Nädal 15

Häid pühi armas Muraste! Lihavõttepühade nädalal lubatakse soojakraade, tõeline kevad on kätte jõudnud ja saame nautida nädala lõppu täiel rinnal.

Kuid meie väikesed Muraste lapsed juba pidasid maha lõbusa PÜHADE JÄNKU PEO ja täiskasvanud koos lastega käisid reedel meeleolukal ja rõõmsal REISIL KREEKASSE.

Siin on ka filmid vahvatest pidudest, lõbusat vaatamist ja ootame teid järgmistele üritustele!

LAUPÄEVAL KINOÕHTU

https://www.facebook.com/watch/?v=150634303938413

Keskaegses Tallinnas mõrvatakse kuulus ordurüütel, kes vabastas Läänemere piraatidest. Kangelase pea on maha raiutud ja suu münte täis topitud. Kadunud on kuldkett, mille ta samal päeval ostis. Kohtufoogt määrab kuritegu uurima apteeker Melchiori, kes oskavat koolnutega rääkida. Nutikas noormees avastab, et tapetu otsis müstilist „Tallinna vangi“ ja jäljed viivad dominiiklaste kloostrisse. Vallandub vapustav veretööde jada – surmaohus on igaüks, kes selle saladusega kokku puutub. Samal ajal tärkavad apteekris kahtlused oma õpipoisi osas, kes näib midagi varjavat…

Mängufilm Apteeker Melchior põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud Apteeker Melchiori romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid filmi stsenaariumis raamatust “Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus” tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute ja põnevate, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Osades: Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Alo Kõrve, Henessi Schmidt, Franz Malmsten, Andero Ermel, Ken Rüütel, Mait Malmsten, Hendrik Toompere, Marko Matvere jpt. Filmi režissöör on Elmo Nüganen

Nokitsejate klubi alustab!

NB! ainult eelregistreerimisel – muraste@muraste.ee

NOKITSEJATE KLUBI õpituba on mõeldud kogu perele – noortele, emadele, isadele, vanaemadele, vanaisadele ja EELKÕIGE LASTELE!

ILUSA ILMAGA TÖÖTAME ÕUES – riided võiksid olla ilmastikukindlad ja riietuge kihiliselt, et töö käigus ennast mugavalt tunda.

Esimeses õpitoas valmistame ISE lindudele pesakaste. Ehitamiseks on erinevaid võimalusi: saab ise alustada päris algusest, kuid väiksematel lastel on võimalik juba valmis detailidest pesakast kokku klopsida.

Eelregistreerimine: muraste@muraste.ee

info telef.: 5848 9661

Jumping trenn  13.APRILL!

Treeninguid juhendab Kaisa Edenberg

Osalustasu 8€ – 5x kaart 35€ (kehtib 2 kuud)

Vajalik registreerimine!

https://www.hopitude.com/et/workouts/club/340/

Võib ka saata sõnumi FBs Kaisa Edenberg või helistada 55613915 

Treeningu kohta saab veel infot aadressil www.jumping-fitness.com

Kaisa on juhendanud erinevates spordiklubides fitness- ja tantsuslisi treeninguid alates 2007.aastast. Jumping® Fitness treeninguid 2016.aastast.

Jumping® Fitness on unikaalne treening, mida viiakse läbi spetsiaalselt treeningu tarbeks välja töötatud Jumping® PROFI batuutidel.
Treening on intensiivne, kuid samas väga lõbus! Iga osaleja saab valida endale sobiliku tempo ning seetõttu sobib treening nii alustajatele kui ka edasijõudnutele.
Treening on vastunäidustatud südamehaigetele ja rasedatele.
Parandab aeroobset vastupidavust
Suurendab lihasvastupidavust ning treenib ka süvalihaseid
Parandab koordinatsiooni ja tasakaalu
Säästab liigeseid
Vähendab tselluliiti
Parandab vereringet ja stimuleerib lümfisüsteemi
Aitab ennetada osteoporoosi
Kiirendab ainevahetust
Vähendab stressi

KOHTUMISENI BATUUDIL!

UUS! PEENRAKUJUNDUSE ÕPITUBA

Peenrakujunduse õpituba.

Mida ma võiksin oma aiast teada – aiakujunduse stiilid ja põhialused. Kuidas protsess välja näeb. Millised on erinevad aiaosad ja nende funktsioonid -eesaed, külgaed, tagaaed, tarbeaed, iluaed, mänguplats, parkimine, kompost ja prügikastid jt.

Teooria:

  1. Asukoha ülevaade ja kasvutingimuste analüüs
  2. Peenra kuju ja suurus
  3. Taimede valik ja omadused 
  4. Aiahooaega pikendavad taimed – varakevad, sügis, talv
  5. Peenra taimestuse plaan
  6. Enamlevinud vead peenra kujundamisel

Praktika:

Võtame ühe olemasoleva peenra või soovitava peenraala ja teeme sinna peenraplaani. Olenevalt ilmast teeme seda kas ühes Muraste aias või siis ühe aia näitel koolitusruumis.

Ettevalmistus õpitoaks:

Varant 1 – Joonista oma aiast plaan valgele või ruudulisele paberile nii, et 1 meeter aias on 1 cm või 1 ruut paberil. Tee lihtsalt hariliku pliiatsiga hoonete, väravate ja aia piirjooned, ringidega põõsaste-puude-peenarde asukohad. Näidise panin kaas

a. 

Variant 2 – Otsi Maa-ameti geoportaalist aadressi järgi oma krunt , tee vasakus ääres linnuke sõna Katastrikaart ette, tee krunt piisavalt suureks ja prindi see välja.  Kaart asub siin https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/app/maainfo. Lisasin ka pildi, kus portaalis vajalikud nupud asuvad.

Variant 3 – Võta lihtsalt paber ja pliiats kaasa ja joonistame aia ja peenra plaan õpitoas.

Miks selline eeltöö? Kogu aia plaani teades on lihtsam valida peenra kuju ja suurust, mis harmoneeruks ümbritsevaga. 

Kadi Laansalu tutvustus:

Olen aiandusega igapäevaselt tegelenud pea 10 aastat, kui sain abikaasaga tutvudes kaasa astelpajuistandikud ja pea 100-aastase perekonna aia. Et paremini kõige sellega hakkama saada, siis õppisin Räpina aianduskoolis aednikuks. Kuna olen elupõline tallinlane ja mulle on oluline, et ka linnas oleks hea elada, siis juhin Kadrioru kogukonnaaeda ning hetkel on lõpusirgel linnaaianduse õpingud Hiiumaa ametikoolis. Lisaks aiandusele olen rätsep-stilist ja kirjutan Facebooki lehel Külluse Kodu. Üks suur armastus on rattamatkamine, mis on mind viinud erinevaid kultuure (ka aiakultuuri! ) nautima enamustesse Euroopa riikidesse. Oma suurimaks õpetajaks pean Loodust, kel on igale situatsioonile loomulik ja harmooniline lahendus. 

UUS! KRIISIKS VALMIS!

ELANIKKONNA KAITSE

26. aprillil kell 18.30 Muraste koolimajas (Lee tee 9, sisenemine peauksest)

Muraste külaselts ja Naiskodukaitse Harku jaoskond soovib Harku valla elanikele korraldada KRIISIKS VALMISTUMISE või siis pigem ELANIKKONNAKAITSE teemalise töötoa.

Kriisivarude ja elanikkonnakaitse teemadel räägitakse küll praegu igal pool väga palju, aga soovime pigem teha sellises formaadis, et inimesed saavad ise kaasa mõelda ja arutleda ning varude kastis asju ka oma käega katsuda. 

Räägime veidi sellest, kuidas igaüks saab paremini erinevateks ootamatusteks valmis olla. Arutame koos, mida võiks endale koju varuda, et iseseisvalt 7 päeva hakkama saada, kuidas neid varusid kasutada ja millele veel mõtlema peaks, et üheski olukorras pead ei kaotaks. 
Kummutame müüte ja arutleme, kas ikka peaks kilode kaupa soola koju varuma.