Muraste Heatoe Fond

Muraste külaselts on loonud 2011. aasta alguses heateo fondi eesmärgiga toetada abivajavaid peresid. 2015. aastal nimetati ettevõtmine ümber Muraste Heatoe Fondiks.

Fondi kogutakse raha õnneloosi müügi kaudu erinevatel külaseltsi poolt korraldatavatel üritustel. Õnneloosi auhinnafondi on paljud ettevõtted panustanud oma toodete ja reklaamkingitustega. Fondi kogunenud raha kasutamine otsustatakse juhatuse poolt, kaasatud on ka Harku valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonda ning Harku valla Lastekaitse Ühingut. Fondi kogunud rahasummaga soovitakse igal aastal anda väike panus Eesti elu edendavatele murastelastele.

Mõned näited:

suurpere

  • 28. aprillil 1013.a toimus Muraste, Harku valla suurima küla, lapserohkete perede bowlingu turniir Al Mare Bowlingus. Kohal oli viis peret ligi 25 suure ja väikese osavõtjaga.
  • Muraste külaselts algatas novembris 2013 koduste hoidiste kogumise aktsiooni. Juba esimesel aastal toodi hoidiseid-mahlu pea 75 purki, lisaks põdrakonserve ning koduseid õunu. Koos Harku Valla Lastekaitse Ühinguga valitakse välja pered, kellele head ja paremat koju viiakse. Traditsioon jätkub ka tänavu!
  • Korraldatud on mitmed lastele suunatud üritusi, õlg on alla pandud ka Tilgu Hüljeste ehk talisuplejate saunaehitusele.

moos