Nädal 18

Tere, armas Muraste!

28. aprillil sai Muraste külaselts 15. aastaseks, õnnitleme kõiki endisi ja praeguseid külaseltsiliikmeid! Alguse saab läbi aasta kestev juubeliaasta ürituste sari.

12. oktoobril peame maha lõbusa juubelipeo, kus üles astuvad meeleolukad Tśellopoisid, Keila Kaunimate Agulihärrade Vennaskond, õhtut juhib Peep Raun ning palju üllatusi.

Oodatud on kogu Harku valla rahvas ja külalised mujalt!

Jälgige reklaami!

Eelmisel nädalal oli Muraste aatrium teatrikülastajatest täis. Teatris said käia igas vanuses kodanikud.

Muraste Nimetu Näitemänguseltskond mängis maha vahva etenduse “Hamleti lavastamine Alam-Kolka külas”. Teatriklubi on tegutsenud meil juba 5 aastat Anne Veesaare käe all. Igal kevadel esietendub üks uus etendus, mis läheb alati täissaalile. Etendused on alati valitud humoorikad ja meie näitlejad on justkui professionaalid. Nii, tore, et särtsu jätkub, aplaus kestab….

Murastes käis külas Miku-Manni nukuteater. Meie kõige väiksemad teatrikülastajad olid nii nunnud, nii viisakad ja tegid kaasa, mis näitleja ees näitas. Nii tore, et meie teatrikülastajatele on järelkasv juba olemas.

4. mail on Murastes
KOGU PERE TALGUPÄEV.

Võta kaasa lapsed, et neil tekiks harjumus oma koduküla puhtana hoida. Koguneme Muraste COOP poe ette.
PALUN VÕTA KAASA OMA KINDAD. Jagame prügikotid ja koristame Coop poe ümbrust, kulgeme mööda Lee teed Muraste kooli poole ja mööda Kolmiku teed.

Pärast koristustöö tuleme tagasi Coop poe juurde, kus Coop pood on välja pannud igale talgulisele jäätise.

RÕÕMSATE KOHTUISTENI TALGUGTEL

Kuidas kasvatati lapsi juba enne sõda, Maria Montessori kasvatusmeetod on siiani au sees ja seda viljeletakse ka Eestis.
Eelkõige on see eluloofilm huvitav just meie õpetajate ja lapsevanematele.

Hingeliigutav draama „Maria Montessori“ räägib erakordsest naisest, kes muutis ajalugu.

Maria Montessori (1870 – 1952) oli itaalia arst ja pedagoog, kes on meile praegu tuntud eelkõige Montessori pedagoogika väljatöötajana.

Aasta 1900. Kurtisaan Lili põgeneb Pariisist Rooma, et varjata oma õpiraskustega tütart. Itaalias kohtub ta Maria Montessoriga, kes on pioneer uue õpetamismeetodi väljatöötamisel ja on nõus Lili tütre oma hoole alla võtma. Toetades, õpetades ja ravides võõraid lapsi, peab Maria samal ajal elama eemal oma bioloogilisest pojast. Kuidas tulla igapäevaselt toime isikliku süütundega ja võidelda tööalaselt meestekeskses maailmas, sellest saame aimu filmis „Maria Montessori“.

See on film armastusest, sõprusest, sihikindlusest oma unistuse poole pürgimisel.
Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=AHFdhmxUuaY&t=1s 

LOLALA Lauluteater
15. sept. kell 16.00
Muraste aatriumis Lee tee 9

Piletid eelmüügist:
https://pilet.pro/toode/pereband-lolala-murastes/

Eelmüügist piletite hinnad:
Pilet kuni 23.06.2024 = 8 Eur
Pilet 24.06.-01.08.2024 = 10 Eur
Pilet 02.08.-01.09.2024 = 12 Eur
Pilet 02.09.-15.09.2024 = 15 Eur
Pilet kohapeal = 20 Eur

Perebänd LOLALA tuleb meile külla! YouTube’s tuntust kogunud lastelaulude kanali LOLALA Anna ja Arian pääsesid ekraanilt välja ja tulevad koos meiega laulma, tantsima ja mängima.

Esitusele tulevad kõigi lemmikud “Krokodill Villi”, “Potilaul”, “Proovin uusi asju”, “Koristamise laul”, “Vannilaul” ja paljud teised. Kindlasti saab kuulda ka laste palavalt armastatud laule nagu “Meie talu loomad”, “Jänku laul”, “Suur ja väike” ja teisi hitte.

Lolala on Anna Kuchinsky ja Arian Levini pere südameprojekt, mis sai alguse detsembris 2019, kui nende esimene laps oli vaid 6-kuune. Kuigi Lola sündis laulja-lauluõpetaja ja helilooja perre, oli värskete vanemate lastelaulude repertuaar peaaegu olematu. Kuna oskuste ja kogemuste pagas oli piisav, otsustati laulud lapsele hoopis ise kirjutada.Tundus, et nõudlus uute lastelaulude järgi võib olla ka teistel vanematel, nii et laulud jagati ka YouTube’s. Siit saigi alguse Lolala teekond!

Figuuri maalimise töötuba

15. mai kell 18.00
Muraste külaseltsi ruumides (Spordihoone uksest)
Lee tee 9

Maksumus: 40 eurot
(juhendamine, materjalid), maksmine kohapeal sularahas.

Töötoas õpime tundma inimese proportsioone ning neid vaba käega visandama. Seejärel loome lõuendile kompositsiooni inimese figuurist. Iga osaleja saab ise luua sobiva kompositsiooni koos figuuri ja värvidega. Kohapeal on olemas abistavad pildid, mille järgi figuuri luua. Töötuba on jõukohane kõigile ning ei nõua eelnevaid oskusi joonistamises ja maalimises.

Värvime lõuendi akrüülvärvidega. Lõuendi suuruseks on 40×50 cm.

Kursust viib läbi kunstiõpetaja ja töötubade läbiviija Marell Voolaid. Tema tegemistel saab silma peal hoida www.sinuloovus.com või Facebookis: Sinu Loovus.

Osalejate arv on piiratud. Osalemiseks kirjuta muraste@muraste.ee.
Maksumus on 40 eurot (juhendamine, materjalid).

22. mai kell 18.00
Muraste külaseltsis Lee tee 9

SINU TELEFON ON SINU KAAMERA

osalustasu: 35.00 eur sularahas kohapeal
pane ennast kirja: muraste@muraste.ee

Juhendaja Lembit Michelson

Oma kogemusi jagab, kuidas paremini pildistada, kuidas panna fotod lugu jutustama meie oma Muraste külas elav fotograaf-koolitaja Lembit Michelson.
Koolituse eesmärk on õppida igapäevaselt telefoniga huvitavamaid pilte tegema.
Kas ka paremaid?
Põgus sissejuhatus fotograafia alustesse ja siis kohe praktiline pildistamine välitingimustes. Koolitusel osaleja oskab kasutada oma telefoni kaamera põhifunktsioone, komponeerida pilte, arvestada pildistamisel valgusoludega, jutustada lugu oma pildiseeriaga.
Osalustasu: 35 eurot
Registreerimine muraste@muraste.ee kuni 20. maini
Loe lisaks: www.akriibia.ee

MURASTE KORTSMOONIKUD

Muraste külaseltsis tegutseb juba aasta karmośka klubi õp. Katrin Lälli juhtimisel. Meil on ka kaks noorsandi Hindrek ja Kaarel, kes mängib koos meiega akordionil. Oleme juba mitmeid kontserte andnud. Kes soovib, võib meid tellida oma üritustele võib kirjutada muraste@muraste.ee

Lisaks võtame ka uusi liikmeid nii algajaid kui edasijõudnuid.

Meie kaunite lillekunstide õpitoa viimased kimbud sellel kevadel.
Ootame uusi liikmeid juba sügisel.