Nädal 3

Tere, armas Muraste! Täna kell 17.00 arutame Muraste külaseltsis Harku valla edasist arengukava. Ootame kõiki sõna sekka ütlema.

UUED põnevad õpitoad.

Nüüd juba 19 AUHINDA!

Külla tuleb filmi produtsent MARIANNE OSTRAT.
Enamus eestimaalasi on kuulnud ja paljud ka näinud juba 18 auhinda võitnud dokfilmi “Savvusanna sõsarad”, mille reźissöör ja stsenarist on Anna Hints ning produtsent Marianne Ostrat. Lisaks auhindadele on film pälvinud 8 rahvusvahelise tähtsusega nominatsiooni. Mainekaim auhind on Euroopa Filmiauhinna võit parima dokumentaalfilmi kategoorias, lisaks esimese Eesti dokumentaalfilmina Sundance’i filmifestivalil parima reśissööri preemia, San Francisco auhinnad, LUX publikuauhinna nominatsioon ning uusim on kodumaine aasta filmi auhind Eesti Filmiajakirjanike “Neitsi Maali” ning palju teisi.
“Iseenesest ei ole see, et film vôidab aasta jooksul 18 auhinda midagi erakordset. “Savvusanna sõsarad” puhul on erakordne vôidetud auhindade ja pälvitud nominatsioonide tase ja kaalukus” räägib filmi produtsent Marianne Ostrat.
Kuigi Oscari-jaht jäi “Savvusanna sõsarate” jaoks kahjuks oodatust lühemaks, leevendab seda loodetavasti jätkuv palav toetus kodumaal. Anna Hints ja teised osalised väärivad tunnustust turvalise tunderuumi loomise eest filmis, mis ühendab inimesi ning on viinud Eesti kultuuri kinoekraanidele üle maailma,” ütles Eesti Filmiajakirjanike Ühingu esimees Andrei Liimets (Autor
BNS).
Filmi tegevus toimub Vana-Võromaal suitsusaunas, mis kuulub UNESCO kultuuripärandi esindusnimekirja. “Savvusanna sõsarad” tutvustab vanaaegse suitsusauna kombestikku, kuid on seejuures kaasaegne film naistest, kes suitsusauna kokku tulevad, räägivad oma kurbusest ja häbist ning saavad puhtaks suitsusauna tervendava rituaalse mõju läbi.
Kes veel ei ole mainekate auhindadega pärjatud filmi näinud või kes soovivad veelkord kogeda suitsusauna maagiat, siis on võimalus vaadata “Savvusanna sõsarad” filmi Muraste kinopunktist 26.jaanuaril kell 19.00, Lee tee 9.
Külla tuleb ka filmi produtsent MARIANNE OSTRAT, kes räägib filmi valmimisprotsessist, auhindade pöörasest karussellist ning vastab teie küsimustele.
Rõõmsate kohtumisteni Murastes.

Eesti kirjanduse päev on riiklik tähtpäev. Seda tähistatakse alates 2023. aastast iga aasta 30. jaanuaril. Eesti kirjanduse päev langeb kokku Eesti kirjaniku A. H. Tammsaare sünnipäevaga. Eesti kirjanduse päeval juhitakse tähelepanu eesti kirjandusele, kirjanikele ja nende rollile Eesti kultuuris ning ühiskonnas. Eesti kirjanduse päeva eesmärk on väärtustada kirjanduse tüvitekste ning soodustada inimeste huvi kirjanduse vastu.

31. jaanuaril kell 19.00 toimub Muraste külaseltsis eesti kirjanduspäevale pühendatud kirjandusklubi “Vaatega tuba” avaüritusele tuleb külla MART JUUR.
Mart Juur ei vaja tutvustamist, ta on eesti inimestele tuttav nii televisoonist kui raadiost mitmetest meelelahutussaadetest kuni väga huvitavate ja harivate kirjandussaadeteni välja. Tegemist on väga erudeeritud, laialdaste kirjandusalaste teadmiste ja mitekülgselt põneva persooniga.
Meie kirjandusklubis tutvustab Mart Juur nii uut kui vana kvaliteetkirjandust ja kirjanikke ning vastab hea meelega publiku küsimustele.
Piletid eelmüügist 15.00 eur

OSTA SIIT: https://pilet.pro/toode/kirjandusklubi-kulla-tuleb-mart-juur/
Kohapeal: 18.00 eur

Juba 50-ndat hooaega toimub Harku vallas muljet avaldav MÄLUMÄNG: Ajuragin

Muraste, kutsume üles kokku panema oma võistkond (4 inimest). Järgmine mälumäng toimub 26.01. Võistkonnad peab eelnevalt registreerima. Asukoht on Neiberhuudis Tabasalus. Kohti on väga piiratud arv.

Regamisvorm on siin: https://docs.google.com/forms/d/1icZbeinm2bOLZmH7-jniuJPh1KFQY8Fnv_PLPp-jtbM/edit

UUED ÕPITOAD

Üks vahva tüdruk MAARJA on oma isa Mardiga koos kokanud juba palju aastaid ja neil on isegi Youtubes oma kanal olnud. Nüüd kutsusime Maarja Murastesse, et ta õpetaks sõbrapäevaks tegema eksootilisi Korea maiusi. Koos tehakse ka väike kinkepakend. Igaüks saab kaasa kümmekond maiusepalli
TULE KOOS PEREGA, koos kokkamine, see on väga vahva!

Pane ennast kindlasti kirja: muraste@muraste.ee

Õpime tegema esimesi makrameetehnika sõlmi ja valmistame toreda lillekiige, et lilled ikka päevavalgust rohkem saaksid pimedal ajal. Oma kätetöö saab igaüks koju kaasa muidugi🙂.

Töötuba juhendab Jana Reitalu. Olen tegelenud makramee punumisega juba 4 aastat ja tunnen nüüd, et võiksin oma oskusi ka teistega jagada. Alustaksime kõige väiksemast tööst, et saada selgeks sõlmed ja minna sealt edasi keerukamate juurde.

Töötoas osalemise hind 20.- . Kestus umbes 2 tundi. Hind sisaldab kõiki materjale. Osalejal palun kaasa võtta mõõdulindi ja teravad käärid.

Pane ennast kirja: muraste@muraste.ee