Teistmoodi aasta kodust lahkumata

28. mail toimuval Muraste lennukal perepäeval on osalemas ka Youth For Understanding (YFU). Tegemist on rahvusvahelise mittetulundusliku organisatsiooniga, mis pakub haridusliku eesmärgiga kultuurivahetusprogramme enam kui 60 riigis. Ning nende seas on ka Eesti.YFU_gloobus

Sonja Austriast, Shin Jaapanist, Tamara Mehhikost ja Anian Saksamaalt – need on vaid üksikud nimed kõikide nende nägude taga, kes augustikuus Eestisse vahetusaastale saabuvad. Igal aastal valib üle 30ne teismelise oma vahetusaasta sihtriigiks just Eesti – kes soovib tulla siia tõsisemalt muusikat või kunsti õppima, kes aga unistab tõelisest talvest ning täiesti teistmoodi kultuurielamusest.

Seda viimast on võimalik aga ka nautida kodunt lahkumata – vahetuspereks olemine on tõeline kultuurikümblus.

Küsite, et miks hakata YFU vastuvõtvaks pereks?

Kas tead, et Eestimaal on pere, kes võtab sel suvel juba omale 9. vahetusõpilase? Ja neid, kelle kodud ootavad oma kolmandat või viiendat on juurde tulemas üha enam. Sellest kogemusest võidavad kõik – see on koos kasvamine ja arenemine, aga ka suurepärane võimalus endale saada uus pere väljaspool Eestit. Kui olete olnud vahetuspere, siis võib garanteerida, et kusagil Austrias või Mehhikos ootab teid külla perekond, kes on teile elu lõpuni tänulikud, et nende võsukese üheks aastaks oma koju võtsite.

Panustada noore teismelise arengusse paneb kindlasti oma pere proovile, aga kasvatab ja näitab, mis on oma pere tugevused ning mida saab ühelt võõramaalaselt juurde õppida. Ja inimene õpib ju ometigi kogu elu.

Tahad olla osa? Kandideeri vahetuspereks ja elamusterohke aasta on garanteeritud.

Lastega, kes tulemas on, saab teha esmatutvust siin: http://www.yfu.ee/vali-uus-pereliige/

Samas saab koheselt testida, kes neist kõige paremini Sinu perre sobib: http://www.yfu.ee/sobivustest/   

Kui tekkis huvi, siis võta ühendust YFUga: diina@yfu.ee.

Ja lõpetuseks võin öelda oma kogemusest, et jah, vahetusaasta on elamus, mis muudab elu! 

Kõigile tekkinud küsimustele saate vastuse 28. mail Murastes toimuval perepäeval. Kohtumiseni!

Diina Tuulik
Programmijuht
YFU Eesti MTÜ
diina@yfu.ee
5010825

Loe lisaks: https://www.yfu.ee/public/VAP_uudiskiri_2016_marts.pdf