Nädal 5

Tere, armas Muraste! Uue aasta esimene kuu hakkab lõppema ja veebruar toob kaasa meie armsa Eesti 105 sünniaastapäeva pidustused ja muidugi sõbrapäeva. Muraste külaselts pakub selleks puhuks toredaid üritusi. Ja ärgem unustagem meeletut reisi Las Vegasesse – kiirustage sm. unetud!

SARJAST: REISI KODUS

L A S V E G A S

3. veebruar REEDE. Uksed avatakse kell 18.00

Eelmüügist pilet: 15.00 eur.
Muraste külaselts a/a EE707700771008624144 Märksõna ”Las Vegas”
Pidu toimub Muraste aatriumis Lee tee 9.
Pokkeri algõpe ja turniiril osalejatel palume registreeruda: muraste@muraste.ee (kohtade arv on piiratud)

Muraste reisibüroo esitleb eelmisel aastal populaarsust kogunud pidude sarja “Reisi kodus” järjekordset meeleolukat üritust:

LAS VEGAS PARTY
vanusest 21+

Dresscode – sellel peol on nii palju võimalusi valida endale üks äge Las Vegase dresscode ja rockida terve õhtu! Pokkerilauas muidugi pidulik riietus.

Rockib elus ELVIS PRESLEY- rockikuninga tuntumad palad.
TANTSUKS – ARE Jaama band “Oldies Goldies” – tuntud rockiklassikaga.

POKKERITURNIIR
NB! kohtade arv piiratud!
Registreerimine al.vanudest 21+ muraste@muraste.ee

kell 19.30 pokkerimängu algõpetus ja peale seda turniir.
Ootame registreeruma ka
KOGENUD POKKERIMÄNGIJAID!
kell 20.00 POKKERITURNIIR.

Las Vegases on avatud pokkerituba, kus kell 20 toimub lühike algajate pokkerikoolitus ja sellele järgneb ühe laua turniir soovijatele igal tasemel.
Koolitust viib läbi ja turniiri korraldab esimene Eesti Naisteliiga võitja ja Eesti naiste meister 2021 Helina Tamm.
Turniirikohtade arv on piiratud, lauas on 10 kohta. Huvilistel palume seetõttu ette registreerida.

Elust ja seiklustest LAS VEGASES räägib tuntud rock-kitarrist BRAD JÜRJENS.

Kiiksuga FOTONÄITUS Kangelased – kus eakad kehastuvad erinevateks filmikangelasteks.. Näituselt leiab Sherlock Holmesi, Miss Marply, detektiiv Vera, Batmani, Kassnaise ja palju teisi filmide prototüüpe. Modellid olid vanuses 60-84 eluaastat. Fotograaf Erik Riikoja ja stilist Tiina Kukk
Avatud DINNER BUFFET

Valmista ise oma armsamale, sõbrale või perele üks kaunis sõbrapäeva kink!

Akvarelltehnika ja optilise mustri maal

6. veebruar ESMASPÄEV kell 18.30 Muraste külaselts (Lee tee 9)

Osalustasu: 27. eur

Akvarelltehnika ja optilise mustri maal

Õpitoas valmib akvarelltehnikas maaliline ja optiline teos. Tutvume vesivärvi- ehk akvarelltehnikatega ning optilise kunstistiiliga. Ühendame need kaks stiili omavahel ning igal osalejal valmib A3 formaadis teos.
See tehnika ei nõua eelnevaid kogemusi maalimises ja joonistamises, õpituba on jõukohane kõigile! Oodatud on nii lapsed kui ka täiskasvanud. Pildiraam ei ole hinnas.

Õpitoa osaluspanus: 27 eurot

Kestus: 18.30-20.30 

Marell on lõpetanud Tartu Kunstikool Pallase naha- ja disaini eriala ning teinud Tartu Ülikoolis pedagoogika magistrikraadi. Igapäevaselt õpetab ta põhikoolis lapsi joonistama, maalima ja meisterdama. Lisaks koolitööle on tema suureks kireks erinevatel teemadel õpitubade läbiviimine. Õpitubade kohta saab täpsemat infot www.sinuloovus.com. Loomult on Marell rõõmsameelne, loominguline ning hea suhtleja.

laste ürituste sari KUKLIKOHVIK esitleb:

MAAGIAHOMMIK

18. veebruar LAUPÄEV kell 12.00 – 14.00

Pilet: 5.00 eur

Kuklikohviku MAAGIAHOMMIK

Külla tulevad kaks vahvat NÕIDA – Lõbus nõid Anna Skugen ja Väike Nõid

Koos mängitakse võistlusmänge ja laste seltskonnamänge. Tantsime ja laulame kõik koos. Meisterdatakse midagi väga põnevat ja kõige lõpuks on SUUR MULLIPIDU, kus Lõbus Nõid Anna Skugen võlub lapsi MULLI SISSE ja lapsed saavad ise võluda suuri ja väikesi mulle.

Avatud on Kuklikohvik, kus müüakse saiakesi 1.00 euro/tk. sularahas.
Morss on tasuta.

KINOÕHTU: uus eesti kömöödiafilm

SUVITAJAD

17. veebruar REEDE kell 19.00 Muraste kinopunktis (Lee tee 9)

Pilet: 5.00/4.00 eur

“Suvitajad” on ehedat kirge ja nakatavat nalja täis suvine komöödia, mis põhineb Juhan Smuuli samanimelisel jutustusel. Film valmib armastatud kirjaniku sajandaks sünniaastapäevaks ning on ühtlasi ka austusavaldus kunagisele kultuskomöödiale “Siin me oleme”, mis vändati sama algmaterjali põhjal. Imekauni Muhumaa looduse rüpes toimuv legendaarne lugu on toodud julgelt tänapäeva, sest Smuuli terane nägemus vastandlikest inimtüüpidest on ajatu.

Kalur Ärni on otsustanud nigela kalasaagi tõttu jaaniajaks suvitajad võtta. Plaan pole ju paha, kuid tema kaunisse Muhumaa tallu saabuvad ülimalt tülikad külalised: proua Sohvia, tema abikaasa Johan, nende poeg Juunior ja Sohvia kaunitarist õde Erna koos oma ärimehest kavaleri Ivoga. Juba esimesel pilgul on selge, et Ärnil ja tema naisel Lainel läheb suvitajatega väga keeruliseks. Pealinnast tulnud suvitajad pakatavad tähtsusest ja nõuavad erikohtlemist, samas on nende klantsi pealispinna all piinlikke saladusi, mis tüli käigus avanema hakkavad. Linnarahva jagelustesse tõmmatud maarahvas avastab nüüd ka oma elus üllatavaid kitsaskohti. Naljakate segaduste ja intriigide saatel minnakse vastu jaaniööle ning koos võimsa lõkkega sütivad peoplatsil ka viimseni pingule timmitud kired.

Smuuli jutustuse ainetel kirjutas stsenaariumi Martin Algus ja filmi režissööriks on Ergo Kuld. Komöödia “Suvitajad” on “Talve”, “Soo” ja “Jahihooaja” taga seisva meeskonna kõige värskem linateos.

Osades: Kaire Vilgats, Meelis Rämmeld, Pääru Oja, Ago Anderson, Eva Koldits, Kristel Elling, Lauri Nebel, Adele Taska, Robert Klein jt.

EESTI VABARIIGI 105 AASTAPÄEVA ÖÖMATK

23. VEEBRUARIL

Võta kaasa Eesti lipp, tõrvikud või laternad ja rahvussümboolika!

Palju aastaid on Harku vallas traditsiooniks koguneda meie kalli Eesti Vabariigi sünniaastapäeva tähistama ÖÖMATKAGA. Nii ka sel aastal, mil Eesti saab tähistada 105 aastapäeva – 2023 aastal, kus meie vabadus on võtnud hoopis teistsuguse varjundi kui eelnevatel aastatel.

ÖÖMATK:

  1. Alguspunkt  kell 18.00 Muraste kooli juures (Lee tee 9). Esineb Suurupi naiskoor Meretule. Matkatee kulgeb läbi Suurupi metsa, mööda merekallast Tilgu Sadamasse
  2. Alguspunkt kell 18.30 Rannamõisa kiriku juurest. Kaitseliidu pidulik rivistus vabadussõja ausamba juures, pärgade asetamine. Siirdutakse rongkäigus mööda Tilgu teed Tilgu Sadamasse.
  3. 19.30 Tilgu sadamas süüdatakse lõke. Peetakse isamaalisi kõnesid. Naiskodukaitsjad pakuvad sooja katlasuppi ja kuuma teed. Toimuvad pidulikud sõnavõtud. Rahvast tantsutab rahvatantsu segarühm Pööreline ja esinevad Tuletantsijad.

Tulge tähistama meie kalli kodumaa sünniaastapäeva kogu perega, võtke kaasa lapsed, kellele selline isamaaline üritus jääb meelde eluks ajaks. Saame koos sammuda rongkäigus laternate ja sinimustvalgete lippudega, mõtiskleda lõkke ääres Tallinna panoraami taustal, kuulata isamaalisi kõnesid ning laule, maitsta katlasuppi ja nautida esinejate etteasteid.
Tunneme taas, et oleme üks uhke ja tugev rahvas, kes oskab olla tänulik selle üle, mis meil on kõige kallim – see on vabadus.
Võta kaasa latern või tõrvik, sobivas suuruses Eesti lipp, tule perega, kutsu sõbrad ning naabrid lähedalt ja kaugelt.
Jalgsimatkaks on kaks võimalust – liituda veidi pikemale rajale, mis algab Muraste kooli juurest või koguneda Rannamõisa kiriku juurde, et sealt suunduda rongkäigus Tilgu sadamasse.

Varu kaasa ka 1.00 eur supikatla täitmiseks.

TULE TÖÖLE KODU LÄHEDALE!