Nädal 43

Tere, armas Muraste! Oktoobri lõpus kaotavad puud aina rohkem lehti, kuid loodus muutub üha mitmekesisemaks, pakkudes silmailu erinevate värvide mängus. Muraste külaseltsis saab veel täna liituda Aastaringi õpitoaga ja reedel vaadata kinos sünget Eesti filmi Tume paradiis. Ära unusta osta eellmüügist Muraste legendaarse perekond Vaigla kontserdi piletit!

Film ei ole soovitatav lastele!

Filmi peategelaseks on isa poolt ära hellitatud, kuid iseendaga pahuksis olev Karmen (Rea Lest), kelle senise elu turvavõrgustik laguneb ootamatult ning ta seisab silmitsi universumi tumeduse ja tühjusega. Ebamugavust lisavad vales suunas arenevad suhted poolvenna Viktoriga (Jörgen Liik), kelle tõekspidamised ja arusaamad suhetest lähedastega, on ootamatute sündmuste tõttu tema sisemaailma segi paisanud. Film avab ukse tänapäeva noorte hämarasse hedonistlikku maailma, mida varjutavad mineviku saladused, toksilised armusuhted ning undergroundlik maailm.

Tüdruku elus mängivad venna kõrval veel olulist rolli mitmed mehed, kes ühtaegu peegeldavad enesega vastuolus oleva noore naise sassis sisemaailma. Üheks oluliseks tegelaseks on enda ellu uudsust ning põnevaid väljakutseid otsiv keskealine härrasmees Renee, kelle rollis näeb Juhan Ulfsakit. Toetavat sõpra ja mõttekaaslast Tolikut kehastab Reimo Sagor. Tolik on tüüp, kes ei puudu üheltki healt peolt.

Filmi „Tume paradiis“ peaosades mängivad Rea Lest („November“, „Skandinaavia vaikus“) ja Jörgen Liik („November”, „Mehetapja / Süütu / Vari“). Kõrvalosades astuvad üles Juhan Ulfsak („Erik Kivisüda”, „Tenet“), Reimo Sagor („Kalev”, „Võta või jäta“), Maria Avdjuško („Vee peal”, „Seltsimees laps“), Kristo Viiding („Taevatrepp”, „Ükssarvik“), Liisa Saaremäel („Öölapsed“), Steffi Pähn („Võta või jäta“), Kaie Mihkelson („Taevatrepp”, „Vehkleja“) ja Üllar Saaremäe („Kalev”, „Mehetapja / Süütu / Vari“).

Filmi režissöör ja stsenarist on Triin Ruumet („Päevad, mis ajasid segadusse”), kaastsenaristid on Cannes’i filmifestivalil auhinnatud filmi „Kupee nr 6“ stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman, operaator Erik Põllumaa, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Liis Plato, grimmikunstnik Hella Marats. Filmi kaastootja on Jeremy Forni ja produtsent Elina Litvinova. Filmi tootis Three Brothers. Filmi levitab ACME Film. “Tume paradiis” linastub kinodes 22. septembril 2023.
Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=8fxMKJUkIGI

AIAHOOLDUSE AASTARING

osaluspanus: 25.00 eur

Vajalik eelregisreerimine: muraste@muraste.ee
Õpituba toimub kohtade täitumisel.

Mis tegevusi ja millal teha – talv, kevad, suvi, sügis.

Istutamine – puud-põõsad, püsililled, sibullilled. Millal on parim aeg ja mida istutamisel silmas pidada.

Väetamine – mineraalsed ja looduslikud väetised. Millal ja kuidas väetada.

Puude ja põõsaste lõikamine  – Millal ja kuidas lõigata. Hoolduslõikus, ja noorenduslõikus. 

Hekkide hooldus – kuidas hooldada lehtpuu- ja elupuude hekke. 

Püsikute hooldus – istutamine, jagamine, mida talveks mitte maha lõigata. 

Muru hooldus – õhutamine, väetamine, niitmine.

Kompostimine – kolme auna meetod, kompostimine ühes kastis, chop-and-drop meetod. 

Multšimine – peamised multšid ja kuidas ning kus neid kasutada.

Aiahooldus permakultuuri põhimõtetel.

Hoolduse peamised vead. 

Sügis ja muusika on õhus. Luba endal kaduda kaunitesse meloodiatesse ja nautida sügiskontserti.
Kutsume teid osa saama meie muusikareisist, mis koosneb kahest osast:

kell 18.30 – avaneb suurepärane võimalus nautida ajaviitemuusikaks klaverimängu Muraste kooli vilistlase TRIINU VALDVEE esituses

kell 19.00 – esinevad MARIE, RAUL ja ROBERT VAIGLA Murastest:

Aeg-ajalt saavad laval kokku isa – poeg – tütar, et koos esitada enda poolt kirjutatud-, oma sõprade- ja lemmikute laule.
Ja eelkõige tunda rõõmu koos olemisest. Kolmest erinevast ansamblist Raul (Ultima Thule), Robert (Traffic), Marie(Frankie Animal) saab üks.

“OLED OLEMAS”
Ja kui ka päevad on hallid
Ja taevas näib armutu
Ei karda, sest tean,
Et oled olemas
Kui vaid ütled, kasvõi kohe
Asuda me võime teele
Lootus hoiab meid

PILET eelmüügist: 15.00 eur

OSTA SIIT: https://pilet.pro/toode/sugiskontsert-oled-olemas-perekond-vaigla/?fbclid=IwAR0xpgIHOGHkBX_yx2P2rRnrxX2UZGHbsE2B1DjBta6_GPmMkTzMkdiWM5E

Kohapeal: 20.00 eur (arveldame sularahas)

Pühapäeval 29.oktoobril saad oma lemmiklooma mugavalt vaktsineerida koduvallas. Vetmobiil tuleb kohale Vääna-Jõesuusse, Suurupisse, Murastesse ja Tabasallu.

Vetmobiili leiad järgnevatest kohtadest:
10.00 – 12.00 Vääna-Jõesuust Maksise poe parkalst
12.15 – 13.45 Suurupist Liivakivi tee bussipeatusest
14.00 – 15.00 Muraste Coopi parklast
15.15 – 17.00 Tabasalu Keskuse parklast.

Peamiste teenuste hinnad on:
Koera kompleksvaktsiin (DHPPi/L) – 20€
Kassi kompleksvaktsiin (CRP) – 20€
Koera/kassi vaktsiin marutaudi vastu – 10€
Küüliku vaktsiin müksomatoosi vastu – 15€

Maksta saa nii sularahas kui kaardiga