Nädal 40

NÄDAL 40 MURASTES*

*AT- koolimaja aatrium, SP- spordihoone; KO-kogukonnakeskuse ruum;   KL- klassiruum; PL-Pangapealse lasteaed

Esmaspäev,  3. oktoober
kl 17.30 KO, kandleansambel LiULi

kl 18 Harku valla vabaühenduste ümarlaud Vääna Külakojas. Läbivaks teemaks EV100 tähistamine Harku valla külades, lisaks organisatoorsed küsimused. Rohkem infot Muraste kogukonnakeskusest.
kl 19 AT, Suurupi naiskoor Meretule alustas uut lauluhooaega. Lauljannad, olete palutud – Muraste koolimaja aatrium igatseb kuulata teie kauneid hääli!
kl 20 PL, Zumba!

Teisipäeval,  4. oktoober
kl 14.40 KO,  UUS! Alustab Fa Stuudio muusikaring 1-3 klassi õpilastele.  Tunnid toimuvad 1x nädalas ja on tasulised (17€/kuu). Rohkem infot fastuudio@gmail.com või tel 5160031.

kl 15 AT, võistlustantsu teeningud algajatele lastele (info www.tantsumeka.ee, Matis Toome, tel 59190800)

matis
kl 18 KL inglise keele kursus (NB! Huviliste olemasolul alustame uue inglise keele algajate/uuesti alustajate grupiga; algteadmisi omajatel on võimalus liituda ka juba töötava grupiga). Küsi lisa juhendajalt tel 56575575.
kl 18 KO inglise keele vestlusring James Gill´i juhendamisel. Kõik inglise keelt praktiseerida soovijad on oodatud!
kl 18.30-19.45 AT, Seltskonnatantsu jätkursus, II tase.
kl 19-20.30 SP võrkpall (NB! grupp on täis! Uued liituda soovijad võrkpallihuvilised – andke endast teada kogukonnakeskus@muraste.ee – piisava arvu huviliste korral saame broneerida võrkpallile veel ühe mänguaja).
kl 19.45-21.00 AT Seltskonnatantsude harjutustund – võimalus õpitut kinnistada ja toredas seltskonnas jalga keerutada. Osalus 5 €/in

Kolmapäev,  5. oktoober
kl 17 KL, Mudelismiring algajatele
kl 18 KL, Mudelismiring edasijõudnutele
kl 18.30 AT, Line-tants koolimaja aatriumis.  Linetantsu kõige suuremaks plussiks on, et see ei nõua partneri olemasolu ega eelnevat tantsulist kogemust. Linetantsu tantsitakse väga erinevate muusikastiilide järgi, mis annab hea võimaluse tantsimiseks nii noortele kui ka vanematele. Tantsud on erineva tasemega ja varieeruvad algajatest kuni edasijõudnuteni. Trenniriietuseks sobivad mugavad riided ja jalatsid. Kohtumiseni  tantsuplatsil! INFO: kristin@huviline.ee või tel 51923590. Osalustasu 5€/kord.
kl 19 KO, külaseltsi juhatuse koosolek
kl 19.40 AT  Kundalin-jooga.  Juhendajaks  sel hooajal  on psühholoogilise nõustajana ja pereterapeudina töötav  ning  Rahvusvahelise Kundalini Jooga Õpetajate Assotsiatsiooni (IKYTA) liige Algi Samm  (Phd). Pea 20 aastat on juhendaja elu saatnud joogalik elufilosoofia ning ta on ennast koolitanud Kundalini jooga õpetajaks. Jooga pärineb inimkogemusest, sisaldades tehnikaid tervisliku, õnneliku ja teadliku elu elamiseks. Kundalini jooga tunnis saad läbi liikumise, hingamise, heli ja meditatsiooni lõdvestuda, et oma tegelikule olemusele lähemale liikuda, mis lubab sul olla Sina ise. Kundalini jooga õpetuste pagas on rikkalik. Jõudmaks iseendani, on Sul joogatunnis võimalus kogeda füüsilist väljakutset, õppida nägema oma meelemänge ning juhtima emotsioone. Joogatund sobib nii algajatele kui ka edasijõudnutele.
Ühe joogatunni tasu on 10 €; 10 korra kaart 90 €. Rohkem teavet algi.samm@mail.ee , tel 5019402.

Neljapäev, 6. oktoober
kl 15 AT, võistlustantsu teeningud algajatele lastele (info www.tantsumeka.ee, Matis Toome, tel 59190800)
kl 19 SP, korvpall (naised). Kõik senised ja kõik uued mängijad on väga oodatud! NB! Kui mängijaid ei tule, siis tühistame saalibroneeringu!
kl 20 PL, Zumba!

Reedel, 7. oktoobril
kl 20 ETV, Eesti parim koolikokk. Eesti parimat koolikokka aitab välja selgitada Eesti parim koolikokk ehk Muraste kooli kokk Jaanika Rist. Elame kaasa põnevale konkursile teleekraani vahendusel

TULEKUL!

Kolmapäeval, 12. oktoobril Muraste arengukava koostamise seminar. Rohkem infot siin. Kõik Muraste heast käekäigust hoolivad inimesed on palutud osalema!

Reedel, 14. oktoobril kl 19 AT, Muraste kodune filmiõhtu: ekraanil “Teesklejad” -esimese Eesti filmina maineka San Sebastiani filmifestivali ametlikku võistlusprogrammi kuuluv režisöör Vallo Toomla mängufilm. Pilet 4.- täiskasvanud/2.50 õpilasele. Filmi treiler vaatamiseks siin.

Neljapäeval,  20. oktoobril kl 19 AT, Muraste kodune filmiõhtu: ekraanil Õnn tuleb magades“. Pilet 4.- täiskasvanud/2.50 õpilasele. Filmi treiler vaatamiseks siin:

Matkasõbrad! Oleme läbi aastate kestnud Muraste loodusretkede sarjaga ja koostöös Muraste Looduskooliga uurinud loomade jälgi, kuulanud linnulaulu, käinud rabas ja seenel, uurinud merd ja metsa, vaadanud päikesetõusu ja- loojangut… Nüüd võtame suurepärase loodusgiidi ja Naissaare kõige salajasemaid ja põnevamaid paiku tundva Tauri Purkasega ette retke Murastest hästi nähtavale Naissaarele.
Retk toimub laupäeval, 15. oktoobril ning saab alguse Tallinna Kalasadamast kl 10 (kohal peab olema vähemalt 15 min enne väljumist. Tagasisõit algab kl 18 Naissaarelt.event-3
Selga ilmastikule vastavad riided ja jalga mugavad jalatsid – teekond tuleb pikk ja põnev! Retke hind 22.40 (täiskasvanud) /17.40 (lapsed 5-17 a).  Kaasa oma leivakott! Vajalik eelregistreerumine ja osalustasu maksmine hiljemalt 10..oktoobriks. Kohtade arv on piiratud! Info ja registreerumine muraste@muraste.ee või tel 5253128 (Aule)

Teatrisõbrad! 28. oktoobril on Muraste koolimajas Kuusalurahva Teater etendusega “Teise mehe pea”. Tulge saama teatrielamust kodu lähedal!

mehe-pea

kamee

Käsitööhuvilised! Muraste käsitöötuba avab hooaja 18.oktoobril kl 18.30 seekord valmistame imelise kamee- ehete komplekti! Juhendajaks Janika Printsmann (vt ka FB lehte Pipieri tegemised).

Kogu kursuse maksumus on 10€ ning see sisaldab materjale ühe komplekti kõrvarõngaste ja  ripatsi või prossi või käevõru tegemiseks.
Kursusel osalemiseks saatke  kamees kasutatav foto  (max 3-4 tk) hiljemalt 5.oktoobril kogukonnakeskus@muraste.ee . Et spetsiaalse faili tegemine nõuab juhendajalt eeltööd, siis seekord palume kursuse tasu eelnevalt tasuda kogukonnakeskuses, ettemaksu tasumisel saab täpsustada ka fotol kasutatava osa suurust. Rohkem infot 5253128 või kogukonnakeskus@muraste.ee
kameeeeKameede kuivamise aja täiteks võtab juhendaja kaasa kookosekoorest toorikuid ning huvilistel on soovi korral  ka nendest midagi nokitseda (nt pross, kõrvarõngad, lisatasu, 5€).  Samal ajal räägib juhendaja Filipiinidel vabatahtlikuna veedetud ajast ja töökogemusest.
 
Tuleb põnev õhtu! Kohtumiseni käsitöötoas!

Keelehuvilised! Huviliste olemasolul alustame uue inglise keele uuesti alustajate /algajate grupiga. Samuti on taas teemaks saksa, hispaania ja rootsi keele õppijate algajate grupi kokkukutsumine. Andke oma soovidest ja ootustest teada ikka kogukonnakeskus@muraste.ee

Merehuvilised! Kui on piisav arv huvilisi, oleme valmis Murastesse tooma  väikelaeva juhi kursused. Võimalik kursuse aeg oleks talv/kevad, ettevalmistustega  tuleb alustada aga juba nüüd. Seega: kindlad huvilised, palun andke endast teada kogukonnnakeskus@muraste.ee

Tulemas on kaks väga head ja vajalikku koolitusprogrammi: Kuidas hoida head? ja Minu suhe on minu kätes. Kliki ja loe lisa!

Teisipäevad on Murastes ikka tantsupäevad!
kl 19.45-21.00 AT, alates 23.august Seltskonnatantsude harjutustund -võimalus õpitut kinnistada ja toredas seltskonnas jalga keerutada. Osalus 5 €/in
kl 18.30-19.45 AT, UUS! 1. november – 20. detsember – Seltskonnatantsu ALGkursus, Vt lisatud kuulutust!

revalia_muraste_august2016_1

Õnnitleme!  Palju õnne Sulle, Priit Jõe, meie armsa ja hooliva Muraste kooli juht ning Harjumaa aasta koolijuht! Oled selle väärt tunnustuse kuhjaga ära teeninud! Oleme Su üle tõeliselt uhked ja siiralt tänulikud tegusa koostöö eest! Soovime Sulle edu ka vabariiklikul tasandil aasta õppeasutusejuhi tiitlile kandideerimisel! Siirad õnnitlused kõigile tunnustuse pälvinutele! Fotod: https://goo.gl/DMZxh9

priit

Teetööd Murastel tulekul! Aastaid tagasi Muraste küla arengukava koostades soovisid ilmselt kõik, juba toona tiheda liiklusega Kolmiku tänavat kasutavad inimesed, et teostatud saaks planeeringujärgne kergliiklustee ning Nõlvaku ja Kivi tänava turvaline ühendus. Ootused said kirja küla arengukavasse ning sealt edasi külaseltsi ettepanekutena valla arenguplaanidesse. 27. septembri 2016 Harku vallavolikogu otsus annab põhjust pisukeseks rahuloluks: kõnnitee projekteerimine käib ning järgmisel aastal algab selle ehitus. 2018. aastal jõutakse Nõlvaku-Kivi tänavani ning ka mitmete tänavate renoveerimiseni. Uue tegevusena lülitati arengukavasse Tuhkru tänava pindamine 2017. aastal.14484671_1066793400086017_7630566766671797207_n
Olgu juuresolev väike visualiseering tänuks kogukonna koostööle ning kinnituseks, et vaid koos tehes ja kavandades saame luua maailma parima ja turvalisema koduküla. Muraste küla arengukava koostamine käib – vaadake infot meie kodulehelt (http://www.muraste.ee/?page_id=86) ning tulge oma mõtetega andmaks panus tuleviku kavandamisse! Me kõik saame reaalselt panustada!

Teadmiseks: Muraste iganädalase e-infokirjaga liitumiseks saada sellekohane teade muraste@muraste.ee

Muraste kogukonnakeskus (Lee tee 9, Muraste) avatud E-N 10-18, R 10-16.
Täpsustused ja info: kogukonnakeskus@muraste.ee; 5253128 (Aule Kikas).