Muraste liitub Prügimatkaga

MAT-INF tudengiselts kutsub üles kõiki tudengiorganisatsioone, sõpruskondi, kollektiive, koole ja klasse veetma ühte mõnusat kevadpäeva looduses matkates – ootame teid 19. aprillil osalema Prügimatkal!

Tegemist on vahva kevadpäevaga, mil kogukonnad saavad üheskoos veeta ühe toreda suure reede looduses matkates, piknikku pidades või seltskonnamänge mängides. Kevade tulekuga sulab lume alt välja palju talvel mahavisatud prügi, mis jääb tihti metsa alla vedelema. Siit tulebki meie ürituse eripära – kõigil prügimatkal osalejatel on kaasas kotike, kuhu korjata ettejääv maas vedelev prügi.

Anname eelkõige võimaluse 19. aprillil sõpradega mõnusalt looduses aega veeta ja selle kõrvalt panustada ka kaunimasse keskkonda meie ümber. Eesmärk on sütitada inimestes harjumus linnas või looduses jalutades korjata praht üles,  mitte ükskõikselt mööda jalutada järjekordsest maas vedelevast krõpsupakist.

Ootame kõiki tegema oma päevast toredaid pilte ning jagama neid sotsiaalmeedias #Prügimatk2019 alt! Mida rohkem on osalejaid, seda kiiremini levib sõnum ja seda tervemaks muutub meie ümber olev keskkond Näitame ühiskonnale, et noored tõesti hoolivad meie loodusest ja soovivad näha muutusi!

PS. MITSi nipid matkajatele: prygimatk
– Prügikoti võtab igaüks oma kodust.
– Matkaradadele ja metsa saab sõita ka tasuta maakonnasisese ühistranspordiga.
– Piknikukorvi saab igaüks midagi kodus südamega kaasa küpsetada
– Oma kinnas võiks kõigil kaasas olla, nii on hoopis hõlpsam prügi üles korjata

Hoiame üheskoos loodust ning teeme tänavuse suure reede eriti Suureks!

Prügimatk toimub Tartu tudengiorganisatsioonide korraldatud Keskkonnanädal 2019 raames. Üritusest lähemalt saad lugeda Facebookist “Keskkonnanädal 2019”, lisainfo Hanna-Marii Kaljas,
hannamarii.kaljas@gmail.com.

Allikas: Facebook “Keskkonnanädal 2019”