Category Archives: Uudis

32104933_582704625436125_4697857463410491392_n

Meie kodukool vajab tuge!

Muraste Kooli hoolekogu on algatanud petitsiooni, millele on vaja kõigi teemal kaasamõtlejate allkirja.
Muraste_kool
Harku Vallavalitsus soovib 2020. a sügisel luua sajakonnale koolilapsele õppekohad Meriküla Spordi- ja Õppekeskusesse, olukorras, kus puuduvad turvalised ühendus(te)ed.

plat2Harku valla haridusvaldkonna arengukavas on loetletud rajatavad ligipääsud Meriküla Spordi- ja Õppekeskusesse: kergliiklusteed, möödasõidutaskud Tilgu teele, parkimisplats ning rattaparkla üleval pangal ja allapääsuks lift. Et loetletud ligipääsud ei valmi veel kindlasti  2020/2021. õppeaastaks, seatakse sellega ohtu laste turvalisus. Muraste looduskaitsealal on kehtiva kaitsekorra kohaselt majandustegevus keelatud ja ligipääsude rajamine ning ohtliku trepi asendamise võimalused ebaselged. Valla planeeritud sõidutee ei ole Maanteeameti seisukohal sobilik. Kooli korraldus kahel aadressil on kooli personaliga lõpuni läbi arutamata.

Teeme muudatusettepaneku Harku valla haridusvaldkonna arengukavasse aastani 2024 järgneval kujul: http://muraste-hariduselu.info/ettepanek

Kollektiivne pöördumine koos digiallkirjadega edastatakse Harku Vallavalitsusele ja vallavolikogule.

Palun, anna ka Sina oma allkiri petitsioonile S I I N

Liiklusolukorda muidu imeilusal mereäärsel teel iseloomustab juuresolev videlõik…

Meie armas kodukool vajab tuge!
Hoiame kokku!
Koolipere ja kogukond tänavad kõiki toetajaid…

79872819_976298789410038_7592867310147207168_o

platv1

Avalik pöördumine Harku vallavalitsusele.

Muraste külaseltsi pöördumine on ajendatud Harku Valla Teatajas (11.03.2020) ilmunud artiklist “Muraste saab lõpuks merele avatud”.

Muraste külaselts soovib esmalt Harku vallavalitsust tänada – kümne aasta jooksul, mil oleme rääkinud  vajadusest Murastes, Kolmiku tänava lõpus asuvat tehnorajatist (rahvakeeles vaateplatvorm”) seadustada, rekonstrueerida ning sellega luua elanikele turvaline ühendustee mere äärde, on teema Harku Vallavalituse poolt lõpuks lauale võetud.

Siiski, esimesena soovime juhtida tähelepanu, et selliseid olulisi lahendusi tuleb teostada komplekselt, järgides planeerimisprotsessi ning huvigruppe kaasates. Praegune asjakohase protsessi eiramine on võimaldanud tekkida olukorral, kus planeeritav lahendus on läbimõtlemata ning ei ole kohalike elanike poolt aktsepteeritav. Me ei keskendu hetkel eskiisidel toodud lahenduste sobivusele, kuna enne seda peaks olema selge, millise kasutusega loodav klindist alla pääs olema hakkab.

plat2Harku Valla Teatajas viidatakse turismiobjektile, lisaks mõistame, et see planeering on kavandatud koolile ligipääsuks. Mõlemal juhul tuleks enne klindist alla pääsemise viisi planeerimist alustada asukohast ning ligipääsudest. Kindlasti ei sobi tänane Kolmiku tee kasvava autode või isegi busside koormusega kooliteeks – tegu on küla sisese õuealaga, kus kaks sõiduautot mahuvad napilt teineteisest mööda, mitte transiitliikluseks planeeritud tänavaga. Samuti leiame, et praeguse vaateplatvormi asukohta ei ole võimalik rajada turismiobjekti. Juba täna on liiklussagedus Kolmiku teel kriitiline. Suvisel ajal ning nädalavahetustel on külarahval olnud aastate jooksul Muraste platvormi külastajatega seonduvalt hulgaliselt probleeme – (võõrad) kihutajad, suured turismibussid, liiklussageduse tõus, heakord vaateplatvormi ümbruses, vandaalitsemine jne.

Muraste külaselts teeb ettepaneku: palume Harku Vallavalitsusel viia läbi korrektne planeerimisprotsess. Sealhulgas esitada Muraste kogukonnale tervikpildi loomiseks eskiis, mis sisaldab plaanitava rajatise juurdepääsuteed ja külastajatele mõeldud parkimise lahendust (sh uus ühendustee Kolmiku tänava asemel, parkla autodele-bussidele ning ratastele klindi all- ja ülaosas). Planeerimisprotsessi käigus palume vallavalitsusel esitada terviklahenduse eelarve ning mõjuanalüüs.

Lugupidamisega,
Muraste külaseltsi juhatus

Fotod: www.visitharku.ee; wikimap.com

 

 

INGER_2

Kontsert lükkub edasi: INGER tuleb ja vallutab Muraste lava maikuus!

Taas on tulemas üks eriline õhtu, täis suurepärast muusikat ja nauditavat emotsiooni. Sedakorda toob  noor Eesti laulja ja laulukirjutaja  INGER meieni otse südamest tulevad ning armastusest, loodusest ja tunnetest rääkivad laulud.

Inger tuli muusikuna avalikkuse ette 2017. aastal konkursi Noortebänd 2017 kaudu, Eesti Laulul on ta finalist olnud suisa kahel korral (2019, 2020).  Mullu osales Inger USAs  Los Angeleses toimunud mainekas MUSEXPO muusikakonverentsil, ta on valitud rahvusvahelise A&R Worldwide’i uudiskirja nädala uueks artistiks. Lisaks muusika tegemisele tegeleb Inger jalgpalliga ja treenib lapsi Viimsis.

TÄPSUSTUS: Ingeri soolokontsert toimub reedel, 29. mail algusega kell 20 Muraste koolimajas aatriumis (Lee tee 9, Muraste).

Töötab kohvik, uksed avatakse kell 19:00INGER

PILETID:
eelmüügis: 10€/7€ (seeniorid, õpilased, lapsed) Muraste kogukonnakeskuses (E-N kell 9-18, muul ajal vt nädalakava või lepi kokku 5253128).
kontserdipäeval: 13€/10€  1 h enne kontserdi algust kohapeal.

LISAVÕIMALUS PILETI OSMISEKS: Palju on uuritud võimalust osta pilet eelmüügist ilma kogukonnakeskusesse kohale tulemata ja saada see kätte enne kontserdi algust. See võimalus on nüüd olemas:
Piletite eest saab tasuda Mu
raste külaselts MTÜ kontole EE221010220201766227 (kindlasti just sellele sihtotstarbega tehtud erikontole!!!). Palun kirjutage maksekorraldusele: kontsert, mitu piletit ja teie nimi ning tehke selle kohta pisike teavitus aadressile kogukonnakeskus@muraste.ee .
Niimoodi ostetud piletid saate kätte enne kontserdi algust koolimaja peasissekäigu juures oleva piletimüügilaua juures (piletitele on märgitud teie nimi). Muidugi võite piletitele järele tulla ka varem.

Ootame kõiki kontserdile!

 

Öömatk_MT

Tähistame Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva.

Eesti Vabariigi   sünnipäeva tähistatakse Murastes traditsioonilise, tänavu juba kümnendat korda toimuva öömatkaga.  23. veebruari õhtul toimuval matkal, kuhu oodatakse kõiki lähedalt ja kaugelt, on ka seekord kaks alguspunkti.

Esimene retkeseltskond liigub Muraste kooli juurest algusega kell 18.00 tõrvikutega läbi meie ilusa metsa Muraste paeplatsile. Teine seltskond, mida juhib Harku Rannikukaitse Ükskikkompanii, alustab Rannamõisa kiriku juures 19.00 piduliku rivistusega, et edasi rivisammul ja uhke lauluga samuti Paeplatsile suunduda.

lippSünnipäevapidu kulmineerib Muraste Paeplatsil.  Nagu ikka, põleb lõke, süüakse  Naiskodukaitse naiste keedetud suppi ja tuntakse rõõmu teineteise ja Eestimaa üle.

Aga see pole kindasti veel kõik!

23. veebruari õhtu lootab Mummi trahter  lustijaid öömatka jätkupeole.

24. veebruari päikesetõusu lähme külla!  Varahommikul kell 7.20 on kõik oodatud Harku vallamaja juurde pidulikule rivistusele ja lipuheiskamisele.

24. veebruaril kell 11 koguneme Muraste mõisa juures, et minna koos Muraste hiiemäele.  Teeme teadjate juhendamisel kummarduse pühapaigas, pärast soojendame ennast lõkke ääres. Räägime looduse tähtsusest inimeste maailmavaate tugisambana, ümiseme veidi muusikat ja tegeleme mõtestatud molutamisega pidulikumas võtmes. Rännaku pikkus on umbes kaks versta. Valmistumiseks vaja teada: vaadata hommikul taevasse ja metsarajad on kohati veidi niisked. Eest juhatavad praegustel andmetel Lauri Klein, Val Rajasaar, Lauri Tõnspoeg jt. looduse, kultuuripärandi, teaduse ja hariduse poole kalduvad tegelased. Näeme hiies! (Korraldab Muraste Looduskool).

Vaata-kuula  ka Ivan Orava kutset! Tõsi, see on mullune, kuid sobib ka tänavusse aastasse väga hästi:)

Kohtumisteni!

VAL_8132-881x585

Loodusretked Murastes

Meie hea partner, Muraste Looduskool korraldab läbi 2020. aasta kaks korda kuus loodusretki, -õhtuid ja -hommikuid. Plaanis on iga kuu keskmisel ja viimasel laupäeval avada huvitavaid teemasid koos heade retkejuhtide ja põnevate lektoritega. Kavas on muuhulgas jäljeretk, puud ja põõsad talvel, kevade (t)ärkamine, pulmad looduses, lindude ränne, linnulauluhommikud, kevadlilled, tiigi- ja rannikumere elustik, loomade käitumine (mh. seoses liiklusega), pikk rannikumatk (15 km), suvised ööhääled ja -olendid, nahkhiireõhtu jne., aga ka loodusest inspireeritud rahvakombed ja teadmised ning palju muud loodusega seonduvat.


Ürituste sari „Laupäev looduses“ alustab 11. jaanuaril kl. 11.00 Muraste mõisa juures.
 Täpsem ajakava on leitav looduskooli kodulehel.
Olete kõik palutud!

Lisainfo on siin: http://www.murastelooduskool.ee/tegevused/laupaev-looduses/
Foto: Val Rajasaar

“Laupäev looduses” alustab!

1-1

Kõike kaunist 2020. aastaks!

Armas Muraste rahvas ja meie külaseltsi liikmeskond, suurepärased koostööparnerid lähedal ja kaugel, kallid sõbrad – tuhat tänu möödunud aasta eest: selles oli armastust ja hoolimist, õppetunde ja imetabaseid kogemusi, põnevaid väljakutseid ja palju häid inimesi.
Soovime teile kõigile kaunist jõuluaega ning jätkuvat hoolivust, üksmeelt ja avarat pilku uueks aastaks.

79685774_766350853880054_6355307595162451968_n

networking-diagram

Kandideeri Harku valla Noortevolikokku

Hei, sina, tegus ja aktiivne noor! Taas on aeg kandideerida Harku valla Noortevolikokku.

Noortevolikogu koosneb kuni viieteistkümnest 14-26-aastasest liikmest, kes Eesti rahvastikuregistri andmete järgi elab Harku vallas või õpib Harku valla koolis.

Harku valla Noortevolikogu on väärt koostööpartner Harku vallavolikogule ja -valitsusele esindades valla noorte huvisid. Noortevolikogu lähtub oma tegevuses noorsootöö seadusest ja annab võimaluse kaasa rääkida valla noorsootöö korralduslikes küsimustes, tutvustada noortele demokraatia põhimõtteid, julgustada noorte kodanikualgatust ning kaasata noori kohaliku elu korraldamist puudutavatesse otsustusprotsessidesse.layout_set_logo

Kandideerimiseks tuleb esitada valimiskomisjonile avaldus, mille vormi saate SIIT.
Noortevolikokku saab kandideerida kuni 20.oktoobri keskööni.

Noortevolikogu valimised toimuvad 22.-27. oktoobrini e-keskkonnas, kuhu saab siseneda Harku valla kodulehe kaudu aadressil www.harku.ee. Hääletamisõigus on kõigil 14-26-aastastel noortel, kelle registreeritud elukoht on Harku vallas või kes õpivad Harku valla koolides. Valituks osutuvad enim hääli saanud kandidaadid, kes teadvustatakse Harku valla veebilehel Noortevolikogu alamlehel.

Allikas/tekst:
Harku vallavalitsus
Krista Dreger
Kultuuri-, spordi- ja noorsootööspetsialist

SaatpaluSööt

Olemise tahumatu kergus: laval on Lauri Saatpalu ja Jaan Sööt

Peatselt on Murastes tulemas taas üks ilus õhtu täis suurepärast muusikat ja nauditavat emotsiooni  – olete väga oodatud suurepärase sõnameistri  Lauri Saatpalu ja hingelise muusiku Jaan Söödi esinemist kuulama-vaatama. Kontserdil tulevad esitusele laulud Lauri Saatpalu ja Jaan Söödi loomingust, aga ka nopped mõlema artisti lemmiklauludest.
Artistid ütlevad oma kontserdi tutvustuseks nii:  „Me kohtusime EÜE s Saaremaal, Pöide Kiriku õuel aastal 1984. Me oleme seltsimehed. Seltsimees on tegelikult väga lahe väljend, sest seltsimees on selline mees, kellest on seltsi. Võib ju ka öelda seltsiline, aga seltsimees on täpsem ja parem. Südamesõbrad me ei ole ja Taara olgu tänatud selle eest! Võrreldes seltsimehega, on sõbraga alati jama. Sõbra peale vihastad, oled riius, jagad tema kannatusi, elad üle tema muresid, pereelu kriise, laste haiguseid…. seltsimehega oled lihtsalt heas seltskonnas. Alati on temaga lahe koos olla! Pea 35e aasta jooksul heas seltsimehelikus suhtes olemine on puhas rõõm. Selle aja jooksul koos kogetut ja kogutut Teile lavalt jagamegi. Rõõmuga ja täie lauluga!”

Kontsert toimub reedel, 15. novembril algusega kell 19 Muraste koolimajas aatriumis (Lee tee 9, Muraste).saatpalu-ja-s-t_1
Töötab kohvik, uksed avatakse kell 18:00

Piletid: eelmüügist 12€/9€ (seeniorid, õpilased); kontserdipäeval 15€/12€  on müügil Muraste kogukonnakeskuses (E-N kell 9-18, muul ajal vt nädalakava või lepi kokku 5253128).

LISAVÕIMALUS PILETI OSMISEKS: Palju on uuritud võimalust osta pilet eelmüügist ilma kogukonnakeskusesse kohale tulemata ja saada see kätte enne kontserdi algust. See võimalus on nüüd olemas:
Kandke, palun, piletiraha Mu
raste külaselts MTÜ kontole EE221010220201766227 (kindlasti just sellele sihtotstarbega tehtud erikontole!!!). Palun kirjutage maksekorraldusele: kontsert, mitu piletit ja teie nimi ning tehke selle kohta pisike teavitus aadressile kogukonnakeskus@muraste.ee või helistades 5253128

Niimoodi ostetud piletid saate kätte enne kontserdi algust koolimaja peasissekäigu juures oleva piletimüügilaua juures (piletitele on märgitud teie nimi). Muidugi võite piletitele järele tulla ka varem.

Ootame kõiki kontserdile! 

lillik

Muraste lillekoolil algab kolmas õppeaasta

 

Muraste lillekoolil ehk praktilise lileseade kursusel on algamas kolmas hooaeg. Seekord toimub florist Kersti Aave juhendamisel neli temaatilist kokkusaamist:

9. oktoober –  SÜGISSEADE   KÖÖGIVILJALE  (nt suvikõrvits, baklažaan, väiksem kõrvits)

4. detsember –   JÕULUPÄRG või GIRLAND 

5. veebruar – VEGETATIIVNE SEADE KÕRGESSE KLAASANUMASSE  või KAHEKORDNE LAUASEADE   

8. aprill – PESAKIMP    

Huvitatutel palun registreeruda hiljemalt 29.septembril kerstiaave@gmail.com, märgusõna „Floristika talvised kursused“, kuhu märkige oma nimi ja telefoni number.

Tund toimub kolmapäeviti, kell 17.30 – 20.00 Muraste kogukonnakeskuses. Kogu kursuse maksumus on 100€ (ühe kursuse hind 25 eur).

Võtame ühendust! Ja hakkame pihta!

Kersti Aave, tel 55 60 28 31

jyrmo

Teeme korstnad puhtaks!

jyrmo2Taas on Murastet külastamas meie aastatepikkuse koostöökogemusega, kuldsete nööpide ja kätega korstnapühkija Jürmo Piberman.

Sedakorda on korstnapühkija Murastes:
– kolmapäeval,18.septembril;
– neljapäeval,19. septembril.

Hind:
1 korsten ja 1 kolle – 35€;
2 korstent ja kaks kollet – 40€;
teised 45€

Kellel soovi, annab endast märku 5253128 või muraste@muraste.ee. Ajad broneerime vahemikuks kl 9 – 19.