Nädal 36

Tere, armas Muraste! Uus kooliaasta on jällegi alanud. Soovime kõigile õppuritele ja 1. klassi astujatele tuult tiibadesse, rõõmu südamesse, koolipoisi hindeid ja toredaid õpetajaid! Lapsevanematele ja õpetajatele sõbralikkust, kannatlikkust, lahket meelt ja südamesoojust! Muraste külaselts alustab uut hooaega juba septembris uute Eesti filmidega. Tulemas on ka palju kvaliteetseid dokumentaalfilme. Selleks lõime ka toreda kinosarja: VÄÄRIKATE KINO. Toredat nautimist!

UUS EESTI KOMÖÖDIA – VABA RAHA

Pileti hind: 6.00 eur täiskasvanutele, eakatele ja lastele 5.00 eur

Kust otsiksid sina abi, kui pank su nii kindlana näinud laenutaotlusest keeldub? Just sellise probleemi eest leiavad end Taavi (Märt Pius) ja Liisa (Steffi Pähn). Lotopilet oleks abiks, või hoopis mõned tuhanded Bitcoinid, mis kümme aastat tagasi su tehnikakasti vedelema jäi?

Samal ajal naudib entusiastlik ettevõtja Maximillion (Miklós Bányai) oma krüptobörsi tähelendu ja ei jõua ära oodata klassikalise panganduse kollapsi koos oma kauni kaasa Armaniga (Amanda Hermiine Künnapas). Pensionifondi juht Erik (Ivo Uukkivi) aga hoiab kainet mõistust ja käib suure kaarega mööda kõigest digitaalsest. Investeerimist väärib ju vaid see, mida mõistad, hoomad. Kuid, mida sa teed, kui isegi su 12-aastane poeg teenib juba rohkem kui sina?

Krüptost, investeerimisest ja kõigest mis sinna vahele jääb pajatav „Vaba raha“ on tempokas seikluskomöödia, mis võtab huumoriphitide vahele viimase kümne aasta jooksul rahvusspordiks saanud rahatarkuse.

Stsenarist & režissöör: Rain Rannu
Produtsendid: Tõnu Hiielaid & Rain Rannu
Operaator: Ants Tammik
Helilooja: Bert On Beats
Kunst ja kostüümid: Tõnu Hiielaid & Urmet Piiling
Montaaž: Rain Rannu & Moonika Põdersalu
Helirežii: Markus Andreas & Aleksandra Koel
Helisalvestus: Liis Karlson & Joonas Taimla
Värv: Sten-Johan Lill
VFX: Dual Illusion
Tegevprodutsent: Sander Lebreht

Peaosades: Märt Pius, Miklos Banyai, Steffi Pähn, Ivo Uukkivi, Amanda Hermiine Künnapas, Einar Kuusk

Kategooria: Mängufilm | Žanr: Komöödia

Režissöör: Rain Rannu
Tootja: Tallifornia
Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=cXvMRJazMyM 

NEEME JÄRVI – MUUSIKA ÜLE KÕIGE

Pileti hind: 6.00 eur täiskasvanutele, eakatele ja lastele 5.00 eur

UUS SARI: VÄÄRIKATE KINO – mis hakkab linastama väärt- ja dokumentaal filme.

Neeme Järvi on üks enim plaadistanud dirigente või koguni muusikuid maailmas. Tema nimi figureerib enam kui poole tuhande heliplaadi esikaanel, lisaks veel sadakond helikandjat, millel ta on üks paljudest tegijatest. “Kui sa mõtled väikselt, ei saa sa teha suurt muusikat.” ütleb selle kohta Neeme Järvi. Lisaks rahvusvahelisele haardele ning mitmete maailma orkestrite peadirigendiks olemisele on tal aga ka missioon kultuurisaadikuna.
Film jälgib rahvusvaheliselt tunnustatud ja rahva poolt armastatud Neeme Järvit tema viimase nelja aasta tegemistel nii Eestis kui ka Prahas, Viinis, Glasgows ja Ameerikas. Neeme olemust avavad tema perekonnaliikmed ja sõbrad ning temaga kontsertidel üles astunud muusikud Nicola Benedetti, Catriona Morison, Thomas Hampson, Joshua Bell jpt.

Kategooria: Dokumentaalfilm | Žanr: Tõsielufilm

Režissöör: Erik Norkroos
Tootja: Umberto & Ko
Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=pFlGWKqiLLE

MURASTE KÜLASELTSI HUVIRINGID

PILETID EELMÜÜGIST: 15.00 eur

KOHAPEALT: 20.00 eur

PILET OSTA SIIT: Huumoriõhta – Pilet.PRO