Nädal 18

Tere, armas Muraste!

28. aprillil sai Muraste külaselts 15. aastaseks, õnnitleme kõiki endisi ja praeguseid külaseltsiliikmeid! Alguse saab läbi aasta kestev juubeliaasta ürituste sari.

12. oktoobril peame maha lõbusa juubelipeo, kus üles astuvad meeleolukad Tśellopoisid, Keila Kaunimate Agulihärrade Vennaskond, õhtut juhib Peep Raun ning palju üllatusi.

Oodatud on kogu Harku valla rahvas ja külalised mujalt!

Jälgige reklaami!

Eelmisel nädalal oli Muraste aatrium teatrikülastajatest täis. Teatris said käia igas vanuses kodanikud.

Muraste Nimetu Näitemänguseltskond mängis maha vahva etenduse “Hamleti lavastamine Alam-Kolka külas”. Teatriklubi on tegutsenud meil juba 5 aastat Anne Veesaare käe all. Igal kevadel esietendub üks uus etendus, mis läheb alati täissaalile. Etendused on alati valitud humoorikad ja meie näitlejad on justkui professionaalid. Nii, tore, et särtsu jätkub, aplaus kestab….

Murastes käis külas Miku-Manni nukuteater. Meie kõige väiksemad teatrikülastajad olid nii nunnud, nii viisakad ja tegid kaasa, mis näitleja ees näitas. Nii tore, et meie teatrikülastajatele on järelkasv juba olemas.

4. mail on Murastes
KOGU PERE TALGUPÄEV.

Võta kaasa lapsed, et neil tekiks harjumus oma koduküla puhtana hoida. Koguneme Muraste COOP poe ette.
PALUN VÕTA KAASA OMA KINDAD. Jagame prügikotid ja koristame Coop poe ümbrust, kulgeme mööda Lee teed Muraste kooli poole ja mööda Kolmiku teed.

Pärast koristustöö tuleme tagasi Coop poe juurde, kus Coop pood on välja pannud igale talgulisele jäätise.

RÕÕMSATE KOHTUISTENI TALGUGTEL

Kuidas kasvatati lapsi juba enne sõda, Maria Montessori kasvatus meetod on siiani au sees ja seda viljeletakse ka Eestis.
Eelkõige on see eluloofilm huvitav just meie õpetajate ja lapsevanematele.

Hingeliigutav draama „Maria Montessori“ räägib erakordsest naisest, kes muutis ajalugu.

Maria Montessori (1870 – 1952) oli itaalia arst ja pedagoog, kes on meile praegu tuntud eelkõige Montessori pedagoogika väljatöötajana.

Aasta 1900. Kurtisaan Lili põgeneb Pariisist Rooma, et varjata oma õpiraskustega tütart. Itaalias kohtub ta Maria Montessoriga, kes on pioneer uue õpetamismeetodi väljatöötamisel ja on nõus Lili tütre oma hoole alla võtma. Toetades, õpetades ja ravides võõraid lapsi, peab Maria samal ajal elama eemal oma bioloogilisest pojast. Kuidas tulla igapäevaselt toime isikliku süütundega ja võidelda tööalaselt meestekeskses maailmas, sellest saame aimu filmis „Maria Montessori“.

See on film armastusest, sõprusest, sihikindlusest oma unistuse poole pürgimisel.
Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=AHFdhmxUuaY&t=1s 

LOLALA Lauluteater
15. sept. kell 16.00
Muraste aatriumis Lee tee 9

Piletid eelmüügist:
https://pilet.pro/toode/pereband-lolala-murastes/

Eelmüügist piletite hinnad:
Pilet kuni 23.06.2024 = 8 Eur
Pilet 24.06.-01.08.2024 = 10 Eur
Pilet 02.08.-01.09.2024 = 12 Eur
Pilet 02.09.-15.09.2024 = 15 Eur
Pilet kohapeal = 20 Eur

Perebänd LOLALA tuleb meile külla! YouTube’s tuntust kogunud lastelaulude kanali LOLALA Anna ja Arian pääsesid ekraanilt välja ja tulevad koos meiega laulma, tantsima ja mängima.

Esitusele tulevad kõigi lemmikud “Krokodill Villi”, “Potilaul”, “Proovin uusi asju”, “Koristamise laul”, “Vannilaul” ja paljud teised. Kindlasti saab kuulda ka laste palavalt armastatud laule nagu “Meie talu loomad”, “Jänku laul”, “Suur ja väike” ja teisi hitte.

Lolala on Anna Kuchinsky ja Arian Levini pere südameprojekt, mis sai alguse detsembris 2019, kui nende esimene laps oli vaid 6-kuune. Kuigi Lola sündis laulja-lauluõpetaja ja helilooja perre, oli värskete vanemate lastelaulude repertuaar peaaegu olematu. Kuna oskuste ja kogemuste pagas oli piisav, otsustati laulud lapsele hoopis ise kirjutada.Tundus, et nõudlus uute lastelaulude järgi võib olla ka teistel vanematel, nii et laulud jagati ka YouTube’s. Siit saigi alguse Lolala teekond!

Meie kaunite lillekunstide õpitoa viimased kimbu