Nädal 13

Tere, armas Muraste! Täna on rahvusvaheline teatripäev. Rahvusvahelist teatripäeva algatasid 1961. aastal UNESCO juures tegutseva Rahvusvahelise Teatriinstituudi IX kongressi delegaadid. Teatripäev on pühendatud teatritöötajatele: näitlejatele, lavastajatele, produtsentidele, valgus- ja helitehnikutele, lavatöölistele, piletimüüjatele ja garderoobitöötajatele.

Meenetusi meie teatrikuu esietendusest: KAUNITAR ja KOLETIS

Reedel oli Murastes järjekordne esietendus, mis sai tohutu aplausi osaliseks ning südamlikke kiidusõnu publikult – kaunis ning aegumatu armastuslugu Kaunitarist ja koletisest. Etendus paistis silma just imeliste kostüümidega, maitseka lavakujundusega, hea näitlejatööga ja humoorika dramaturgiaga. Näitemängus nagu päriselus saavad kurjad karistatud ja armastus võidab. Etendus pakub rõõmu ja silmailu nii suurtele kui väikestele naeruhimulistele teatrihuvilistele. Täname südamest Muraste Nimetu Näitemänguseltskonda, eesotsas vahva lavastaja Anne Veesaarega. Täname kõiki külalisi ja neid kes panustasid etenduse õnnestumisse ning meie Muraste teatri rajajat Aule Kikast.

Meie Murastes tähistame seda päeva 30. märtsil kell 19.00 Muraste kooli aatriumis improteatri õpitoaga ja kohtume armastatud näitlejaga.

MASK MAHA

piletite eelmüük: https://fienta.com/et/mask-maha

Kohapeal piletite müük sularahas.

Esimeses osas kohtume armastatud näitleja Anne Veesaarega. Küsida võib kõike ja ka Anne esitab ise küsimusi.

Teieses osas: Improteatri võlu peitub ootamatuses, situatsioonikoomikas ning artistide leidlikkuses. Keegi ei tea, mis juhtuma hakkab, kõik on võimalik ning see on meelierutavalt vaimukas!

Improteater on üle maailma palavalt armastatud teatrivorm, kus kõik sünnib publiku silme all. Etendused on improviseeritud, mis tähendab, et kõik sünnib siin ja praegu, midagi eelnevalt kokku leppimata – teksti ei ole pähe õpitud ja mängitavat lugu välja mõeldud. 

Näitlejad küsivad publiku käest märksõnu ja nendest inspireeritult hakkavad sündima põnevad stseenid, lõbusad sketšid, kaasahaaravad laulud ja vaimukad karakterid. L

Ladinakeelne sõna ’imperium’ tähendab võimu. Soovime vallutada kõikide eestlaste südamed ja tekitada maailmakaardile veel üks impro rõõmust tulvil maa, kus inimesed väärtustavad koostööd ja loovust ning kus valitseb kujutluse võim.

Ja Murastesse tulevad: Tarvo Krall & Maarius Pärn.

PROFITROOLI ÕPITUBA

03. aprillil kell 18.00

Muraste külaselts (Lee tee 9) spordihoone uksest

Osalustasu: 20.00 eur

eelregistr.; muraste@muraste.ee

Pühadeks küpsetame vahvaid profitroole ehk eesti keeles tuuletaskuid.
Teeme nii soolaseid kui magusaid, saame ise teha, maitsta ja kui üle jääb saab koju kaasa.
Õpitoas saab algõpetuse küpsetamiseks ja palju ideid täidiste kohta.
Õpitoa jaoks varu aega umbes 3 tundi. Niisiis… võtame ette keedutaigna tegemise, mida paljud kardavad ja küpsetame kolme erikujulist tuuletaskut ehk profidrooli. Profitrool on klassikaline kohupiima tasku ehk ekleer. Täidiseks üks soolane segu – suitsukana kreem ja kaks magusat – eriline kohupiima kreem ja keedukreem või sidruni toorjuustu kreem. Kaunistame ka oma küpsetised.Tuleb tore õhtu kus koos saab mõnusalt uusi teadmisi koguda.

Esimene KINOKLUBI film on juba 5. aprillil – “Savvusanna sõsarad”, mis pälvis mainekal Sundance filmifestivalil reźissööritöö peapreemia.

SAVVUSANNA SÕSARAD

5. aprill kell 19.00 Muraste aatrium (Lee tee 9)

Pilet: 5.00/4.00 eur

Esimese Eesti dokumentaalfilmina maineka Sundance´i filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud ja seal maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammi parima režissööri preemia võitnud „Savvusanna sõsarad“ on kaasaegne portreefilm naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad.

„Savvusanna sõsarad“ tutvustab ka Lõuna-Eesti suitsusauna kombestikku („savvusanna kombõ“), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.
https://www.youtube.com/watch?v=8Yq9Fej3xGo

Filmi „Savvusanna sõsarad“ režissöör ja stsenarist on Anna Hints. Produtsent on Marianne Ostrat (Alexandra Film, Eesti), kaasprodutsendid on Juliette Cazanave (Kepler22 Productions, Prantsusmaa), Hlín Jóhannesdóttir (Ursus Parvus Island) ja Eero Talvistu † (Eesti). Filmi operaator on Ants Tammik, monteerijad Hendrik Mägar, Tushar Prakash, Qutaiba Barhamji, Martin Männik ja Anna Hints. Heli salvestas Tanel Kadalipp ja Patrick McGinley. Helirežissöör on Huldar Freyr Arnarson ning heliloojad Edvard Egilsson ja ansambel EETER (Anna Hints, Marja-Liisa Plats, Ann Reimann).

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Centre national du cinéma et de l’image animée, SACEM, Sundance Institute Documentary Fund, Islandi Filmikeskus ning Tartu Filmifond. Projekti arendati Ice & Fire Docs dokfilmide arendusprogrammis. Projekti esitleti IDFA Forumil ja Nordisk Forumil.
„Savvusanna sõsarad“ on esimene Eesti dokumentaalfilm, mis esilinastus mainekal Sundance´i filmifestivalil maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammis. Sundance’i filmifestival on iga-aastane kõrgetasemeline filmisündmus, mida korraldab Sundance’i Instituut. See on Ameerika Ühendriikide olulisim sõltumatute filmide festival ning aasta esimene viiest maailma tippfestivalist, mille hulka kuuluvad veel Berliini, Cannes’i, Veneetsia ja Toronto filmifestival.