Nädal 46

Nädal 46

Tere, armas Muraste! Sügisene vihm on justkui looduse viis puhastuda, et valmistuda uueks alguseks…

Seniks külasta sinu kodu lähedal pakutavad kultuuriüritusi. Siit leiavad lõbu nii lapsed kui täiskasvanud. Tutvu meie kavaga:

Ket on kidramehest rohutirts, kes oma bändiga muretuid putukaid lõbustab. Läheduses elab Antoinette, sipelgapesa printsess, kus muusika on keelatud ning au sees distsipliin ja raske töö. Juhuse tahtel nad kohtuvad ning tekib kiindumus. Sipelgatüdruk üritab rohutirtse saabuva karmi talve eest hoiatada. Kui Antheodor, auahne sipelgas, Antoinette’i röövib, läheb Ket oma sõpradega teda päästma.

See on filmiversioon Aisopose ja maailmakuulsa prantsuse kirjaniku, eeskätt aga Euroopa valmikirjanduse suurkuju Jean de la Fontaine’i (1621-1695) kuulsast valmist.

Film sobib igas vanuses vaatajale, ka pere kõige väiksematele.

“Rohutirts ja sipelgas” linastub eesti keeles!

Dubleeritud Industrial Productions stuudios filmistuudio Estinfilm tellimusel.

Teksti lugesid näitlejad: Kristiine Truu ja Tarmo Hints

https://youtube.com/watch?v=ymOO4tx-i3Q%3Fstart%3D6%26feature%3Doembed

SÖEJOONISTUSE ÕPITUBA

Paar aastat tagasi oli just see õpituba Murastes väga populaarne. Nüüd on jälle võimalus joonistada oma lemmikust kaunis portree.

20.november
kell 17.30 alustab esimene grupp
kell 18.00 alustab teine grupp
Registreeri: muraste@muraste.ee

Pane kirja omale sobiv alguse kellaaeg!
Palun saada digitaalne foto portree, mida soovid joonistada!

Töötoa maksumus on 28 eurot (juhendamine, materjalid).

Kui on soov terve pilt ise üles joonistada, siis võib pildi võtta kaasa ka paberkandjal.

Selles õpitoas õpime tundma valguse ja varju põhitõdesid ning neid rakendama paberil söe abil. Et joonistamine oleks jõukohasem, saab pildi kontuurid projektori abil paberile kanda. Osaleja saab ise oma pildi järgi joonistada. Kaasa võib võtta pildi inimese, looma portreest (otsevaade) või mõnest detailist (lill, puuvili, maja jms). Kui on soov projektori abil kontuurid paberile kanda, siis palun pilt saata enne toimumist digitaalselt muraste e-mailile. Kui on soov terve pilt ise üles joonistada, siis võib pildi võtta kaasa ka paberkandjal.
Töötuba viib läbi kunstiõpetaja Marell Voolaid.

Osalejate arv on piiratud. Pool gruppi alustab joonistamist 20.november kell 17.30 ja teine pool 18.00. Anna e-maili teel teada, kumb aeg paremini sobib. Osalemiseks kirjuta muraste@muraste.ee. Töötoa maksumus on 28 eurot (juhendamine, materjalid).

KIMCHI ÕPITUBA

Muraste kooli õppeköögis (Lee tee 9) peauksest.

Osaluspanus 35.00 eur sularaha

Pane ennast kirja: muraste@muraste.ee

Soovime teid juhendada kõige traditsioonilisema L-Korea Kimchi tegemisel, inimese käe all, kes Eestis elavate korealaste väitel on siin selles kõige oskuslikum.
KOJU KAASA: 1 kg kimchit + boonusena kimchi kaste igale osalejale.
Traditsioonilise kimchi tegemise kõrvale käib ka lõpuks ühine kimchi maitsmine, traditsiooni kogemine ja arutelu.
Kuuleme ka huvitavaid fakte Korea elu olu kohta.

KIMCHI (korea keeles 김치) on traditsiooniline vürtsikas Korea pearoogade kõrvalroog, mis koosneb soolatud ja fermenteeritud köögiviljadest.
Olles maailma üks vitamiinirikkamaid toitusid, kindlustab see kiirendatud seedimise ja tugevndab immuunsüsteemi.
Kimchit peetakse Koreas toitude kuningannaks ja inimene, kes seda teha oskab saab Lõuna-Koreas tunnuse kui tõeline kokk!

Infoks: tegu pole taimetoitlastele sobiliku koolituseda. Retsept sisaldab lisaks taimsele – krevette, kalakastet, austrikastet, seemneid ja pähkleid.

Kuna kohtade arv on piiratud, pane ennast aegsasti kirja:
muraste@muraste.ee

FA STUUDIO JUUBELIKONTSERT

Kontsert on TASUTA!

Muraste külaseltsis tegutsev FA STUUDIO sai 10 aastaseks. Fa Studio kutsub juubelikontserdile kõiki praeguseid õpilasi ja vilistlasi! Saame kokku, meenutame, kuulame muusikat, täname ja tähistame. Kõik huvilised on oodatud!

JÕULURETK

HARKU VALLA LASTEKAITSE SELTS korraldab traditsioonilise JÕULURETKE seekord MURASTE LOODUSKOOLI õuel.

Üritus on kõigile TASUTA!

Jõuluretk on väike jalutuskäik metsas ja jõukohane igale eale. Jõuluretke juhib Val Rajasaar, kes viib meid Muraste mõisaparki ja räägib kuidas tehti mõisaprouale jalutusrada mere äärde ning lisaks veel palju põnevaid lugusid. Looduskooli õuel saab ratsutada HOBUGA ja PONIGA, istuda LÕKKE ääres ja grillida vahukomme ning JÕULUVANA telgis lugeda luuletusi.

AVATUD on PANNKOOGIKOHVIK kus päkapikud küpsetavad pannkooke. Pannkookide eest saab tasuda SULARAHAGA!

TÄHELEPANU MURASTE!

Kui leidub teie seas MALE, BRIDŹi või MÄLUMÄNGUHUVILISI, siis andke endast teada. Alates JAANUARIST alustame TARKADE KLUBIGA. Võimalusel saab neid mänge ka õppida.

Kirjuta oma osalussoovist: muraste@muraste.ee

ALUSTAME JAANUARIS.

Osalussoovist kirjuta: muraste@muraste.ee