Category Archives: Uudis

Aitäh kogukonnale – unistuste klaver on kohal!

Möödunud maikuus julgesime välja öelda Muraste Külaseltsi unistuse – unistuse valgest klaverist! Rahaline seeme oli olemas, aga sellest täiusliku klaveri ostuks ei piisanud. Seetõttu me palusime Teie abi, palusime kogukonna toetust. Ja abi tuli. Tuli nii palju, et praeguseks on imekaunis valge Estonia klaver jõudnud koju – Murastesse. Meie unitus on täitunud. Lubasime, et kui klaver on kodus, teeme kõigile toetajatele tänutäheks uhke avakontserdi. Kahjuks praegune olukord seda ei luba. Aga me teeme selle kohe, kui meid ümbritsev keskkond on piisavalt turvaline, et kontserdil saame mõelda vaid imelisele muusikale. Praegu ütleme kõigile toetajatele südamest aitäh ja kuni kohtume kontserdil – nautige ilusat muusikat!

Siira tänulikusega,

Muraste Külaseltsi juhatus

NÄDAL 48

Esmaspäev
14:45 Fa Stuudio kandlering
16:00 Jumping lastele, treener Kaire Taberland
17:30 LiULi kandleansambel
19:00 Suurupi Naiskoor Meretule, dirigent Elen Ilves
20:00 Aeroobika, treener Kaja Tuisk, liitu treeninguga! /tantsusaal/

Teisipäev
14:00 Triinu laulustuudio


18:00 Kudumise-jutuklubi, Tiiu-Maie Laht, liitu!

19:30 Rahvatants UUS! – Mehed harjutavad meestepeoks!

18:30 Seltskonnatantsukursus edasijõudnutele, Helen-Klandorf Sadam juhtimisel
18:30 Inglise keele kursus B1.2, Maret Hein
19:00 Suurupi Naiskoor Meretule, häälerühm

Kolmapäev
14:30 Fa Stuudio flööditund
15:15 Fa Stuudio klaveritund
17:30 Mudelismiring, liitu, sobib ka suurtele tehnika ja mudelihuvilistele!
17:30 Vanemate kool “Imelised aastad”, grupp täis
18:00 VUNK meeskonna koosolek
18:15 Prantsuse keele tund
18:30 Inglise keele kursus A2
19:30 Ùkulele algajad ja edasijõudnud, kohtumised üle nädala
20:00 Aeroobika, treener Kaja Tuisk, liitu!

Neljapäev
14:45 Fa Stuudio klaveritund
16:15 Fa Stuudio flööditund
17:00 Triinu laulistuudio, soololaulutund
18:30 Muraste Nimetu Näitemänguseltskond
19:00 Jooga, treener Daire Tammik, liitu treeninguga!
19:00 Inglise keele kursus B1.1
19:30 Suurupi Naiskoor Meretule häälerühm

Reede
Kino, kontsert, teater, koolitus vt FB

Laupäev
Koguperesündmused, väliüritused, retked, vaata FB

Pühapäev
Traditsiooniline hingetõmbepäev
19:00 Jumping, treener Kaire Taberland, liitu treeninguga!

Tee annetus, et mänguväljak korda saaks!

Teeme koos küla paremaks!Meile kirjutas Muraste tüdruk Kiona, kes andis teada, et mänguväljakul on kiik katki. Kiona läks esimesse klassi- siis valmis Pankranniku mänguväljak. Mänguväljak on endiselt koht, kus ta oma sõpradega koos saab olla. Täna on Kiona juba seitsmendas klassis, tal on oskus märgata, hoolida ja panustada oma kodukülla, ühes liivakastis mängimine on kogukonnatunde jaoks märgilise tähendusega.Meil on hea meel teada anda, et TipTipTap on teinud meile pakkumise kuidas mänguväljak ja rulapark korda teha. Usinad rulapargikasutajad on kindlasti märganud, et plaatidel on juba täkked sees. Meie enda külalapsed on iga ilmaga rulade ja tõuksidega pargis. On hea tunne, et oleme panustanud oma vaba aega ja resursse õigesse kohta.Meie rulapark on heas korras aga vajab turgutust.Head vanemad, pered, ettevõtted, Teeme koos rulapargi korda!Sul on võimalus rahaliselt panustada rulapargi parandustöödesse. MTÜ MURASTE KÜLASELTSKONTO: SEB EE901010220100157018 märksõna rulapargi remont/mänguväljku remontSuuremat sorti renoveerimistööd ootavad meid ees Pankrannikumänguväljakul. Ettevõte TipTipTap on teinud meile pakkumise atraktsioonide uuendamiseks ja ronimislinnaku väljavahetamiseks. Pered taastame ja loome oma lastele väga hea mänguväljaku. Sul on võimalus panustada rahaliselt mänguväljaku renoveerimsse! Õnnelikud on lapsed, kes on ühes liivakastis koos mänginud. NB! Hetkel on liumäe atraktsioon suletud!

Unistuste klaver kogukonda

Unistuste kogukonnaklaveril on imeline hääl!

Klaver Estonia 190 jõudis Muraste koolmajja 02.novembril. Esimene lugu, mis kõlas oli koerapolka.
Kogukonnaklaver on hääles ja koolipere sai osa kogukonnakingitusest. Kontserdi andis juubilar Olav Ehala ja Nele-Liis Vaiksoo.

Tänukontsert peredele, ettevõtetele, toetajatele, kingituse tegijatele “Unistuste klaver Muraste kogukonnale” toimub esimesel võimalusel.

Klaver on elus hingega instrument, igal ühel meist on võimalus klaverisse panustada.  Kes veel ei ole kogenud muusikat, et ta saaks kuulda, et see kes ei ole veel näinud saaks näha, kes ei ole tundnud saaks tunnetada!

Aitäh, et te kõik olemas olete, püsige terved, me kohtume kontserdil!

Välijõusaal Murastesse, hääleta!

Kaasav eelarve 50000€

Muraste külaselts tegi ettepaneku kaasava eelarve raames panustada vallarahva tervisesse. Muudetavate raskustega välijõusaal. 
Välijõusaali tõstepinki on demoks, proovimiseks väljas Muraste Kooli kõrval jõumasinate rivis. 

Hääletamine toimub elektrooniliselt volikogude infosüsteemis VOLIS vahemikus 30.11.2020-
06.12.2020. Hääletamisel osaleja identifitseerib ennast infosüsteemis isikutunnistuse või
mobiil-IDga.
Isikud, kellel ei ole arvuti kasutamise ja/või digitaalset identifitseerimisvõimalust, saavad oma
hääle anda Harku vallamajas 01.12.20 ja 02.12.20 ajavahemikus 10.00-15.00 ning 03.12.2011 ajavahemikus 10.00-17.00. Isik peab vallamajas kandma maski ning kaasas peab olema isikut
tõendav dokument.

Kohtume jõusaalis Murastes! Tule rattaga, jookse, rulata! Enne aga anna hääl!

Muraste külaseltsi üldkoosolek

Austatud Muraste külaseltsi liige  

Oled oodatud Muraste külaseltsi üldkoosolekule teisipäeval, 29. septembril kell 19.

Koosolek toimub elektrooniliselt veebikeskkonna TEAMS vahendusel, millega liitumiseks vajutage palun SIIA LINGILE (muutub aktiivseks hiljemalt 1 h enne koosolekut).

Muraste logo

Päevakorras:
1. 2019. a majandusaasta- ja tegevusaruande kinnitamine.
2. Koduküla nägu täna ja homme  – ülevaade ja arutelu  tehtust ja teoksil olevast, uutest algatustest,  Muraste küla arengukava täiendamine jpm).
3. Muraste külaseltsi Juhatuse koosseisu kinnitamine.

NB! Muraste külaseltsi liikmemaks on 10 eurot aastas. Kui Sa pole oma panust  2020.a   (ja varasemate aastate)  eest veel andnud, siis  palume seda teha nüüd:) Saaja: Muraste külaselts MTÜ,  SEB EE901010220100157018.

NB! Liikmed, kes ei saa veebikoosolekul osaleda, palun tehke digitaalselt allkirjastatud volikiri mõne osaleja (nt juhatuse liikme) nimele ja saatke see enne koosoleku toimumist muraste@muraste.ee.

Lugupidamisega,
Muraste külaseltsi juhatus

Täiendav info Aule Kikas, muraste@muraste.ee, tel 5253128

Uued tuuled kogukonnakeskuses!

Meil on suur rõõm soovida õnne kahele säravale naisele, kes meie maailma paremaks muudavad.pihlakodu

Meie armas Aule Kikas on asunud tööle Tabasalu Pihlakodu juhatajana;   külaseltsi juures jätkab  ta ikka, talle omaselt suure südamega,  tegevust  Muraste külaseltsi juhatuse liikmena ja vabatahtlikuna. Me soovime, Sulle kallis Aule toredaid uusi väljakutseid, õnnestumisi ja lahedaid tööpäevi!

Aule on andnud teatepulga edasi. Alates augustist juhib ja korraldab kogukonnakeskuses tööd Evelin Tiirik. Võtke temaga ühendust telefonil 522 0226 või kirjutage muraste@muraste.ee ning rääkige kõik mured ja rõõmud ja uued ringid ja plaanid ja soovid kõik ära.

 
Meie pisikeste tegude läbi on me maailm parem paik!
 

Julget pealehakkamist, igatahes!

Kuidas looduskeskkonda puudutavaid otsuseid kodanikena mõjutada?

Kutsume Teid 2. juulil kell 18-21.00 Muraste kogukonnakeskuses (Lee tee 9, Muraste küla, Harku vald) toimuvale avalikule ettekannete õhtule ja arutelule, mille eesmärgiks on edendada keskkonnaalast diskussiooni kohaliku omavalitsuse ja kogukonna vahel, olles orienteeritud lahenduste leidmisele ja vastastikusele koostööle.

Meile oleks suureks auks ja abiks, kui saaksite osa võtta ka kell 19.30 algavast paneeldiskussioonist “Kuidas kohalikud elanikud keskkonda kujundavates otsustes kaasa saavad rääkida?”, et aidata meil paremini toimivate ja koostööpõhiste lahendusteni jõuda.

Paneelil tulevad moderaator Heigo Ausmeesi juhatusel arutluse alla järgmised küsimused:
 1. Kuidas teha kogukondade, kohalike omavalitsuste ja riigiasutuste vahel koostööd nii, et loodus, nii kaitsealadel kui rohevõrgustikus saaks paremini hoitud? Selgituseks: fookus peaks olema just koostööl, et saaks lahti meie-teie lähenemisest ja huvirühmastumisest vms killustumisest, mis on üheks olulisemaks bürokraatia tekke aluseks.
 2. Kuidas saaks taastada tasakaalu era- ja avalike huvide (eriti looduse hüvedega seotud huvide) võrdväärseks kohtlemiseks ruumilises ja ka strateegilises planeerimises? Selgituseks väide, et praegu, kui üldplaneering vastu võetakse, siis pärast seda on edasine arendusprotsess maaomaniku poole kaldu, sest maaomanikel on õigus üldplaneeringut detailplaneeringuga muuta, aga puudub võimalus avaliku huvi kehtestamiseks (näiteks rohevõrgustiku täpsustamise läbi).
 3. Kuidas tagatakse rohevõrgustiku toimimine vallas/omavalitsusüksuses? Seejuures, kuidas tagab riik riiklike kaitsealade toimimise võrgustikuna, mitte üksikute saarekestena?
 4. Kuidas tagatakse omavalitsusüksuse rohevõrgustiku sidusus teiste valdade rohevõrgustikega? Milline roll saaks olla siin riigil ja koostööl kogukondadega?
 5. Kas kõik ruumilise ja strateegilise planeerimise osapooled, sh nii kohalike omavalitsuste ametnikud kui ka riigiasutuste ametnikud, kes looduskaitset planeerivad, saavad ühiselt aru rohevõrgustiku vajadusest ja toimimise alustest? Miks ja kellele on rohevõrgustik vajalik?
 6. Miks võib rohevõrgustiku piiride kõrval koheselt ehitama hakata – kas ei peaks olema puhverala, et rohevõrgustiku toimimine tagada?
 7. Kelle ülesanne on vallas/omavalitsusüksuses asuvate kaitsealuste liikide inventeerimine, tuvastamine, seire ja kaitse tagamine? Kas see on piisavalt tõhusalt korraldatud ja kui ei siis kuidas see peaks olema korraldatud?
 8. Kas ja kuidas on võimalik tühistada juba kehtestatud detailplaneeringut (mis on kehtiva üldplaneeringuga kooskõlas), mis ei ole veel arendatud, aga mis selgelt ohustab rohevõrgustiku toimimist ja looduskaitsealade sidusust? On selge, et loodus on pidevas muutumises ja olude muutudes muutuvad ka kaitsealade vahelised rohekoridorid, kuidas tagada nende säilimine ja toimimine?
 9. Kuidas tagada elanikele endiselt kvaliteetseid avalikke looduse hüvesid pakkuv keskkond valglinnastumise olukorras, kus ruumikasutuse peamiseks aluseks ei ole tasakaal, vaid ühelt poolt raha (arendajad, ametnikud) ja teiselt poolt emotsioonid (tarbijad, kelle elukvaliteedi esmane hüpe toimub korterist eramusse, aga tegelik sisu selgub alles hiljem)?
 10. Kuidas taastada juba täis ehitatud keskkonnas endised rohekoridorid? Kas elamute lammutamine ja rohekoridoride taasloomine on üldse võimalik?
 11. Kuidas peatada inimeste koondumine tõmbekeskuste ümber enne kui nende alade looduslikud hüved on pöördumatult kahjustatud?
 12. Kuidas suunata inimesed jätkusuutmatult tarbimiskultuurilt tagasi kestliku isemajandamise juurde?

Paneelist võtavad osa Rahandusministeeriumi, Keskkonnaagentuuri, Harku ja Lääne-Harju valla, Keskkonnaõiguse Keskuse ja kohaliku kogukonna esindajad jt spetsialistid, et üheskoos kogukonnale, omavalitsustele ja riigile olulise tähtsusega küsimustele vastused leida.

KAVA:

Kava:
18-19.00 maastikuökoloogi ja keskkonnaspetsialisti Lauri Kleini ettekanne “Harjumaa rohevõrgustiku hetkeseis, ideaal ja võimalik tulevik”
19:30-20:30 paneeldiskussioon “Kuidas kohalikud elanikud keskkonda kujundavates otsustes kaasa saavad rääkida?” osalevad Lauri Klein, Harku vallavolikogu liige ja keskkonnateemade eestvedaja Val Rajasaar, Lääne-Harju abivallavanem Erki Ruben, Harkus oma kodukoha rohevõrgustiku parema hoidmise eest seisev kohalik kodanikuaktivist Eve Ausmees jt kutsutud spetsialistid)
20.30-21:00 vaba arutelu tee ja suupistetega
Moderaator: Heigo Ausmees

Ürituse eesmärgiks on edendada kohalike koostööd kohalike omavalitsustega nii Harkus, Harjumaal kui üle kogu Eesti, leidmaks võimalusi, kuidas kohalike kogukondade esindajad ka pärast üldplaneeringu kehtestamist kogukonna kesskkonnaotsuste kujundamises kaasa saavad rääkida.

Paneelile eelneb maastikuökoloogi ja keskkonnaspetsialisti Lauri Kleini ettekanne “Harjumaa rohevõrgustiku hetkeseis, ideaal ja võimalik tulevik” (18-19.00), sellele järgneb aga vaba arutelu tee ja suupistetega.

Loodetavasti kohtume juba neljapäeval!

Parimate tervitustega

Linda-Mari Väli
Eesti Metsa Abiks
koostöö ja kommunikatsiooni koordinaator
lindamari@eestimetsaabiks.ee
56 288 472

Täidame ühe suure unistuse: klaver Muraste koolile-kogukonnale

Viimased viis aastat on Muraste koolimaja olnud täiuslik, ideaalilähedane tervikorganism: päevane aeg on kuulunud haridusele ning  õhtune aeg kogukonnale kultuuri- ja vaba-aja keskusena, kus hiliste õhtutundideni kostub hõbedast lauluhäält, lustlikku pillimängu, tantsujalgade sahinat, harrastusnäitlejate lavaharjutusi…  

See olnud põnev aeg – üksteist toetades, ühiselt mõeldes ja planeerides, üheskoos oleme täitnud unistusi. Rajanud mänguväljaku ja rulapargu, välijõusaali ja rannavõrkpalliplatsi, korrastanud paeplatsi, paigaldanud külasisesed turvakaamerad, külakinole soetanud suurepärase kinoaparatuuri ja võimsa valgus- ja helitehnika. Ja see on vaid osa nähtavast. Lisaks kümned kontserdid ja teatrietendused, sadakond filmiseanssi ja hulganisti huvitegevust, talgud, koolitused, infopäevad, rohkelt tantsu, laulu ja… MUUSIKAT

Nüüd on meil uus unistus.  Unistus VALGEST KLAVERIST.
klaver

Meil on juba olemas stardiraha*  4000 eurot, kuid selle eest veel valget kabinet-tiibklaverit ei saa.
Seetõttu kutsume kõiki Muraste- ja muusikasõpru kaugelt ja lähedalt osalema rahalise toetusega projektis “Klaver kogukonnale”.


Klaveri koduks
saab Muraste kooli aatrium – et kaunis muusika jõuaks iga lapseni, iga kogukonna muusikahuviliseni.

Annetuste kogunemise kohta on siinsamas postituse lõpus ajakohane ülevaade. Kui raha koos, toimub avakontsert kogukonna uue klaveriga  Muraste koolimajas  rahvusvahelisel muusikapäeval, 2. oktoobril 2020. Mida rohkem me ühiselt raha kogume, seda parema pilli saame. Anname hoogu, palun!

HAK-200Annetusi klaveri soetamiseks saab teha spetsiaalsele Muraste Külaselts MTÜ erikontole SEB EE861010220199707220, märksõnaga “Klaver” koos märkega “Nõustun oma nime avaldamisega”  või “Ei soovi oma nime avaldamist”.

Annetuste kogumisel lähtume annetuste kogumise heast tavast.
*Muraste külaseltsi projekt; 2020 riigieelarveline eraldis Muraste kogukonnakeskuse klaveri soetuseks.
*Klaveri pilt on illustratiivne (kuid reaalne)

SUUR AITÄH VALGE UNISTUSE TÄITUMISELE KAASA AITAMISE EEST! 

rose

Kokku klaveriraha 12490.- eurot
sh

8490- eurot kogukonna ja sõprade annetus
4000.- eurot 2020.a riigieelarveline eraldis
(perioodil 28.04 – 27.10.2020) 

TUHAT TÄNU SULLE:

AARE RAUDIK
A.H

AILE KALJOLA+++
AIRE EENSALU
AIVI JÄRVE+
AIVI TAMM

ANDRUS SALISTE+
ANNA-LIISA JUHTVER

ANNE OTT-JEGOROV
ANNELY LUIKMEL
A.K
AULE KIKAS
BRITTA HUNT
BRITT HALLIMÄE
EGE NETSE
ELEN LUKAS
ELEN ILVES
ELIIS TAMMIK
ELIISA ELFENBEIN
EVELIN TIIRIK
E.O
FA STUUDIO MTÜ
FERTELOR GRUPP OÜ
GENADI NIKOLAJEV
GERLI LAHEK
GERT SILLING
GUNNAR TOOMEMETS
HARJU TARBIJATE ÜHISTU
HERTA JA AARE KARJUS

HELEN HOYER VON NANDELSTADH
HELI ANTER-KIIBUS
HELVE MITT

JAANIKA MÜÜRSEPP
J.K
JULIA SARAPUU

KAI HOREB
KAARI KIITSAK-PRIKK
KAARI POORITS
KAIRI OJAMÄE
KAIRE KUNGLA

KADRI MÄGI
KALEV KONSA
roseKAROLI NIILUS

K.J
K.S

KARMEN URGARD
KASPAR HIOVÄIN
KATRIN KASESALU
KATRIN KRAUSE

KATRIN PEBSEN-ZACHRAU
KERT KRAUSE
KIRSTI TOOMEMETS
KIRSIKA LAUK
KRISTEL GLASER
KÄTRIN SEPP
FEDTSHENKO LARISSA
LIINA DANIL
LIISA OVIIR
LIIVALILL OÜ
MAIRI HÜÜDMA

MARGUS MÄNDMETS
MARILI KURVISTE
MARGO LUBERG
MARIA BAGGER
MARJU RANDLA

MART EENSALU
MARTIN LAHEK
MARET HIRTENTREU
M.L
M.O
MEELIS MEREKÜLA

MERIKE OJASAAR
MERLE POOLAMEST
MERLE KARU
MAIROLD VAIK
MONIKA OJALA
MIKK ÜLEOJA
PILLE LAMP
PIRET KIRS
PIRET TIITS
PIRET VESKI
PIRET SÜGIS
P.R
REILI PURKAS
REE TEINBERG
RIHO SAKSUS

RIIN KIVINURM
ROMAN ÕUNAP
RUTH MIHKELSON
S.L
SIGRID LAANEMETS
SIRJE JUST

SIRJE LEPP
SMILLA OÜ
STEN LUIK
TABASALU LIONS KLUBI

TERJE KUBI+
TRIINU ARRAS
TIINA SAVISAAR

TRIINU KONT-KONTSON
THOMAS ZIMMERER
URMO LAMP
V.V
Õ.A
PEREKOND VALDVEE