Nädal 27

S U V I  2 0 1 6   M U R A S T E S   ehk nädal 27

jasmiin

Teisipäev, 5. juulil
kl 18 inglise keele kursus (kursus komplekteeritud)
kl 19 mängime võrkpalli!

Reede, 8. juuli
Lähme naaberkülla teatrisse! Röövlimuusikal “Puujala ja Ükssilma sõda” röövli

on lustlik lugu röövlite abielupaarist, kelle kaklusest sündis sõda kümne abielupaari vahel. Põhjus selleks on aegumatu – kes on kangemad ja paremad, kas mehed või naised!

Vabaõhuetendused toimuvad Vääna mõisa pargis 8. juulil kell 19.00 ja 9. juulil kell 12.00 ja kell 17.00

Autorid Kaari ja Janika Sillamaa
Lavastaja Gerda Lukkonen
Muusikajuht Hille Savi
Koreograaf Kertu Raja
Võitluskoreograaf Tanel Saar (VAT Teater)

Piletid osta siit!

Esmaspäev, 11. juuli
 kl 18.45 Muraste liikumisklubi kutsub osalema: Õhtujooga.  jooga

Harjutusi juhendab joogaõpetaja Toomas Õunap. Kogunemine kell 18.45 Muraste Paeplatsil, kuhu saab jätta autod. Kõnnime trepist alla randa, kus teeme Toomase juhendamisel harjutusi (peamiselt Hatha stiilis) kl 19-20:30. Seejärel joome koos sooja teed:) Kui vihma sajab, toimub tund Muraste koolis, sellest teavitame siinsamas ja külaselsti FB lehel 11.07 kella 16-ks. Kaasa palume võtta joogamatt, veepudel ja 5 eurot osapanust. Kohtumiseni, armsad inimesed!

OLULINE TEADE!

Alates 1. juulist muutus Murastes Pankranniku piirkonnas liikluskorraldus .  Meie kõigi suurim soov on, et  keskkond, kus me elame ja  kasvavad meie lapsed, oleks sõbralik ja turvaline. Kindlasti olete märganud, et suvekuudel muutub Pankranniku mänguväljak  armastatud mängukohaks  igas vanuses lastele ning ka sinna suunduvad tänavad on tulvil suverõõme nautivatest lastest. Paraku tänane liikluskorraldus seda tegelikult ei luba, sest seaduse järgi on tegemist sõiduteedega, millele on küll kehtestatud kiirusepiirang (30 km/h), kuid mis ei anna õigust lastel  ilma täiskasvanud saatjateta liigelda (liiklusseaduse § 23; § 148 lg 1).

õueala

Selleks, et lapsed saaksid meie külas vabalt liigelda ja autojuhid pööraksid liiklejatele rohkem tähelepanu, muutus koostöös Harku vallavalitsusega Muraste küla  liikluskorraldust alates 01.07.2016 – küla Pankranniku piirkonnast sai õueala liiklusseaduse tähenduses. Seoses sellega paigaldati Kolmiku tee algusesse (kus lõpeb kergliiklustee) ning Nõlvaku ja Kivi tänava vahele õueala tähistavad märgid. Selline muudatus annab lastele õiguse teedel liigelda ning loob autojuhtidele kohustuse nii väikeste kui suurte liiklejatega arvestada ja oleks üheks katseks parandada liiklusohutust Kolmiku tänaval ja ristuvatel tänavatel. Soovime, et meie küla laste suvi oleks vaba, rõõmus ja ohutum. Koos loome turvalisuse.

Hõiked!

TELLI VÄRSKE KAUP KOJU!original

Tahaks tulla vahvale
Muraste kandi rahvale
pakkuma kraami, mis hea
ja kasvanud Eestimaa peal.

ALATES 30. JUUNIST SUVEHOOAJA LÕPUNI IGAL NELJAPÄEVAL KELL 14 – 19  EESTI VÄIKETOOTJATE VÄRSKETE KÖÖGIVILJADE MÜÜK MURASTE KONSUMI PARKLASSE SISSESÕIDU JUURES. KAUBA KOJUTELLIMINE VASTAVALT SOOVIDELE, KÜSIDA VÕIB KÕIKE.
Alanud on ka saunavihtade tellimine (kask, valmistamisaeg 20.-30. juuni, kättetoimetamine juuli algul, hind 3 € /paar).  Info ja tellimine  teetju@hot.ee, TEET, tel. 51 971185

Käimas on konkurss “Harku valla kaunis kodu”! 

Huviringide juhid, treenerid, juhendajad! Juba praegu on õige aeg hakata tegema plaane sügiseseks hooajaks Muraste koolimajas/kogukonnakeskuses/spordihoones. Oodatud on kõik senised ja  ka uued algatused meie kandi vaba aja tegevustega sisustamiseks. Info kogukonnakeksusest.

Teadmiseks: Muraste iganädalase e-infokirjaga liitumiseks saada sellekohane teade muraste@muraste.ee

Muraste kogukonnakeskus (Lee tee 9, Muraste) avatud E-N 10-18, R 10-16; juulis üldjuhul puhkame, infokiri ilmub ikka ning ükski vajalik tegevus tegemata ei jää. Täpsustused ja info: kogukonnakeskus@muraste.ee; 5253128 (Aule Kikas).