Nädal 4

Nädal 4

Tere, armas Muraste! Meil on tulekul nii palju põnevat, et hoia piip ja prillid 🙂

Nüüd juba 19 AUHINDA!

26. jaanuar kell 19.00 Muraste kinopunkt (Lee tee 9) Pilet: 6.00/5.00 eur

Külla tuleb filmi produtsent MARIANNE OSTRAT.
Enamus eestimaalasi on kuulnud ja paljud ka näinud juba 18 auhinda võitnud dokfilmi “Savvusanna sõsarad”, mille reźissöör ja stsenarist on Anna Hints ning produtsent Marianne Ostrat. Lisaks auhindadele on film pälvinud 8 rahvusvahelise tähtsusega nominatsiooni. Mainekaim auhind on Euroopa Filmiauhinna võit parima dokumentaalfilmi kategoorias, lisaks esimese Eesti dokumentaalfilmina Sundance’i filmifestivalil parima reśissööri preemia, San Francisco auhinnad, LUX publikuauhinna nominatsioon ning uusim on kodumaine aasta filmi auhind Eesti Filmiajakirjanike “Neitsi Maali” ning palju teisi.
“Iseenesest ei ole see, et film vôidab aasta jooksul 18 auhinda midagi erakordset. “Savvusanna sõsarad” puhul on erakordne vôidetud auhindade ja pälvitud nominatsioonide tase ja kaalukus” räägib filmi produtsent Marianne Ostrat.
Kuigi Oscari-jaht jäi “Savvusanna sõsarate” jaoks kahjuks oodatust lühemaks, leevendab seda loodetavasti jätkuv palav toetus kodumaal. Anna Hints ja teised osalised väärivad tunnustust turvalise tunderuumi loomise eest filmis, mis ühendab inimesi ning on viinud Eesti kultuuri kinoekraanidele üle maailma,” ütles Eesti Filmiajakirjanike Ühingu esimees Andrei Liimets (Autor
BNS).
Filmi tegevus toimub Vana-Võromaal suitsusaunas, mis kuulub UNESCO kultuuripärandi esindusnimekirja. “Savvusanna sõsarad” tutvustab vanaaegse suitsusauna kombestikku, kuid on seejuures kaasaegne film naistest, kes suitsusauna kokku tulevad, räägivad oma kurbusest ja häbist ning saavad puhtaks suitsusauna tervendava rituaalse mõju läbi.
Kes veel ei ole mainekate auhindadega pärjatud filmi näinud või kes soovivad veelkord kogeda suitsusauna maagiat, siis on võimalus vaadata “Savvusanna sõsarad” filmi Muraste kinopunktist 26.jaanuaril kell 19.00, Lee tee 9.
Külla tuleb ka filmi produtsent MARIANNE OSTRAT, kes räägib filmi valmimisprotsessist, auhindade pöörasest karussellist ning vastab teie küsimustele.
Rõõmsate kohtumisteni Murastes.

31. jaanur kell 19. 00 Muraste kinopunkt (Lee tee 9)

VESTLEMA TULEB MART JUUR

Piletid eelmüügist 15.00 eur

OSTA SIIT: https://pilet.pro/toode/kirjandusklubi-kulla-tuleb-mart-juur/
Kohapeal: 18.00 eur

Eesti kirjanduse päev on riiklik tähtpäev. Seda tähistatakse alates 2023. aastast iga aasta 30. jaanuaril. Eesti kirjanduse päev langeb kokku Eesti kirjaniku A. H. Tammsaare sünnipäevaga. Eesti kirjanduse päeval juhitakse tähelepanu eesti kirjandusele, kirjanikele ja nende rollile Eesti kultuuris ning ühiskonnas. Eesti kirjanduse päeva eesmärk on väärtustada kirjanduse tüvitekste ning soodustada inimeste huvi kirjanduse vastu.

Muraste kinopunktis toimub eesti kirjanduspäevale pühendatud kirjandusklubi “Vaatega tuba” avaüritusele tuleb külla MART JUUR.
Mart Juur ei vaja tutvustamist, ta on eesti inimestele tuttav nii televisoonist kui raadiost mitmetest meelelahutussaadetest kuni väga huvitavate ja harivate kirjandussaadeteni välja. Tegemist on väga erudeeritud, laialdaste kirjandusalaste teadmiste ja mitekülgselt põneva persooniga.
Meie kirjandusklubis tutvustab Mart Juur nii uut kui vana kvaliteetkirjandust ja kirjanikke ning vastab hea meelega publiku küsimustele.

16. veebr. kell 19.00 Muraste kinopunktis (Lee tee 9) Pilet: 6.00/5.00 eur

KÜLLA TULEB edine diplomaat, Riigikogu liige ja Riigikaitsekomisjoni esimees KALEV STOICESCU. Vestleme Eesti ajaloolistest sündmustest ja praegusest olukorrast.

Eesti admirali ja tema ajastu lugu

Johan Pitka oli mees, kes on kompromissitu kindlusega seisnud Eesti saatuse pöördeliste sündmuste juures, olgu selleks Kaitseliidu ellu kutsumine, soomusrongid Vabadussõjas või paljud teised olulised, ent haprad hetked, mis on nõudnud just Pitkale omast pöörast julgust. Sellised hetked ei jää vaid minevikku, ajalugu vajab sellist otsusekindlust ka täna ja edaspidi… Eesti ajaloo ühe põnevaima suurkuju elu oli sama kirev ja pöörane, nagu mehe iseloomgi. Seda huvitavam on meie kõigi lugu, Eesti lugu läbi tema tegelaskuju rääkida. „Pitka legend“ äratab tippnäitlejatega lavastuslike stseenide, animatsiooni ja dokumentaalkaadrite kaudu ellu loo esimesest Eesti admiralist, tema ajastust, võitlustest ja unistustest.  

Stsenaarium: Loone Ots, Rein Pakk
Rezhissöör: Ain Mäeots
Operaator: Mait Mäekivi
Kunstnik: Killu Mägi
Montaazh: Risto Pillesson
animatsioon: Elise Christine Jörberg
Helilooja: Ardo Ran Varres
Osades Karol Kuntsel, Maria Annus, Indrek Taalmaa, Ronald Mäeots, Mait Malmsten, jt.
Produtsent: Ain Mäeots

https://youtube.com/watch?v=AqhpzH6NskA%3Ffeature%3Doembed
  1. MÄRTS kell 19.00 Muraste kinopunktis (Lee tee 9) Pilet: 6.00/5.00 eur

A. H. Tammsaare samanimelisel romaanil põhinev mängufilm viib meid ühe ootamatu armastusloo keskmesse. Elu ja armastuse järskude pööretega seisavad silmitsi kaks Eesti kirjandusest tuntud ikoonilist tegelast, Irma ja Rudolf. Filmi tegevus leiab aset murrangulisel ajajärgul, mil kasvavast heaolust rammestunud noor Eesti Vabariik peab toime tulema muutuva maailma raputavate väljakutsetega. Esmakordselt täispika mängufilmina ekraanile jõudev “Elu ja armastus” annab aegumatutele teemadele värske vaatepunkti, luues üllatavaid paralleele tänapäevamaailmaga.

1933. aasta kuumal suvel tuleb sisukamast elust unistav noor Irma maalt linna sugulase Lonni juurde. Irma on keskkonnavahetusest vaimustuses, linnaelus pettunud Lonni näeb aga tüdruku tulekus uut võimalust ka enda jaoks.

Irmasse armunud maapoiss Eedi jälitab tüdrukut ja üritab veenda teda tagasi tulema, oma isatallu perenaiseks. Irma aga on otsustanud nende ühise romantilise mineviku oma unistuste nimel seljatada.

Juhuse tahtel palkab keskealine trükitööstur Rudolf Irma endale teenijaks. Rudolfi sarm ja salapära paeluvad Irmat ja ootamatult tärganud tunded ei lase tal ühel hetkel enam mehe lähenemiskatseid tõrjuda. Ehkki Rudolf vannub Irmale armastust, paljastub peagi edeva mehe liiderlik ja manipuleeriv pale.

Treiler:

https://youtube.com/watch?v=YvvZrIw1NxQ%3Ffeature%3Doembed

Õpime tegema esimesi makrameetehnika sõlmi ja valmistame toreda lillekiige, et lilled ikka päevavalgust rohkem saaksid pimedal ajal. Oma kätetöö saab igaüks koju kaasa muidugi🙂.

Töötuba juhendab Jana Reitalu. Olen tegelenud makramee punumisega juba 4 aastat ja tunnen nüüd, et võiksin oma oskusi ka teistega jagada. Alustaksime kõige väiksemast tööst, et saada selgeks sõlmed ja minna sealt edasi keerukamate juurde.

Töötoas osalemise hind 20.- . Kestus umbes 2 tundi. Hind sisaldab kõiki materjale. Osalejal palun kaasa võtta mõõdulindi ja teravad käärid.

Pane ennast kirja: muraste@muraste.ee

Üks vahva tüdruk MAARJA on oma isa Mardiga koos kokanud juba palju aastaid ja neil on isegi Youtubes oma kanal olnud. Nüüd kutsusime Maarja Murastesse, et ta õpetaks sõbrapäevaks tegema eksootilisi Korea maiusi. Koos tehakse ka väike kinkepakend. Igaüks saab kaasa kümmekond maiusepalli
TULE KOOS PEREGA, koos kokkamine, see on väga vahva!

Osaluspanus: 15.00 eur, kohapeal sularahas

Pane ennast kindlasti kirja: muraste@muraste.ee