Nädal 42

Tere, armas Muraste! Möödunud nädalal toimus Murastes nii mõndagi. Meenutame neid armsaid hetki Chalice kontserdilt “Meie inimesed, meie õpetajad”.

Naiskodukaitsjate huvitav ja õpetlik loeng “Seenelkäik”, kuidas metsast elusa ja tervena koju tagasi tulla ning mida vajalikku peab iga seeneline teadma metsa minnes vaata videost.

KINOÕHTU PERELE – animatsioon

NUKATUKA METSARAHVAS

21. okt. kell 18.00 Muraste kinopunktis (Lee tee 9)

See film on kogu perele, üks vahva ja õpetlik lugu lõbusate lauludega. Soovitame soojalt!

Pillimees Ronihiir, nutikas Metsahiir Morten, pagarmeister Jänes ja kõik nende sõbrad elavad Nukatuka metsas. See on elamiseks küll kena koht, aga pisemad loomad peavad kohalike kiskjate pärast pidevalt valvel olema. Eriti just rebasel on laiduväärt komme pista nahka kõik hiired, kellega ta tee ristub. Aga kui siil proovib pista pintslisse Morteni vanaema, saab Mortenil mõõt täis.Ta tahab kehtestada seaduse, et kõik loomad oleks sõbrad ja lõpetaks üksteise söömise.

https://www.youtube.com/watch?v=duudn44-6sshttps://www.youtube.com/watch?v=duudn44-6ss

Kogupere animatsioon

KAPTEN MORTEN LOLLIDE LAEVAS

04. nov. kell 18.00 Muraste kinopunktis (Lee tee 9)

Pilet: 5.00/4.00 eur

Morten on uudishimulik ja leidlik poiss. Saatuse tahtel on ta sunnitud elama koos kasuvanematega, kes ei näe tema loovas tegevuses muud kui pahatahtlikku huligaanitsemist. Emata Morten ei ole siiski orb. Ta isa on kapten, kes töö tõttu peab suurema osa ajast merel viibima. Morten soovib isa eeskujul samuti kapten olla. Ta ehitab endale mängulaeva, mille mehitab erinevate putukatega. Unenäoline paralleelmaailm kirjeldab Morteni elu groteskses võtmes. Mingil hetkel maailmad segunevad. Nii Morteni päris kui ka fantaasiamaailm ähvardavad kokku kukkuda. Mõlema maailma päästmiseks on vaja julgelt tegutseda. Morten võidab ohud kangelaslikult. Tema kindlameelse tegutsemise taga on põhimõte – kapten ei jäta kunagi …

Filmi režissöör: Kaspar Jancis | Riho Unt | Henry Nicholson

DJEMBE ÕPITUBA

07. nov. kell 18.00

Osalustasu: 45.00 eur

eelregistreerimine: muraste@muraste.ee

Koolitus toimub kohtade täitumisel.
Hind: 45.00 eur
Vajalik registr.: muraste@muraste.ee
info: 5848 9661

Muraste külaseltsis Lee tee 9 spordihoone uksest.
DJEMBE on populaarne Lääne-Aafrika pokaaltrumm.Trummide vanust arvatakse olema umbes 800 aastat, millest kinnitavad teated vanast Mali impeeriumist.Djembet mängitakse tavaliselt istudes, nii et trummi jääb mängija põlvede vahele või toetub servaga põrandale. Seistes mängides kasutatakse õlarihma või statiivi. Mängitakse mitte ainult sõrmede vaid ka terve käega, mis tingib erinevusi mängu tehnikas. Tänu oma ehitusele on trummi tämbriskaala väga lai, ulatudes sügavast bassitoonist kõrgete ülemhelideni.IAN MIKAEL KIRSSAastal 2004 võitsin trummitaldrikute tootja Paiste konkurssi, millega kaasnes firmaga eluaegne leping. Nendel aegadel hakkasin ka andma esimesi trummitunde trummikomplektiga – djembe trummi õpetamine lisandus mõni aasta hiljem.
Aastal 2007 liitusin bändiga House of Games, millega sai samal aastal käidud UK suurtemates linnades soojendamas USA rokilengedi W.A.S.P.
Mida aastaid edasi, seda enam asendas esinemistel trummikomplekti djembe. Nii möödus edasine muusikaline teekond mängides djembe trummi erinevate rahvusvaheliste väelauljatega, seal hulgas Bali saarel maailma ühel suurimal joogafestivalil BaliSpirit Festival. Tihti tuleb mul ette ka stuudiotööd, kus saan erinevatega trummide salvestamisega anda oma panuse. Alates 2018. aasta maikuust olen ansambli Sounds of September trummar.