud suureks-väikeseks (riietest jalanõudeni),  on jäänud üle (talvevarudest ehitusmaterjalideni) või mida  on piisavalt palju (käsitööst taimedeni). Ikka on nii, et mis ühel on üle, on teisel just puudu. Ülduhul toimub garaažimüük müüjate oma koduukse

OSTJALE: Pidevalt täienev info müügikohtade ja kaubavaliku kohta leitav lehekülje lõpus! Leia endale huvipakkuvad müüjad üles!

MÜÜJALE: Anna enda osalemisest esimesel võimalusel (aga hiljemalt  17. juuni) teada e-kirjaga muraste@muraste.ee. Kirjuta juurde müügikoht ja ligikaudne kaubavalik (võib lisada ka pilte) .  Mida varem osalemisest teatad, seda suurem on võimalus leida oma väärt kraamile uus omanik.

MÜÜK toimub müüjate oma kodu juures kell 12.00-16.00

INFO palun saata: muraste@muraste.ee

PALUN MÄRGI MÜÜGIKOHT KAARDIL!

https://goo.gl/maps/jJzQ1Zvj9fjDbcXUA

LAUAMÄNGU KONKURSS

TÄHELEPANU Harku valla laps ja noor! Kujunda ise LAUAMÄNG/KAARDIMÄNG

TÄHTAEG: 27. JUUNI 2022

SAATA: e-posti aadressil kultuuriait@gmail.com või too lahtioleku aegadel Kumna Kultuuriaita https://maria.kumna.ee/kultuuriait/ või Harku valla raamatukogudesse (Harkus, Väänas, Tabasalus).

Kutsume Harku valla lapsi ja noori osalema lauamängu konkursil (vanuses kuni 19.a ) Konkursil osalemiseks, kujunda lauamäng/ kaardimäng vabalt valitud tehnikas (näited: digitaalselt, joonistusena, kollaažina, segatehnikas)

Mäng peab olema inspireeritud HARKU VALLAST ( näiteks: vaatamisväärsused, külad, kuulsused, loodus). Konkursi eesmärk on mänguliselt tutvustada Harku valda.

Võitja kuulutatakse välja Lastepäeval, 25.juulil, Harku valla Avatud külade nädalal.

JUULIS ON HARKU VALLAS AVATUD KÜLADE NÄDAL!

22.-31. JUULI

Nagu juba traditsiooniks on kujunenud toimub Harku vallas AVATUD KÜLADE NÄDAL, kus iga küla kutsub oma kohvi ja koogilõhnalistesse kodukohvikutesse külalisi, toimuvad kontserdid, peod ja vahvad tegevustoad. Iga küla on omanäoline ja eks üritusedki on oma küla nägu.

2022 a. Külade nädal on pühendatud Harku vallas külades elanud või elavatele kirjanikele, luuletajatele, kunstnikele või kultuuritegelastele.

KÜLAPÄEVADE AJAKAVA:

https://www.facebook.com/HarkuvallaAvatudkuladenadal

MURASTE KÜLAPÄEV

28. JUULI – NELJAPÄEV

Alanud on registreerimine Harku Valla kodukohvikute nädalale.
Traditsiooniliselt on ka Murastes 28. JUULIL avatud mitmed armsad koogilõhnalised KODUKOHVKUD. Ootame väga ka sel suvel avama meie koduhoovides mõnusaid kohvikuid õunapuude alla.https://www.youtube.com/embed/i_vKVEESWGc?feature=oembed


Palun registreerige oma kodukohvikud:
https://forms.gle/k9RuBqfB5P2zqNWB8

Registreeri oma kohvik siin!
https://forms.gle/k9RuBqfB5P2zqNWB8

Selleks, Sinu kodukohvik jõukas Kodukohvikute kaardile ja reklaamidesse, palun registreeri ennast kindlasti enne 1. juulit!Hea kodukohvikupidaja meelespea!*Loo vahva ja eristuv kohvik, restoran või baar.
Mõtle läbi menüü ja tee prooviks samu toite endale suve jooksul. Mõtle ka mõni soolane valik välja ning lisaks kaalu hoolega portsude suuruseid ning mõtle ka kaasaostmise võimaluse peale.
*Sellel aastal tutvustame lugusid ja loojaid, mõtle läbi, kuidas saaksid ka oma kohvikus sellesse panuse anda.
*Võib pakkuda juurde vahvaid lisategevusi- käsitöö, elav või taustamuusika, näomaalingud, tegevused lastele.
*Mõtle külastajakogemusele – loo atmosfäär(laudindad, vaasid, lilled, kaunistused, pildid jne.).
* Kui Sul pole piisavalt toole laudu, mõtle alternatiivselt ja säti maha piknikutekid, matid, kaltsuvaibad, vms.
*Hoovis vaata, et poleks ohtlike kohti ja muru võiks olla niidetud 🙂 Kui sul on koduloomad, siis hoolitse, et nad ei pääseks toidule ligi ega ehmataks külastajaid.
*Ole nähtav! – tee oma kohvikule event FB ja jaga infot Facebookis või mõnes muus kanalis. Ja loomulikult kutsu oma sõpru ja tuttavaid ja räägi neile kohvikupäevast aegsasti.
*Hinnasildid – tee need enne avamist valmis. Pane välja menüü.
*Vahetusraha – ole varustatud kindlasti vahetusrahaga!
*Ole äratuntav ka tänavalt! – Kohvikutepäeval võiksid paigalda väravale info (nimi, ajakava, menüü)
*Saabumine ja parkimine. Katsu oma auto eest ära parkida, et su hoovis oleks võimalikult palju ruumi. Anna külalistele teada, kuhu nad auto parkida saavad. Võimalusel loo jalgrattaparkla.
*Kutsu sõbrad või pereliikmed appi – koos on lõbusam!
Teavita ka naabreid oma plaanist ja palu neil olla tolerantsed või kaasa nad kohvikupidamisse.
*Kindlasti paku kohviku külastajatele kätepesu võimalust ( kauss veega/ rätik või niisked salvrätikud), võimalusel varusta müügilett desinfitseerimisvahendiga.
*Müügileti lähedusse paigalda kindlasti prügikast.
*Kohvikupidajad koristavad ise oma kohviku ümbruse ja hoolitsevad ka krundiga piirnevatel tänavatel tekkinud prahi äraviimise eest. 🚮
Soovitused toidu valmistamiseks ja müümiseks
Veterinaar- ja Toidumametilt:
*Toidu valmistaja ning müüja peab olema terve.
*Kui Te müüte müügipakendisse pakendamata toitu või valmistate toitu kohapeal, siis kõik pinnad, millega toit kokku puutub peavad olema puhtad ja terved. Vajadusel tuleb tööpindu puhastada ka laadapäeva jooksul, et välistada ristsaastumist;
*Kui Teil on vaja ka päeva jooksul puhastada töövahendeid või pesta toitu, siis mõelge läbi, kuidas saate seda teha hügieeniliselt.
*Toit, mis vajab säilimiseks külmkapi temperatuuri, tuleb sellisel temperatuuril hoida kogu müügiaja jooksul. Külmkapi temperatuuri vajava toidu hoidmine kõrgemal temperatuuril, tekitab soodsa keskkonna bakterite arenguks. Bakterid tekitavad erinevaid terviseprobleeme, millest mõnedel võivad olla tõsised tagajärjed;
küpsetage toitu põhjalikult eriti liha, muna ja mereande. Sea- ja kanaliha sisetemperatuur peab olema vähemalt 75°C;
*Hoia valmistoit ja toores toit eraldi;
*Märkige hinnasildile ka allergeenide kohta infot.Oluline info:
Alates 1. oktoobrist 2019 peab üritustel jälgima järgmisi nõudeid:- peab koguma igas kogumiskohas liigiti vähemalt segaolmejäätmeid, biolagunevaid jäätmeid ja pakendijäätmeid. Jäätmemahutile peab olema selgelt ja arusaadavalt märgitud kogutavate jäätmete liik;- üritusel ei serveerita toitu ja jooki ühekordsetes nõudes (nt taldrikud, kausid, joogitopsid, joogitopside kaaned) ega kasutata ühekordseid söögiriistu (nt noad, kahvlid, lusikad, söögipulgad, kõrred, joogisegamispulgad), mis sisaldavad plasti. Lubatud on kasutada biolagunevast plastist nõusid ja söögiriistu, mis on komposteeritavad ja millel on EVS-EN 13432 standardile või sellega samaväärsele standardile vastavust tõendav sertifikaat. Soovitame kasutada päris nõusid, aga on loomulik, et neid ei pruugi kodukohvikul olla piisavalt. Infopäeval tutvustame ka RingKarbi teenust www.ringkarp.ee
ALKOHOLI MÜÜK JA SERVEERIMINE ON KEELATUD. 

MURASTE KÜLAPÄEVA ORIENTEERUMISMATK

28. juuli kell 18.00 – 20.00 Registreeruda saab selles ajavahemikus.

Muraste KÜLAPÄEVAL toimub Orienteerumismatk koostööprojektina: Muraste Külaselts, Muraste Kooli SA, Muraste Kool, Liikuma Kutsuv Kool.

2022 aasta Külade nädala märksõna on ”Kirjanikud sinu kodukandis”, seega on ka meie Orienteerumismatk pühendatud Murastes aedniku majas sündinud kirjanikele Erni ja  Pedro Krustenile.

Orienteerumismatk on jõukohane igas vanuses inimestele.  Matk on mõeldud peredele, sõpruskondadele ja üksikliikujatele. Tee kulgeb läbi Muraste metsaradade. Tutvume Muraste kirjanike kodukoha ja loominguga. Saab lahendada nii kirjalikke ülesandeid kirjanike Krustenite elu ja loomingu kohta kui sportlikke sooritusi.

Oreinteerumismatka kontrollpunktides on küsimused, mis on seotud meie kirjanikega, vastused leiad googeldades (selleks on vajalik kaasa võtta mobiiltelefonid).

Algus ja lõpp on Mummi trahtri juures. Küsimuste vastused saab organisaatorilt. Hiljem selgitatakse välja võitja, kes saab ka auhinna. Selleks palume kontrolllehele lisada e-mail ja telefoni nr.

 • Kogunemine ja lõpetamine: Mummi trahtri juures kell 18.00. Matka ekstus ligikaudu 1,5 h.
 • Kaasa: joogipudel ja mobiiltelefon
 • Ilmastikukindlad riided
 • Kontrollpunkte on  8tk
 • Igas kontrollpunktis on üks  aktiivne liikumisülesanne ja üks viktoriini küsimuse kirjanike kohta – siis on nii vaim kui füüsis hoitud tasakaalus
 • Stardist saavad osalejad orienteerumiskaardi koos kontrollpunktide lehega, kus on ka kirjeldav juhend – kuidas ja mida teha.

TULE PURJETAMISKOOLI!

Purjetamistrennid toimuvad Lohusalu sadamas. Trennid on 2,5 h pikad ja kaks korda nädalas esmaspäeval ja neljapäeval kell 10:00-12:30. Purjetame, õpime teooriat ja teeme muid lõbusaid tegevusi välisõhus. Talvel teeme mitmekülgset üldfüüsilist trenni. Ootame lapsi vanuses 7-12. Registreerimine kuni 25. juuni.

Ootame kõiki huvilisi uudistama proovitreeningule 27. juuni kell 10:00.
Treener Maris Seersant

Telef. 56 23 45 33

NÄDAL 49

Esmaspäev
14:45 Fa Stuudio kandlering
16:00 Jumping lastele, treener Kaire Taberland
17:30 LiULi kandleansambel
19:00 Suurupi Naiskoor Meretule, dirigent Elen Ilves
20:00 Aeroobika, treener Kaja Tuisk
17:00 Jõusaali infovoldikute jagamine Tabasalus

Teisipäev
14:00 Triinu laulustuudio
18:00 Kudumise-jutuklubi- liitu!
18:30 Seltskonnatantsukursus edasijõudnutele
18:30 Inglise keele kursus
19:00 Suurupi Naiskoor Meretule
19:30 Rahvatants UUS! – Mehed harjutavad meestepeoks! 
17:00 Jõusaali infovoldikute jagamine Tabasalus


Kolmapäev
14:30 Fa Stuudio flööditund
15:15 Fa Stuudio klaveritund
17:30 Mudelismiring
17:30 Vanemate kool “Imelised aastad”
18:15 Prantsuse keele tund
18:30 Inglise keele kursus A2
19:30 Ùkulele algajad ja edasijõudnud, kohtumised üle nädala
20:00 Aeroobika
17:00 Jõusaali infovoldikute jagamine Murastes

Neljapäev
14:45 Fa Stuudio klaveritund
16:15 Fa Stuudio flööditund
17:00 Triinu laulistuudio, soololaulutund
18:30 Muraste Nimetu Näitemänguseltskond
19:00 Jooga, treener Daire Tammik
19:00 Inglise keele kursus B1.1
19:30 Suurupi Naiskoor Meretule
17:00 Jõusaali infovoldikute jagamine Murastes

Reede
Kino, kontsert, teater, koolitus
17:00 Jõusaali infovoldikute jagamine Murastes

Laupäev
Koguperesündmused, väliüritused, retked
17:00 Jõusaali infovoldikute jagamine Murastes

Pühapäev
Traditsiooniline hingetõmbepäev
19:00 Jumping, treener Kaire Taberland
17:00 Jõusaali infovoldikute jagamine Murastes

Mänguväljak ja rulapark, teeme koos!

Teeme koos küla paremaks!

Meile kirjutas Muraste tüdruk Kiona, kes andis teada, et mänguväljakul on kiik katki. Kiona läks esimesse klassi- siis valmis Pankranniku mänguväljak. Mänguväljak on endiselt koht, kus ta oma sõpradega koos saab olla. Täna on Kiona juba seitsmendas klassis, tal on oskus märgata, hoolida ja panustada oma kodukülla, ühes liivakastis mängimine on kogukonnatunde jaoks märgilise tähendusega.

Meil on hea meel teada anda, et TipTipTap on teinud meile pakkumise kuidas mänguväljak ja rulapark korda teha.  

Usinad rulapargikasutajad on kindlasti märganud, et plaatidel on juba täkked sees. Meie enda külalapsed on iga ilmaga rulade ja tõuksidega pargis. On hea tunne, et oleme panustanud oma vaba aega ja resursse õigesse kohta.
Meie rulapark on heas korras aga vajab turgutust.

Head vanemad, pered, ettevõtted, Teeme koos rulapargi korda!
Sul on võimalus rahaliselt panustada rulapargi parandustöödesse. 
MTÜ MURASTE KÜLASELTS
KONTO: SEB EE901010220100157018 märksõna rulapargi remont/mänguväljku remont

Suuremat sorti renoveerimistööd ootavad meid ees Pankrannikumänguväljakul. Ettevõte TipTipTap on teinud meile pakkumise atraktsioonide uuendamiseks ja ronimislinnaku väljavahetamiseks. 
Pered taastame ja loome oma lastele väga hea mänguväljaku. 
Sul on võimalus panustada rahaliselt mänguväljaku renoveerimsse! 
Õnnelikud on lapsed, kes on ühes liivakastis koos mänginud. 

NB! Liumäe atraktsioon suletud!

Kogukonnaliikmed koolitusel

Meie külaseltsi liikmed osalevad Muraste Kooli õpetajatega koos Liikuma kutsuva kooli projekti raames koolitusel “Õuesõpe: võimalused, väljakutsed ja laste heaolu”, lektor Ingunn Fjørtoft Kagu-Norra Ülikoolist. Meie kogukonna jaoks on oluline, et Muraste kooliõues leiaks tegevust kogu pere.

Stig Rästa autorikontsert

Peatselt on Murastes tulemas taas üks ilus õhtu täis suurepärast muusikat.
Oma autorikontserdil esitab andekas muusik Stig Rästa enda kirjutatud lugusid, mis on aastate jooksul kuulsaks lauldud armastatud Eesti artistide poolt. Sel korral võtab meie tippartsistidele üle 120 laulu loonud suurepärane helilooja mikrofoni enda kätte ning laulab oma laule ise. See on õhtu, mil teie ette astub unikaalne koosseis, paljastades teile oma omavahelised suhted, laulud ja lood –  Stig Rästa ja tema kitarr.stig

Kontsert toimub 13. aprillil algusega kell 19 Muraste koolimajas aatriumis (Lee tee 9, Muraste)

Piletid: eelmüügist 15€/12€ (lapsed 6-15); kontserdipäeval 17€/15€ (lapsed 6-15) on müügil Muraste kogukonnakeskuses.

LISAVÕIMALUS PILETI OSMISEKS: Palju on uuritud võimalust osta pilet eelmüügist ilma kogukonnakeskusesse kohale tulemata ja saada see kätte enne kontserdi algust. See võimalus on nüüd olemas:
Kandke, palun, piletiraha Mu
raste külaselts MTÜ kontole EE221010220201766227 (kindlasti just sellele sihtotstarbega tehtud erikontole!!!). Palun kirjutage maksekorraldusele: kontsert, mitu piletit ja teie nimi ning tehke selle kohta pisike teavitus aadressile kogukonnakeskus@muraste.ee või helistades 5253128
Niimoodi ostetud piletid saate kätte enne kontserdi algust koolimaja peasissekäigu juures oleva piletimüügilaua juures (piletitele on märgitud teie nimi). Muidugi võite piletitele järele tulla ka varem.

Ootame kõiki kontserdile! 

Foto: Wikipedia

Pakkumine asjalikele koolinoortele

Muraste kogukonnakeskuses-koolimajas toimub alatasa erinevaid üritusi, kontserte, filmiõhtuid, koolitusi ning tihtilugu on vanemad dilemma ees: kas võtta väike laps kaasa (ja muretseda, kas ta jaksab paigal istuda-kuulata-vaadata) või jätta toredale üritusele tulemata.

Viime otsad kokku ja pakume võimalust vahvatele koolinoortele kogukonnakeskuse ruumis (suures saalis toimuvate ürituste ajal) hoidmist vajavate lastega tegeleda – mängida lauamänge, joonistada, meisterdada, vaadata kasvõi multikaid. Usume, et ka vanematel pole probleem toredale hoidjale tänuks mõni euro taskuraha anda:)baby-sitter-1249401_960_720

Seega, noored, kui olete valmis väljakutset vastu võtma, siis kirjutage endast lühidalt kogukonnakeskus@muraste.ee – lepime kohtumise kokku ning ehk saab taas üks tore mõte teoks!

 

Alasniidu Selts kutsub kõiki meeleolukale perepäevale

Alasniidu Seltsi eestvedamisel korraldatakse 27. augustil Alasniidul ja Harkujärve külakeses meeleolukas perepäev, kuhu oodatakse lisaks oma piirkonna inimestele külalisi lähedalt ja kaugelt.  Päeva mahub traditsiooniline Alasniidu Pereolüümpia, Alasniidu tänavakoss, Alasniidu rannavolle. Esmakordselt korraldatakse ka  Tiskre hoovikohvikute- ja laadapäeva.

PÄEVAKAVA LÜHIDALT

10.00 – 13.00   PEREOLÜMPIA12.00 ALASNIIDU KOOGIMEISTER
10.00 – 13.00   VIII ALASNIIDU KARIKATURNIIR TÄNAVAKOSSUS.
10.00 – 14.00   ALASNIIDU KARIKATURNIIR RANNAVOLLES.
12.00 – 19.00   TISKRE HOOVIKOHVIKUTE PÄEV.
12.00 – 19.00   TISKRE LAADAPÄEV.

Päevast ootame osa võtma nii Tiskre kui Alasniidu kandi rahvas ja kõiki Harku valla sportlikke peresid ja lõbusaid inimesi.
10.00 – 13.00 PEREOLÜMPIA

Alasniidu mänguplatsil (Alasniidu tee 23a, link google kaardile)

Tulge koos perega võistlema ja naabritega rinda pistma! Toimuvad tillude ja väikeste laste jooksud, perede mitmevõistlused. Rohkelt auhindu!

Meeleolu lisavad: suhkruvatt, batuut, näomaalijad, aerojamp, joonistamine ja palju muud.
Muraste vabatahtlik tuletõrjekomando koos tuletõrjeautoga.

Lastealal tegeleb lastega Harkujärve kiriku noorsootöötaja

Päeva juhib Jüri Anepaio.
12.00 ALASNIIDU KOOGIMEISTER

Parima küpsetaja võistlus pereolümpia ajal ja soojenduseks hoovikohvikute päevale.
Ootame erinevaid külarahva küpsetisi kella 11.30`ks Alasniidu mänguväljakule. Auväärne žürii maitseb, hindab ja annab välja traditsioonilise koogimeistri tiitli. Maitseelamusi jagub ka pereolümpialastele!

10.00 – 13.00 VIII ALASNIIDU KARIKATURNIIR TÄNAVAKOSSUS.

*Võistlused toimuvad ühes vanuseklassis (täiskasvanud ja noored koos).
*Võistkonnas kuni 4 mängijat.
*Mängitakse kolm- kolme vastu.

Eelregistreerimine kuni 25. august aadressil erik.sandla@harku.ee, kus palume teatada

 • meeskonna nimi
 • meeskonna esindaja nimi
 • meeskonna esindaja kontaktandmed: tel. number ja e-posti
 • meeskonna liikmete nimed.

Kolmele paremale võistkonnale medalid ja eriauhinnad. Parimale võistkonnale aastaks rändkarikas. Mängitakse EKL tänavakossu reeglite järgi. Osavõtutasu ei ole. Võistluste toimumiskoht mänguväljak Alasniidu tee 23a.

Lisainfo: Erik Sandla, tel 501 6304

Korraldab MTÜ Alasniidu Selts
Toetab Harku Vallavalitsus

Lisainfot turniiri Facebooki lehelt:
https://www.facebook.com/events/1714230898794412/

10.00 – 14.00 ALASNIIDU KARIKATURNIIR RANNAVOLLES.

*Mängitakse kolm- kolme vastu.

Eelregistreerimine kuni 25. august aadressil andrel@timering.ee, kus palume teatada

 • meeskonna nimi
 • meeskonna esindaja nimi
 • esindaja kontaktandmed: tel. number ja e-posti aadress
 • meeskonna liikmete nimed.

Kolmele paremale võistkonnale medalid ja eriauhinnad. Parimale võistkonnale aastaks rändkarikas. Mängitakse rannavolle reeglite järgi. Osavõtutasu ei ole. Võistluste toimumiskoht mänguväljak Alasniidu tee 23a. Lisainfo: Andrel Lokna, tel 516 3494

Korraldab MTÜ Alasniidu Selts
Toetab Harku Vallavalitsus

Lisainfo turniiri Facebooki lehelt.
https://www.facebook.com/events/374902642634003/

12.00 – 19.00 TISKRE HOOVIKOHVIKUTE PÄEV

Esimene Alasniidu ja Harkujärve kandi hoovikohvikute päev toimub 27. augustil ajavahemikus kell 12:00-19:00.

Hoovikohvikuid ootame avama Alasniidu külakese, Tanni, Oja, Nõmme, Välja, Käämo, Hobuseraua tee jne kandi rahvast. Samuti ka Harkujärve küla rahvast.

Kohvikud võib avada oma hoovis või naabritega koos ühiselt tänavanurgal. Sellel päeval toimub veel traditsiooniline Alasniidu Pereolümpia, tänavakossu ja rannavolle turniir. Näljased sportlased on tänulikud korraliku kõhutäie eest peale spordipäeva. Samuti toimub kohvikute päevaga samal ajal ka hoovilaatade päev.

Kõik kohvikud ja hoovilaadad kanname google interaktiivsele kaardile. Huvilistel on lihtne orienteeruda ja hoove külastada.

Hoovikohviku registreerimine ja info levitamine on tasuta.
Kui äril on olnud jumet, siis võib lahke kohvikupidaja jagada tulu ja teha annetuse vastavalt oma äranägemisele MTÜ Alasniidu Seltsile EE231700017001331761.
Annetatud rahaga loome oma kandi rahvale paremat elukeskkonda. Korraldame tulevikus analoogseid üritusi, hooldame ja hoiame korras Alasniidu mänguväljakut jms.

Hea kohalik perenaine või peremees, registreeri oma kodukohvik hiljemalt 24. augustiks 2016 toidukunst@gmail.com
Küsimuste korral võid kirjutada samal aadressil.

Lisainfo hoovikohvikute päeva Facebooki lehelt
 https://www.facebook.com/events/1816788245219108/

12.00 – 19.00 ALASNIIDU JA HARKUJÄRVE HOOVILAATADE JA KIRBUTURU PÄEV.

Alasniidu ja Harkujärve hoovilaatade ja kirbuturu päev toimub
27. augustil ajavahemikus kell 10:00-16:00.

Kirbuturg toimub kella 10:00-12:00-ni Alasniidu mänguväljakul (Alasniidu tee 23a). Meie poolt on mõnus keskkond ja muruplats, müüja poolt kaup ja kauplemise varustus. Samal ajal toimub seal ka pereolümpia, tänavkossu ja rannavolle turniirid.

Hoovilaadad toimuvad kella 12:00-16:00 iga laadalise või müüja hoovis. Müügipunkti võib teha ka naabritega mitme peale. Hoovilaadad toimuvad samaaegselt Alasniidu hoovikohvikute päevaga.

Kõik hoovikohvikud ja hoovilaadad kanname google interaktiivsele kaardile. Huvilistel on lihtne orienteeruda ja hoove külastada.

Müüa võib käsitööd; oma toodangut ja aiasaadusi; esemeid, mida endal enam vaja ei lähe, kuid millest teised rõõmu võiksid tunda jne, jne

Hoovilaatade päevast ootame osa võtma Alasniidu külakese, Tanni, Oja, Nõmme, Välja, Käämo, Hobuseraua tee jne kandi rahvast. Samuti ka Harkujärve küla rahvast.

Hea kohalik perenaine või peremees, registreeri oma hoovilaada müügipunkt hiljemalt 24. augustiks 2016 tiskrelaat@gmail.com.
Saada meile aadress ja hoovilaada kirjeldus. Kanname Sinu müügipunkti kaardile ja huvilistel on lihtne Sind leida. Küsimuste korral võid kirjutada samal aadressil.

Müügipunkti registreerimine ja osalemine on tasuta.
Kui äril on olnud jumet, siis võib lahke kaupleja jagada tulu ja teha annetuse vastavalt oma äranägemisele MTÜ Alasniidu Seltsile EE231700017001331761.
Annetatud rahaga loome oma kandi rahvale paremat elukeskkonda. Korraldame tulevikus analoogseid üritusi, hooldame ja hoiame korras Alasniidu mänguväljakut jms.

Lisainfo laada Facebooki lehelt 
https://www.facebook.com/events/1828098120760239/

 VAATA KA facebook.com/Alasniidu

Alasniidu Perepäeva korraldab ja päeva korraldusele aitab kaasa.

#AlasniiduSets
#HarkujärveKogukonnakirik
#HarkuVallavalitsus
#Toidukunst
#HarjumaaPäästeselts
#TabasaluJK
#Plaan2

 

Paarisuhtekoolitus: kuidas hoida head?

Oktoobris saavad huvilised osa põnevast ja vajalikust paarisuhte koolitusest. Koolitus toimub 14., 15. ja 22. oktoobril Tabasalus, Rohujuure kohvikus, juhendajateks Õnne-Aas Udam ja Marge Vainre.

Koolitusele teeb sissejuhatuse Õnne Aas-Udam, psühholoogiline nõustaja, loovterapeut ja koolitaja.

 Millised on meie paarisuhte etapid?

Kui kaks inimest kohtuvad ja armuvad, märkavad nad teineteises vaid häid ja erilisi omadusi – mis võluvad, tunduvad ainulaadsed ning sind täiendavad ja mille eesmärk on siduda naine ja mees intensiivsete tundesidemetega ühte. Suhte algperioodi tunnete ja kire möll on paari elukaares asendamatu liim ning toetab kahe erineva isiksuse kooselu võimalikkust, valmisolekut kohaneda.

Kooselu edenedes eraldutakse vähehaaval teineteisest ning suhted hinnatakse ümber. Suhte sel perioodil on oluline oma tegelikest vajadustest rääkida ning ka teist tõeliselt kuulata ja mõista.
Teineteise eripärade aktsepteerimine ning partnerite meeldivate joonte esiletõstmine võimaldavad paarisuhtel areneda teineteist tunnustavaks armastus-, partnerlus- ja sõprussuhteks, milles on ruumi nii eraldi olemiseks kui läheduseks/intiimsuseks ning milline eeldab valmisolekut enda muutmiseks partnerilt muutumise nõudmise asemel.

Aastad lähevad ning nagu kõik siin maailmas, on ka paarisuhe pidevas muutumises. Perre on sündinud laps(ed), oluline on töö, eneseteostus, olulise aja võtab igapäevane eluolu, ka erinevad mured, pettumused… paratamatult on paarisuhtesse jõudnud argipäev.

Kipume iseenesetmõistetavana võtma inimest, kes on päevast päeva me kõrval, jagades selle rõõme ja muresid, kohustusi. Muidugi – elu ongi kiire, oleme sageli väsinud, meil on väga mitmeid ja nõudlikke rolle, mida tuleb elus täita… aga kui palju pühendame teadlikult aega suhte hoidmisele, selle “toitmisele”? Olla mõistetud, aktsepteeritud, märgatud ja armastatud – need on inimese ühed põhivajadused.

Millal viimati ütlesime oma kallimale, kui tänulikud oleme talle näiteks… värske hommikukohvi valmistamise eest; või selle eest, et ta võimaldab sul korra nädalas tegeleda oma lemmikhobiga, hoides sel ajal teie lapsi…; või märganud tema siirast naeratust ja seda talle ka öelnud?

Milline on meie armastuse keel?

Kas mu partner teab, kuidas teda hindan, aktsepteerin, tunnustan ja armastan?

Kui mõelda, et sul oleks elada jäänud vaid üks kuu, kuidas elaksid ja kasutaksid siis iga päeva oma suhtes, millest ja mil moel räägiksid oma tõelise ja ainsa Elu Kaaslasega?

Lihtne moodus, kuidas väljendada partnerile oma positiivseid tundeid, tunnustust, komplimente, kogemusi, vajadusel ka julgustust, on kasutada selget mina-keelt ning positiivseid minasõnumeid.

See tähendab, et kirjeldate oma partnerile midagi, mida ta teatud konkreetses kohas või ajal tegi ja annate talle siis teada, mis tundeid see teis tekitas. Näiteks: Kui sa külmal talvehommikul mu auto sooja panid, tundsin end tõeliselt hoituna ja see rõõmustas mind väga!

Paarisuhtekoolitusel tutvustatakse “armastuse viit keelt”, mille läbi partnerid oma armastust väljendavad:

 • Teise tunnustamine on üks viis, kuidas teineteisele armastust välja näidatakse. Läbi minasõnumite.
 • Teineteise jaoks võetud aeg – siin peetakse silmas ühiselt veedetud kvaliteetaega (näiteks jalutuskäigud, teatri- kontserdi- või kinoskäik, aiatööd, sport, jne. – kõik, mida mõlemale meeldib koos teha, olla koos kui sõbrad).
 • Kingitused on käegakatsutavad armastust sümboolselt väljendavad asjad, kingid ei pea olema kallid, vaid mõttega tehtud (lilled, maiustused jne.). Kingitus väljendab seda, et teine mõtleb sinu peale.
 • Teened – teha partnerile midagi, mis talle korda läheb ja tähtis on. Eeldab järelemõtlemist, planeerimist, aega ja energiat. (On see siis külmal talvehommikul auto käima panemine, et see soojaks läheks, kui kallim sõitma asub; aitate teha mingi kodutöö jne.).
 • Füüsiline lähedus- käest kinni hoidmine, kallistamine, paitamine, massaaž – on kõik armastuse väljendamise viisid. Füüsiline lähedus paarisuhtes on tihedasti seotud ka sensuaalsuse ja seksuaalsusega.

Parim kingitus oma partnerile on õppida ära tema “armastuse keel” (see keel, mida ise kõige enam igatsed, mõistad, on tavaliselt ka loomulik esmavalik enda armastuse väljendamiseks teisele) ning selles keeles ka suhelda. Muidugi võtab see aega ja energiat, kuid tasub kuhjaga ära: sellega anname oma kaaslasele teada, et ta on meile väga oluline ja kallis, me armastame, hindame ja väärtustame teda tõeliselt. Me ei võta iseenesestmõistetavalt partneri olemasolu, vaid olema talle tänulikud, et ta jagab meiega oma elu!

Toites niiviisi teadlikult teise inimese hinge, võite oma üllatuseks avastada, et ka teie “armastusekarikas” saab üha enam täidetud.

Kõiki, kel paarisuhte korras, kui ka neid, kes soovivad seda parendada; ning neid, kelle suhe ei tööta või olete üksi-  olete oodatud prep-koolitustele Harku vallas juba sel sügisel!

 

PREP-kuulutus_põhi (1)-page0001

Vabaühenduste teabepäev

15. märtsil (kl 15.30-18.10) toimus Muraste kogukonnakeskuses vabaühenduste teabepäev teemal “Kuidas kirjutada head projekti ja leida sellele toetajaid“, kus erinevaid fonde ja meetmeid tutvustasid ning oma teadmisi jagasid Nelja Valla Kogu tegevjuht Annika Jõks ning HEAKi mittetulundusühingute konsultant Maret Lepiksaar.

Teabepäeval  tutvuti projektide (KOP; KÜSK, LEADER) rahastamisvõimalustega; korrati üle projektikirjutamise ABC; räägiti vabaühenduste nõustamisvõimalustest piirkonnas; seati plaani järgmise infopäeva teema osas jne.12528643_1149529908399299_54062865_o

Pildil: koolitusest osavõtjad (15.03.2016)