Nädal 45

Tere, armas Muraste! Mõnusalt mahe sügis on vaikses talveootuses. Murastes toimus reedel ääretult armas ja kodune kontsert, mis tekitas mõnusa meeleolu nii oma küla elanikele, Muraste kooli perele ja külalistele, kes olid tulnud nii lähedalt kui kaugelt. Tore on, et üha rohkem hakatakse harrastaa külaturismi – tullakse vaatama, kuidas elavad Eesti külad ja kuulama ning nautima eksklusiivseid kontserte ja etendusi.

Ket on kidramehest rohutirts, kes oma bändiga muretuid putukaid lõbustab. Läheduses elab Antoinette, sipelgapesa printsess, kus muusika on keelatud ning au sees distsipliin ja raske töö. Juhuse tahtel nad kohtuvad ning tekib kiindumus. Sipelgatüdruk üritab rohutirtse saabuva karmi talve eest hoiatada. Kui Antheodor, auahne sipelgas, Antoinette’i röövib, läheb Ket oma sõpradega teda päästma.

See on filmiversioon Aisopose ja maailmakuulsa prantsuse kirjaniku, eeskätt aga Euroopa valmikirjanduse suurkuju Jean de la Fontaine’i (1621-1695) kuulsast valmist.

Film sobib igas vanuses vaatajale, ka pere kõige väiksematele.

“Rohutirts ja sipelgas” linastub eesti keeles!

Dubleeritud Industrial Productions stuudios filmistuudio Estinfilm tellimusel.

Teksti lugesid näitlejad: Kristiine Truu ja Tarmo Hints

SÖEJOONISTUSE ÕPITUBA

Paar aastat tagasi oli just see õpituba Murastes väga populaarne. Nüüd on jälle võimalus joonistada oma lemmikust kaunis portree.

20.november
kell 17.30 alustab esimene grupp
kell 18.00 alustab teine grupp
Registreeri: muraste@muraste.ee

Pane kirja omale sobiv alguse kellaaeg!
Palun saada digitaalne foto portree, mida soovid joonistada!

Töötoa maksumus on 28 eurot (juhendamine, materjalid).

Kui on soov terve pilt ise üles joonistada, siis võib pildi võtta kaasa ka paberkandjal.

Selles õpitoas õpime tundma valguse ja varju põhitõdesid ning neid rakendama paberil söe abil. Et joonistamine oleks jõukohasem, saab pildi kontuurid projektori abil paberile kanda. Osaleja saab ise oma pildi järgi joonistada. Kaasa võib võtta pildi inimese, looma portreest (otsevaade) või mõnest detailist (lill, puuvili, maja jms). Kui on soov projektori abil kontuurid paberile kanda, siis palun pilt saata enne toimumist digitaalselt muraste e-mailile. Kui on soov terve pilt ise üles joonistada, siis võib pildi võtta kaasa ka paberkandjal.
Töötuba viib läbi kunstiõpetaja Marell Voolaid.

Osalejate arv on piiratud. Pool gruppi alustab joonistamist 20.november kell 17.30 ja teine pool 18.00. Anna e-maili teel teada, kumb aeg paremini sobib. Osalemiseks kirjuta muraste@muraste.ee. Töötoa maksumus on 28 eurot (juhendamine, materjalid).