Category Archives: Uudis

muraste päev

Harku valla külade nädala Muraste päev

Harku valla külade nädala Muraste päev on 18. juulil 2019. a

P R O G R A M M *IMG_4918

7:00 KÜLA ÄRKAB 

7:15 LOODUS ÄRKABRETK VAL RAJASAAREGA (kogunemine kl 7.15 Muraste koolimaja juures)

7:15 VIRGUTUSVÕIMLEMINE
Ava kl 7.15 www.facebook.com/MurasteKylaselts ja võimle päev ilusaks!
Et Harku valla külade nädala Muraste päeva hommik saaks energiliselt alata, on vaja VÕIMELDA! Kui mõnikord ei tule just need õiged harjutused meelde, siis selleks on meil lahendus: võimleme koos!
Ava kl 7.15 (nagu tavaliselt) Facebook, otsi välja Muraste külaseltsi lehekülg ja võimle koos meie küla tublide tervisesportlastega!
Võimlemiskava (klaveril Viive Ernesaks) on järelvõimeldav ka ööunetutele ja hilistele ärkajatele ning nähtav ka SIIN.

katrin

7:30-9:00 HUMMIKUKOHV JA PANNKOOGID (Lee tee ja Kolmiku tänava nurgal).
PUHUVAD KÕIK: TÖÖLE HEA TUJUGA

12:00- 16:00 KOGU-PERE-MAA* (koolimaja ümbruses) (Batuudujuss, naeruteraapia, viguriga rattasõit, kargukõnd, tervislik amps, välijõusaali treening,  maiasmokaralli, rulad rullima, jalgpall, võrkpall jpm)

lina16:00- 18:00 MINIKONVERENTS.TEADUS MURASTES: KUIDAS HARIDUS SAAB PÄÄSTA MAAILMA?

17:00-18:00 HARRY GUSTAVSONI NUKUTEATER (koolimaja lavasaalis) Olete oodatud osa saama Harry Gustavsoni Nukuteatri kontsert-etendusest “Ja nukk saab elavaks”. See on teatri kõige vanem etendus, mida on mängitud juba üle 300 korra ja mis pidevalt uuenedes ikka repertuaaris püsib. Etendus sobib nii lasteaialastele kui ka kooliõpilastele lähemaks tutvumiseks teatriga, püüdes neidki innustada nukuteatriga tegelema. Lapsed saavad parukate, peakatete ja maskide abil ise järele proovida, mis on teater. Nad tutvuvad ka erinevate teatrinukkudega alates lihtsatest käpiknukkudest kuni keerukamate marionettideni. Seejärel esinevad nukud nukusirmil kontserdiga.
Etendus kestab 45 min. Sissepääsuks vabatahtlik annetus vastavalt soovile/võimalusele. Elavanukudvärv2Muraste-page-0

18:20-18.55 VÄIKEKANDLEANSAMBEL LIULI KONTSERT (koolimaja sisehoovis)liul

19.00-20:30 TEATRIÕHTU: ALICE IMEDEMAAL (Nimetu Näitemänguseltskon
na etendus) (koolimaja aatriumis) 

21:30- 23:00 NELJAPÄEVANE KONTSERT – TANTSUÕHTU
ELERYNIGA
 
(koolimaja sisehoovis) 

ELERYN

23:30 ÖÖKINO (Koolimaja aatriumis, filmi valivad kohalolijad!)

TÖÖTAB RANNIKUPIDUDE KOHVIK!
rann

*OSALUSTASUKS ON VABATAHTLIK ANNETUS PÄEVA KORRALDUSKULUDE KATTEKS.

LISAKS! 

leannVeel üks hõige: kel soovi tulla Muraste küla päeval omadele ja külalistele midagi “kodukootut” ehk käsitööd või mesimarja, hapukurki või puidust kulpi, patsijuustu või kasevihta, punukorvi või rahvarõivast pakkuma, siis koolimaja sisehoovi katusealusel on teile kenasti ruumi! Tulge aga kohale teile sobival ajal – rahvast liigub varavalgest hilisõhtuni!
Vt kava ja säti oma tegevused sobivaks!

 

Lisainfo ja vabatahtlike abiliste ootamine: 5253128 (Aule), muraste@muraste.ee

 

kylade päev

HETKED PÄEVAST:)

Kell 7.15 VIRGUTUSVÕIMLEMINE

Kell 7.30 HUMMIKUKOHV JA PANNKOOGID

ku1 ku2 ku3

lina

Teadus Murastes: Kuidas haridus saab päästa maailma?

Neljapäeval, 18. juulil 2019 algusega kell 16 kutsume Harku valla külade nädala raames koduvalla koolide ja lasteaedade õpetajaid, kooli- ja huvijuhte, vallavalitsuse töötajaid, volikogu ja komisjonide liikmeid ja ka kõiki teisi, kes on huvitatud ökoloogilisest olukorrast maailmas ja teadlaste poolt prognoositud tulevikust, arutlema inimkonna võimalustest enne öko- ja kliimakatastroofi ja sellest, mida me ise selle ennetamiseks saaksime ette võtta. VR4_1492_01

Aruteluõhtu on ajendatud mõttest, et haridus on üks viimaseid võimalusi, mis veel jäänud, et midagi muuta, päästa. Sel teemal on ka juba teadusasutuste, ülikoolide ja riiklikul tasandil samme astutud. Seminaril saame täpsemat teavet sellest, millises olukorras on maailm praegu; kui palju on veel aega muutusteks inimühiskonnas ja kuidas neid muutusi saavutada läbi hariduse. Teadlased prognoosivad, et kui inimkond lähema 12 aastaga midagi kardinaalselt oma suhtumises keskkonda ette ei võta, siis muutub Maa inimeste jaoks pöördumatult elamiskõlbmatuks. 

muraste-logoSeminaripäev on ainulaadne ja esmakordne. Muraste Looduskooli kutsel ja Tallinna Ülikooli õppejõudude lahkel valmisolekul on kohtumine üles ehitatud eeskätt haridustöötajatele ja -juhtidele, kohaliku omavalitsuse juhtidele, kuid kindlasti nauditavad kõigile loodus-, haridus- ja teadushuvilistele. Rooma klubi

Kõneleme sellest, kuidas maailm töötab, millises olukorras on maailm praegu, mis hoiab meid elus ja kui palju on veel aega muutusteks inimühiskonnas? Mida me peame muutma? Mis meid motiveerib? Kuidas neid muutusi saavutada läbi hariduse? Milleks ja kuidas ühendada lasteaedade ja koolide ning loodushariduskeskuste jõud parima tulemuse saamiseks?

Koos auditooriumiga arutlevad neil teemadel Tallinna Ülikooli õppejõud ja teadlased: Mihkel Kangur (ökoloog, PhD), Liisa Puusepp (ökoloog, PhD), Grete Arro (psühholoog, PhD).LOGOMuraste

Harku valla õpetajatele ja haridusjuhtidele on teadusõhtul osalemine tasuta. Teistelt on oodatud vabas mahus annetused arutelu videosalvestamise toetuseks.

Hoiame, harime, päästame!
Saame kokku neljapäeval, 18. juulil kell 16 Muraste koolimajas.

 

lina

prygimatk

Muraste liitub Prügimatkaga

MAT-INF tudengiselts kutsub üles kõiki tudengiorganisatsioone, sõpruskondi, kollektiive, koole ja klasse veetma ühte mõnusat kevadpäeva looduses matkates – ootame teid 19. aprillil osalema Prügimatkal!

Tegemist on vahva kevadpäevaga, mil kogukonnad saavad üheskoos veeta ühe toreda suure reede looduses matkates, piknikku pidades või seltskonnamänge mängides. Kevade tulekuga sulab lume alt välja palju talvel mahavisatud prügi, mis jääb tihti metsa alla vedelema. Siit tulebki meie ürituse eripära – kõigil prügimatkal osalejatel on kaasas kotike, kuhu korjata ettejääv maas vedelev prügi.

Anname eelkõige võimaluse 19. aprillil sõpradega mõnusalt looduses aega veeta ja selle kõrvalt panustada ka kaunimasse keskkonda meie ümber. Eesmärk on sütitada inimestes harjumus linnas või looduses jalutades korjata praht üles,  mitte ükskõikselt mööda jalutada järjekordsest maas vedelevast krõpsupakist.

Ootame kõiki tegema oma päevast toredaid pilte ning jagama neid sotsiaalmeedias #Prügimatk2019 alt! Mida rohkem on osalejaid, seda kiiremini levib sõnum ja seda tervemaks muutub meie ümber olev keskkond Näitame ühiskonnale, et noored tõesti hoolivad meie loodusest ja soovivad näha muutusi!

PS. MITSi nipid matkajatele: prygimatk
– Prügikoti võtab igaüks oma kodust.
– Matkaradadele ja metsa saab sõita ka tasuta maakonnasisese ühistranspordiga.
– Piknikukorvi saab igaüks midagi kodus südamega kaasa küpsetada
– Oma kinnas võiks kõigil kaasas olla, nii on hoopis hõlpsam prügi üles korjata

Hoiame üheskoos loodust ning teeme tänavuse suure reede eriti Suureks!

Prügimatk toimub Tartu tudengiorganisatsioonide korraldatud Keskkonnanädal 2019 raames. Üritusest lähemalt saad lugeda Facebookist “Keskkonnanädal 2019”, lisainfo Hanna-Marii Kaljas,
hannamarii.kaljas@gmail.com.

Allikas: Facebook “Keskkonnanädal 2019”

image00130

Alice Imedemaalt jõuab Murastesse

Laupäeval, 27. aprillil kell 18 astub Nimetu Näitemänguseltskond vaatajate ette oma teise lavatükiga, milleks on Lewis Carrolli “Alice Imedemaal”. Näidendi on tõlkinud Triinu Ojalo ning lavastanud Anne Veesaar. 

Aastal 1865 raamatuna ilmunud loo “Alice Imedemaalt” põhjal on vändatud hulgaliselt filme ja lavastatud etendusi, lauldud laule ja tantsitud tantse. See on lugu tüdrukust nimega Alice, kes on kord liiga suur ja kord liiga väike ning see kõik on kohutavalt segadusse ajav. Ja kuidas hoiduda segadusest, kui Valgele Küülikule järgnedes satud maagilisse maailma, kus miski ei ole nii nagu näib? Kui lühikese hetke jooksul kohtud ogara Kübarsepa, häbeliku Märstijänese, irvitava Irvikkassi, päid maha võtva Kuninganna, pentsiku Hertsoginna, pidevalt siirupist mõtleva Unihiire ja haridust hindava Libakilpkonna ja veel paljude teistega… Neil kõigil on Alice’iga jagamiseks mõni mõte, lugu või moraal …

Osades:

ALICE Simone Süvari
ISA / OGAR KÜBARSEPP Armand Danilson
TÄDI / KUNINGANNA Ülle Jurtom
TÄDITÜTAR / UNIHIIR Veronica Pebsen-Zachrau
TÄDIMEES / ÄRTU KUNINGAS Rainer Tsirk
HERTSOGINNA Liisa Oviir
VIKAAR / VALGE KÜÜLIK Marili Kurviste
OHVITSER / ÄRTU SOLDAT / SISALIK BILL Steven Ester
VANAEMA / AEG / KALA-TEENER Maivi Vainola
KONN-TEENER / ÄRTU SEITSE Piret Kütt
LIBAKILPKONN / TÕUK Evelin Tiirik
MÄRTSIJÄNES / ÄRTU VIIS Katrin Pebsen-Zachrau
IRVIKKASS Pille Lamp
HERTSOGINNA KOKK / ÄRTU KAKS Heidi Heinlaid

93x89_Alice

LAVASTAJA  Anne Veesaar
LAVA , HELI, VALGUS  Evar Ojasaar
ÜLDKORRALDUS  Aule Kikas

Esietendus 27. aprillil kell 18 Muraste koolimaja aatriumis. Uksed avatakse kell 17.
Avatud kohvik!

PILETID näiteringi tegevuse toetuseks on saadaval Muraste kogukonnakeskuses ja 1 h enne etenduse algust kohapeal.
Pilet täiskasvanutele 5.- € / õpilastele 3.-€

Lisainfo 5253128, kogukonnakeskus@muraste.ee

Galerii prooviperioodist:

image00001 image00003 image00005 image00007 image00011 image00022 image00025 image00032 image00035 image00041 image00043 image00047 image00055 image00058 image00062 image00066 image00068 image00069 image00073 image00083 image00085 image00087 image00090 image00091 image00092 image00094 image00098 image00099 image00100 image00101 image00104 image00105 image00107 image00111 image00113 image00114 image00118 image00120 image00121 image00122

image00127

iff

Ivo Linna ja Antti Kammiste tõid sünnipäevatervituse

Aprillikuu on Murastes sünnipäevakuu: 28. aprillil tähistab Muraste külaselts oma kümnendat tegevusaastat ning seetõttu on selles kuus ka oluliselt rohkem sündmuseid.

Aprillikuusse mahub nii kontserte ja teatrietendusi, on asjalikke koolitusi ja  ja hulgaliselt filmiõhtuid; on küla arengusse vaatavaid arutelusid, vaadata saab näituseid, tulekul on “Meie Muraste” uus lehenumber ja küla(seltsi) aastakoosolek- külakonverents 27. juunil. Ka suur tordisöömine on veel ees!

13. aprill tõi meie suurepärasele kogukonnale kohaliku omaalgatuse programmi vahendite toel soojalt siira kontserdi, kus peategelasteks legendaarne Ivo Linn ja “päikesepoiss” Antti Kammiste. Lisaks tähtedele sai lavalaudu katsuda ja Ivo Linnale tuge pakkuda meie “liikumispisik” Anneli Habicht. Ka õnnesoove jagus: tunnustatud sai loodetavasti kõik meie tublid vabatahtlikud, soovilaulu said sümpaatne kuldpulmapaar ning imearmas sünnipäevalaps Katrin. Ka tants sai tehtud!

Hetked kontserdist:

*Kontsert oli soe ja siiras. Kevadine. Sünnipäevmeeleoluline.

57503177_331389037730673_4283508671146622976_n

*Anneli läks Ifile kililipsu laulmisel toeks:)

* Isamaaliste laulude ajal lehvis Eestimaa imeilus sini-must-valge trikoloor

57414075_2024247831006013_426586867782123520_n

*Selle laulu peale tuleb Murastesse imeilus suvi – kindel värk!

*Korraldustoimkond on tänulik nii esinejatele kui publikule.

56940324_2392078371074377_2113604542242226176_n

Projekti “Muraste küla 10 aastat” on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

 

holist

Saame tuttavaks holistilise regressiooniteraapiaga

Maret Hein kutsub Sind kolmapäeval, 17. aprillil kell 18.30 holistilise regressiooniteraapia tasuta tutvustusõhtule.

Me loome pidevalt oma maailma enda tajude, soovide, tahtmiste ja tegudega. Õnn ja rahulolu algavad oma sisemaailma teadvustamisest ja ümberkujundamisest ning holistiline regressiooniteraapia on hea abimees sellel teel. Kui sa ei tunne rahulolu, tasakaalu ja harmooniat, siis on vähe kasu teiste inimeste ja elu süüdistamisest. Kõik, mis on su elus, oled sa ise oma ellu kutsunud.

Ilma põhjuseta pole tagajärge. Kõik meie probleemid, kehalised haigused kaasa arvatud, on alguse saanud mõnest emotsionaalselt keerulisest olukorrast. Selliste olukordadega kaasnevad negatiivsed emotsioonid – hirm, ärevus, viha, abitus, lootusetus, kurbus jne, mis on jäänud väljendamata.

Inimene on tervik – keha, meel (tunded ja mõtted) ja hing toimivad alati üheaegselt. Iga mõte, mida sa mõtled, iga tunne, mida sa tunned, mõjutab iga su keharakku, sest meeles toimuv on kehaga otseselt seotud. Ja ka vastupidi – kehas toimuv mõjutab seda, mis toimub su meeles. Kui üks osa sinust ei toimi harmoonias ülejäänuga, on kogu terviku töö häiritud.

Mis on holistiline regressiooniteraapia eesmärk?

Holistiline regressiooniteraapia (HRT) on tugi õnneliku elu loomisel. Me oleme harjunud pingutama ja „välja kannatama“, aga elu ei pea olema kannatus. HRT eesmärgiks on inimeste toetamine nii, et tavapärasest elust saaks parim võimalik elu. Parimas elus on heaolu, rahulolu ja õnnetunnet, aga sealt ei puudu ka areng ja väljakutsed. See on elu, mida elatakse täiel rinnal, nautides, tundes oma tugevaid külgi ja rakendades oma loomulikke andeid.

Jagan sel õhtul infot ja kogemusi holistilise regressiooniteraapia eesmärgi, meetodi ja selle efektiivsuse kohta, seletan lahti mis on holistiline rännak, millal pöörduda terapeudi poole, kuidas toimub kliendi ja terapeudivaheline koostöö, milliseid tulemusi võiks oodata ning kellele holistiline regressiooniteraapia sobib ja kellele mitte.holist

Toimumisaeg: 17. aprill (kolmapäev) kell 18.30.

Toimumiskoht: Muraste koolimaja

Läbiviija: Holistilise Instituudi regressiooniteraapia õppe 4. kursuse tudeng Maret Hein

Üritus on tasuta. Palun anna oma osalemissoovist teada: Maret Hein, 56 575575; e-post: marethein@gmail.com

Kohtumiseni!

kaps2

Kapten Morten tuleb koos oma loojaga Murastesse

Koolivaheajal ootab lapsi üks äärmiselt põnev filmiõhtu. Pühapäeva, 21. aprilli õhtul jõuab Muraste kinolinale maailma filmifestivalidel laineid lööv, Eesti filmiajaloo läbi aegade suurim rahvusvaheline koostööprojekt –  lustakalt seikluslik kogupere nukufilm  “Kapten Morten lollide laeval” ning kohtuda saab filmi looja, multitalent Kaspar Jancisega. 

mor1Filmi aluseks on Kaspar Jancise raamat “Seiklus Salamandril ehk Morten Viksi uskumatud juhtumised lollide laevas”; film on valminud koostöös Eesti, Iirimaa, Belgia ja Suurbritannia nukuanimaatoritega. Filmi valmimiseks kulus aega kokku seitse aastat.

Flilmi looja ütleb filmi tutvustuseks nii: Morten on uudishimulik ja leidlik poiss. Saatuse tahtel on ta sunnitud elama koos kasuvanematega, kes ei näe tema loovas tegevuses muud kui pa
hatahtlikku huligaanitsemist. Emata Morten ei ole siiski orb. Ta isa on kapten, kes töö tõttu peab suurema osa ajast merel viibima. Morten soovib isa eeskujul samuti kapten olla. Ta ehitab endale mängulaeva, mille mehitab erinevate putukatega. Kui külakesse satub võlur Cucaracha, kes kogemata Morteni väikeseks võlub, algab Morteni lõbus ja pöörane merereis: ta 
satub mängulaevale, kus putukad ei tunnista teda kaptenina. Laeva valitseb ämblik, kes selle asemel et laeva kursil hoida tegeleb oma võimu kindlustamisega. Keegi kummalistest laevnikest ei tea kuhu ja miks laev seilab.
Nii Morteni päris kui ka fantaasiamaailm ähvardavad kokku kukkuda. Mõlema maailma päästmiseks on vaja julgelt tegutseda. Morten peab laeva päästma ja ise ka uuesti suureks saama, kuid see ei ole kerge ülesanne. Morten võidab ohud kangelaslikult. Tema kindlameelse tegutsemise taga on põhimõte – kapten ei jäta kunagi oma laeva.

Kapten Morten lollide laeval poster ESTFilmi tegelastele on oma hääled andnud Johannes Urke, Marko Matvere, Ülle Kaljuste, Ivo Uukivi, Nero Urke, Priit Võigemast, Jan Uuspõld, Ott Sepp, Margus Tabor, Indrek Ojari ja Argo Aadli.

Filmiõhtu algab kell 17.30 . Tunni aja jooksul räägib filmi looja Kaspar Jancis endast ja oma lapsepõlvest, unistustest ja nende käitumisest,  muusikast, juttude kirjutamisest ja joonistamisest, filmi ideest, nukufilmi tegemisest ja paljust muust.
Filmilindi käivitame kell 18.30.  Pärast filmi lõppu on veel võimalik küsida, võtta autori raamatusse autogramme, teha pilti.

Filmi pikkus on 1h 18min. Piletid müügil ja sissepääs majja alates 16.45.

 

Teksti allikad Kinokoda, Wikipeedia, Nukufilm

gord

Gordoni perekool alustab uue koolitussarjaga

20. märtsil alustab Muraste koolimajas tundidega Gordoni perekool, kus saadakse teadmisi ja oskuseid, kuidas arendada oskusi, mille abil saad luua ja hoida häid suhteid perekonnas.

KOOLITUS SOBIB SULLE, KUI TAHAD TEADA:
– kuidas tulla toime lapse jonniga
– kuidas ennast vanemana kehtestada nii, et suhted ei saaks kahjustada
– kuidas last kuulamise abil rahustada
– kuidas seada piire ja koduseid reegleid nii, et pereliikmed neid järgiksid
– kuidas ära hoida ja lahendada konflikte pereliikmete vahel
– kuidas vanemana jaksata ja enda vajaduste eest seista.

Õppimine toimub väikeses grupis (kuni 16 inimest) ja mõnusas õhkkonnas. Perekoolis õpitakse praktilise harjutamise, olukordade läbi proovimise, kogemuse jagamise, lühiloengute, rühmatööde ning arutelude abil. Kohtumiste vahepealsel ajal on soovitav uusi oskusi proovida, et neid kinnistada. Proovides tekib ka küsimusi, millele saab siis uuel kohtumisel vastuseid leida. Iga osaleja saab koolituselt kaasa ka töövihiku, mis aitab õpitut meeles hoida ja korrata.

Koolitus kestab kokku ligi kaks kuud (20. märtsist kuni 8. maini), kohtutakse üks kord nädalas kolmapäeva õhtuti kell 18:00- 21:00.

KOOLITAJAST:
ÕNNE on psühholoogiline nõustaja, loovterapeut ja Perekeskuse Sina ja Mina ning OÜ Audams Konsultatsioonid koolitaja. Loovterapeudina toetab lapsi, noorukeid ja täiskasvanuid läbi kunstiteraapia meetodite. Täiskasvanute koolitajana (andragoog VI) on Õnne peamisteks teemadeks suhtlemisoskused (Gordoni Perekool, Õpetajate Kool, PREP-paarisuhtekoolitus, WMR-üksikisikutele) ning stressitemaatika.

Õnne kohta saad lähemalt lugeda siit: http://www.sinamina.ee/ee/koolitused/gordoni-perekool/26/

ÕNNE KOHTA ON OSALEJAD ÖELNUD:gord

“Õnne oli siiras, osav, tekkis tahtmine tema lapsekasvatusoskusi päris elus näha. Väga sümpaatne inimene.” – 1 lapse isa

“Siiras, aus, usaldusväärne. Tekitas tunde, et sooviks ka tema teistel koolitustel osaleda.” – Kädi, 2 lapse ema

“Meeldis väga Õnne isiksus, tema näited elust.” – 2 lapse ema

“Koolitaja oli imetore, lahke, kuulav, abistav inimene. Super!” – 1 lapse ema

“Positiivne, avatud, oma isiklikke kogemusi jagav. Ei ole “kuiv teoreetik”.” – 1 lapse ema

KOOLITUSE HIND:

224 € / *192 €
*soodushind alates kahest registreerujast – tulete koolitusele koos abikaasa, elukaaslase või sõbraga.

NB! Tasuda on võimalik ka kahes osas.

REGISTREERUMINE:
http://www.sinamina.ee/kalender

linna

Ivo Linna ja Antti Kammiste: õhtu täis muusikat

Peatselt on Murastes tulemas taas üks ilus õhtu täis suurepärast muusikat ja nauditavat emotsiooni  – olete väga oodatud Eesti ühe armastatuima laulja, legendaarse Ivo Linna ja   päikesepoiss Antti Kammiste kontserdile. Esitamisele tulevad Ifi parimad lood ja laulud läbi aegade.

Kontsert toimub 13. aprillil algusega kell 19 Muraste koolimajas aatriumis (Lee tee 9, Muraste).
Töötab kohvik, uksed avatakse kell 18:00

Piletid: eelmüügist 10€/6€ (seeniorid, õpilased); kontserdipäeval 13€/9€  on müügil Muraste kogukonnakeskuses (E-N kell 9-18, muul ajal vt nädalakava või lepi kokku 5253128).linna

LISAVÕIMALUS PILETI OSMISEKS: Palju on uuritud võimalust osta pilet eelmüügist ilma kogukonnakeskusesse kohale tulemata ja saada see kätte enne kontserdi algust. See võimalus on nüüd olemas:
Kandke, palun, piletiraha Mu
raste külaselts MTÜ kontole EE221010220201766227 (kindlasti just sellele sihtotstarbega tehtud erikontole!!!). Palun kirjutage maksekorraldusele: kontsert, mitu piletit ja teie nimi ning tehke selle kohta pisike teavitus aadressile kogukonnakeskus@muraste.ee või helistades 5253128
Niimoodi ostetud piletid saate kätte enne kontserdi algust koolimaja peasissekäigu juures oleva piletimüügilaua juures (piletitele on märgitud teie nimi). Muidugi võite piletitele järele tulla ka varem.

Ootame kõiki kontserdile! 

küla logo

Kontsert on osa Muraste sünnipäevakuu programmist.
Projekti “Muraste küla(seltsi) 10 aastat” on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest”

54430301_2039885916309081_8088641333654192128_n

Mälestusnäitus “Taba hetke ja ilu”

Tänasest aprillikuu lõpuni on soovijatel võimalus vaadada Muraste kooli raamatukogus eksponeeritud paarikümnest fotost koosnevat mälestusnäitust “Taba hetke ja ilu”. 53819542_462514800952621_1758176439217160192_n

Teie ees on alatiseks nooreks meheks jäänud Harku valla noormehe, fotograafiahuvilise,  Keila-Joa SIKi ja Tallinna Polütehnikumi IT-alal lõpetanud Mikk Rätsepa väike fotonäitus.

Mikk Rätsep lahkus meie  hulgast 30. jaanuaril 2019. aastal  34-aastasena. Tema fotonäitus sai alguse Tallinna Diakooniahaiglas, mille ta jõudis ise avada. Mikk soovis jätkata fotonäitust ka teistes asutustes – paraku on nüüd tegemist noormehe mälestusnäitusega, mis rändab ringi ilma temata….

53782649_293351528027862_5048723671217078272_nNäituse ja enda kohta kirjutas Mikk 2018. aastal nii:  „Enamasti meeldib mulle pildistada loodust, merd ja erinevaid komposisatsioone. Kuni kooli minekuni huvitusin akvarellidega maalimisest. Kooli ajal tegelesin graafikaga ning Polütehnikumi ajal arvutigraafikaga. Fotograafia avastasin enda jaoks mõned aastad agasi, kui vanu pilte vaadates avastasin, et olen suutnud tabada hetki ja kaadreid, mida poleks osanud oodata. Pärast seda hakkasin tähelepanelikumalt jälgima, mida pildistan ning kuidas seda teen. Vanemad pildid on tehtud nii telefoni kui „seebikarbiga“, uuemad on enamasti tehtud asjaarmastajatele mõeldud korralike aparaatidega.“
53861058_402298867262972_772963692303089664_n

 

Suur tänu Miku vanaemale, kes meile need kaunid pildid vaatamiseks on toonud.
Pilte on võimalik ka osta: müüdud piltide tulust läheb 10% EELK Tallinna Diakooniahaiglale ning 10% MTÜ Loojale.

Lisainfo ja külastuse kokkulepe: muraste@muraste.ee või 5253128

 

 

 

53730287_551986508624582_3105509415139147776_n 54430301_2039885916309081_8088641333654192128_n