Nädal 38

Nädal 38

Tere, armast Muraste. Sügis astub salamisi suve kandadele. Muraste kinopunkt tervitab sügist menukate Eesti filmidega ja populaarse huumoriõhtuga, nüüd pea igal reedel. Oktoobris on mitu kasulikku õpituba.

JUMALAGA ROCKńROLL

22. septembril kell 19.00

Muraste kinopunkt, Lee tee 9

Pilet: 6.00/5.00 eur

Piletid eelmüügist: https://pilet.pro/toode/kino-jumalaga-rock-roll-hari-elu-esimene-jagu/

Filmi juhatab sisse HARDI VOLMER isiklikult.

Hardi Volmeri ja Kiur Aarma haarav dokumentaalfilm “Jumalaga, rock’n’roll!” on hoogne autoportree filmitegijast ja lavastuskunstnikust Hardi Volmerist, kes on aga ennekõike tuntud rocklauljana. Dokumentaalfilm liigub läbi kümnendite, punkfilmide, rock-kontsertide, tagahoovide, festivalilavade, rätsepatöökodade ja laulva revolutsiooni. Muusikat mängivad ansamblid PäraTrust, Turist, Singer-Vinger ja Hovery Covery ning Liisi Koikson, Jalmar Vabarna ja Tallinna politseiorkester.

Ära ära jahtu!
Režissöör
Hardi Volmer, Kiur Aarma

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=rBqTs1WuLNo&t=1s

NEEME JÄRVI. Muusika üle kõige

UUS SARI: VÄÄRIKATE KINO – mis hakkab linastama väärt- ja dokumentaal filme.

Pilet eelmüügist: https://visitharku.com/…/vaarikate-kino-neeme-jarvi…

Neeme Järvi on üks enim plaadistanud dirigente või koguni muusikuid maailmas. Tema nimi figureerib enam kui poole tuhande heliplaadi esikaanel, lisaks veel sadakond helikandjat, millel ta on üks paljudest tegijatest. “Kui sa mõtled väikselt, ei saa sa teha suurt muusikat.” ütleb selle kohta Neeme Järvi. Lisaks rahvusvahelisele haardele ning mitmete maailma orkestrite peadirigendiks olemisele on tal aga ka missioon kultuurisaadikuna.
Film jälgib rahvusvaheliselt tunnustatud ja rahva poolt armastatud Neeme Järvit tema viimase nelja aasta tegemistel nii Eestis kui ka Prahas, Viinis, Glasgows ja Ameerikas. Neeme olemust avavad tema perekonnaliikmed ja sõbrad ning temaga kontsertidel üles astunud muusikud Nicola Benedetti, Catriona Morison, Thomas Hampson, Joshua Bell jpt.

Režissöör: Erik Norkroos
Tootja: Umberto & Ko
Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=pFlGWKqiLLE 

HUUMURIÕHTA – ans. “Minu isa oli ausus ise” ja Rohke Debelakk

Huumor on parim ravim sügiskaamose vastu.
Porikuu Huumuriõhtal astuvad üles Eesti tuntud naljamahed Gaute Kivistik ja Margo Mitt.
Porikuu libauudiseid loeb Rohke Debelakk ja muusikalisi vahapalasid esitab vokaalansambel “Minu isa oli ausus ise”. Humoorikaid väitlusi esitavad Eesti naljamehed Gaute Kivistik ja Margo Mitt
Avaud on puhvet.
Pilet eelmüügist 15.00 eu
r : https://pilet.pro/toode/huumoriohta/
Kohapeal 20.00 eur sularahas.
Vaata kogu Porikuu festivali kava: https://www.porikuu.ee/

ÕPITOAD OKTOOBRIS

Suured paberlilled
osalustasu: 30.00 eur, hinna sisse kuuluvad materjalid.
Vajalik on eelnev registreerimine: muraste@muraste.ee

Paberlillede tegemine ei ole raske ja ei vaja palju eeldusi, kuid ilma juhendamiseta keerukamad lilled hästi välja ei tule. Ürituste, sünnipäevade, pulmade korraldamisel, isegi kodude kaunistamiseks kasutatakse tänapäeval tihti just suuri paberlilli. Suurte kaunite lilledega saab teha pompöösseid kimpe ja kaunistada suuri pindu, moodustada kodustel pidudel kena fotonurk või hoopis kaunistada lastetuba.

Õpituba toimub kohtade täitumisel.

Aiahoolduse aastaring
osaluspanus: 25.00 eur

Vajalik eelregisreerimine: muraste@muraste.ee
Õpituba toimub kohtade täitumisel.

Mis tegevusi ja millal teha – talv, kevad, suvi, sügis. Puude ja põõsaste lõikamine (hoolduslõikus, noorenduslõikus), püsikute hooldus, istutamine, väetamine, muru hooldus. Hoolduse peamised vead. Osaleja saab endale teha aiahoolduse kalendri vastavalt oma aiale ja taimedele