Nädal 42

Tere, armas Muraste! Soe sügisilm – see tähendab rohkem soojemaid kampsuneid ja mõnusaid jalutuskäike värvikas lehesajus. Pimedatel reede õhtutel on nüüd võimalus käia Muraste kinopunktis, vaata kava!

13-aastased Oliver ja Sass meisterdavad tööõpetuse tunnis ninakujulise prillihoidja, mis äratab ootamatult salapärase suurinvestori huvi. Samal ajal näeb Oliveri hiljuti koondatud isa vaeva, et leida uus ametikoht. Poisid on iseseisvaks äriajamiseks aga liiga noored ning nii tekibki Oliveril plaan, kuidas kaks kärbest ühe hoobiga tabada – nad palkavad oma firmat juhtima Oliveri isa ning päästavad seeläbi ka vanemate karile sõitnud abielu!

Konks on aga selles, et Oliveri isa ei tea, et töötab oma poja ja tolle sõbra Sassi heaks. Algab hoogne topeltmäng, mis eskaleerub, kui poisid saavad teada, mis on salapärasel investoril tegelikult plaanis.

Režissöör Ingomar Vihmari sõnul jutustab uus kodumaine koguperekomöödia „Tähtsad ninad“ laste ja vanemate suhetest kaasaegse ja värske nurga alt, esitades küsimuse, mida on ühel perekonnal tarvis õnnelik olemiseks. Filmi käigus segunevad ja muutuvad rollid – näeme täiskasvanuna käituvaid lapsi ja lastena käituvaid vanemaid. Peaosatäitjatest poisid Oliver ja Sass tulevad välja geniaalse plaaniga asutada iduettevõte ja päästa selle abil oma pere nii majanduslikest raskustest kui ka omavahelistest pingetest.

Filmis löövad kaasa tuntud näitlejad Mattias Naan, Saara Pius, Mait Malmsten, Priit Loog, Lauri Nebel, Taavi Teplenkov, Kleer Maibaum, Janek Joost, Piret Simson jpt. Peaosatäitjatest lapsi mängivad Ruben Tolk ja Robert Alexander Peets. Lisaks näitlevad filmis Lumi Soomets, Elo-Mirt Oja, Nora Mia Pai, Albert Miina, Tanja Mihhailova-Saar, Sofia Mihhaljova, Nils Mattias Steinberg, Margo Mitt, Carita Vaikjärv, Erik Soasepp, Ahto Aaremäe, Kaido Palu, Age Ploom, Juta Killing, Erki-Martin Lepik, Tõnu Kapper, Erik Vent, Max Õispuu, Margus Roosipuu ja Kaarel Nõmmik.

Filmi peategelaseks on isa poolt ära hellitatud, kuid iseendaga pahuksis olev Karmen (Rea Lest), kelle senise elu turvavõrgustik laguneb ootamatult ning ta seisab silmitsi universumi tumeduse ja tühjusega. Ebamugavust lisavad vales suunas arenevad suhted poolvenna Viktoriga (Jörgen Liik), kelle tõekspidamised ja arusaamad suhetest lähedastega, on ootamatute sündmuste tõttu tema sisemaailma segi paisanud. Film avab ukse tänapäeva noorte hämarasse hedonistlikku maailma, mida varjutavad mineviku saladused, toksilised armusuhted ning undergroundlik maailm.

Filmi „Tume paradiis“ peaosades mängivad Rea Lest („November“, „Skandinaavia vaikus“) ja Jörgen Liik (’’November”, “Mehetapja/ Süütu / Vari’). Kõrvalosades astuvad üles Maria Avdjuško (“Vee peal”, „Seltsimees laps“), Kristo Viiding (“Taevatrepp”, „Ükssarvik“), Juhan Ulfsak (“Erik Kivisüda”, „Viimased“), Reimo Sagor (“Kalev”, „Võta või jäta“), Liisa Saaremäel („Öölapsed“), Steffi Pähn („Võta või jäta“), Kaie Mihkelson (“Taevatrepp”, „Vehkleja“) ja Ain Mäeots (“Elavad pildid”, „1944“).

Filmi režissöör ja stsenarist on Triin Ruumet („Päevad, mis ajasid segadusse”), kaastsenaristid on Cannes’i filmifestivalil auhinnatud filmi „Kupee nr 6“ stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman, operaator Erik Põllumaa, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Liis Plato, grimmikunstnik Hella Marats. Filmi kaastootja on Jeremy Forni ja produtsent Elina Litvinova.

Sügis ja muusika on õhus. Luba endal kaduda kaunitesse meloodiatesse ja nautida sügiskontserti.
Kutsume teid osa saama meie muusikareisist, mis koosneb kahest osast:
kell 18.30 – avaneb suurepärane võimalus nautida KLAVERIKONTSERTI Muraste kooli vilistlase TRIINU VALDVEE esituses

kell 19.00 – esinevad MARIE, RAUL ja ROBERT VAIGLA Murastest:

Aeg-ajalt saavad laval kokku isa – poeg – tütar, et koos esitada enda poolt kirjutatud-, oma sõprade- ja lemmikute laule.
Ja eelkõige tunda rõõmu koos olemisest. Kolmest erinevast ansamblist Raul (Ultima Thule), Robert (Traffic), Marie(Frankie Animal) saab üks.

“OLED OLEMAS”
Ja kui ka päevad on hallid
Ja taevas näib armutu
Ei karda, sest tean,
Et oled olemas
Kui vaid ütled, kasvõi kohe
Asuda me võime teele
Lootus hoiab meid

PILET eelmüügist: 15.00 eur

OSTA SIIT: https://pilet.pro/toode/sugiskontsert-oled-olemas-perekond-vaigla/?fbclid=IwAR0xpgIHOGHkBX_yx2P2rRnrxX2UZGHbsE2B1DjBta6_GPmMkTzMkdiWM5E

Kohapeal: 20.00 eur (arveldame sularahas)

AIAHOOLDUSE AASTARING

osaluspanus: 25.00 eur

Vajalik eelregisreerimine: muraste@muraste.ee
Õpituba toimub kohtade täitumisel.

Mis tegevusi ja millal teha – talv, kevad, suvi, sügis.

Istutamine – puud-põõsad, püsililled, sibullilled. Millal on parim aeg ja mida istutamisel silmas pidada.

Väetamine – mineraalsed ja looduslikud väetised. Millal ja kuidas väetada.

Puude ja põõsaste lõikamine  – Millal ja kuidas lõigata. Hoolduslõikus, ja noorenduslõikus. 

Hekkide hooldus – kuidas hooldada lehtpuu- ja elupuude hekke. 

Püsikute hooldus – istutamine, jagamine, mida talveks mitte maha lõigata. 

Muru hooldus – õhutamine, väetamine, niitmine.

Kompostimine – kolme auna meetod, kompostimine ühes kastis, chop-and-drop meetod. 

Multšimine – peamised multšid ja kuidas ning kus neid kasutada.

Aiahooldus permakultuuri põhimõtetel.

Hoolduse peamised vead. 

EESTI MAAKAUP

Kõik kasvatatud kemikaale kasutamata.

KUULUTUS EI AEGU!

Kartul, mesi saadaval kevadeni 2024.

Küüslauk, kõrvits saadaval seni, kuni kaupa jätkub.

Info ja tellimine: Teet – teetjuu@gmail.com tel. 51 971185

Kartul Concordia 25 kg võrk – 15.- €

Küüslauk Ljubasha – 9.- €/kg

Kõrvits Kampe Melon – 0.80 €/kg

Mesi 1 kg – 9.- €/kg