Nädal 47

Nädal 47

Tere, armas Muraste! Ja tali ongi käes ning jõulumeeleolu hakkab vaikselt hinge pugema tänu varajasele lumele ja rikkalikele jõulutuledele. Ka Muraste külaseltsis käib ettevalmistus traditsiooniliseks Jõululusti peoks…

KINOÕHTU LASTELE

ÜLE LINNA VINSKI

2. dets. kell 18.00

Pilet: 5.00/4.00 eur

10-aastane Vinski saab tuttavaks salapärase apteekriga, kes kingib talle imepulbri, millega on võimalik end nähtamatuks muuta ja läbi seinade kõndida. Vinski kasutab oma uusi võimeid esialgu vaid omavanuste tüssamisek, kuid peatselt peab ta nende abil hoopis oma kodulinna kuritegevuslaine käest päästma. Supervõimed võivad ju toredad olla, aga peatselt ähvardab Vinskit kamp kurjategijaid, kes neid temalt varastada tahavad. Vinski avastab, et päris kangelased on tihtipeale nähtamatud.

EAKATE JÕULUPIDU

07. dets. KELL 16.00

Meriküla keskuses
7. dets. kell 16.00
Teatage oma osalusest kindlasti 30.novembriks. telef. 603 217

TRÜHVLITE valmistamise õpituba

12. dets. KELL 18.30

Õpituba sisaldab kõiki vahendeid.
Kestus 1.5 h
osalustasu: 30.00 eur
Vajalik eelregistreerimine: muraste@muraste ee

Õpituba toimub kohtade täitumisel!

Magusad ja hõrgud trühvlid on alati ergutanud gurmaanide maitsemeeli. Ja mis käiks paremini kokku kui trühvlid ja Jõulud! Meie on śokolaaditrühvlite valmistamise õpituba on 1,5 tunnine üritus, kus saab õpetused nende suus sulavate kommide valmistamiseks. Iga osaleja teeb ise maitsvaid komme, sööb kohapeal ja viib neid ka kauni karbiga koju. Valmistame koos belgiapäraseid kastetud trühvleid ja prantsuspäraseid pehmeid tuhvleid. Kasutame väga laia valikuid marjapuru-, pähkli- ja muid põnevaid katteid ja seega on kõik kommid ka erineva maitsega.Juhendaja Signe Tiitso endast: Lisaks enda õpitule, olen täiendanud oma oskusi ka Belgias Chocolate Woldi kokkade käe all ja oman sertifikaati, millega olen ka Belgia šokoladi gildi liige.

UUS EESTI KOGUPERE FILM

ERIK KIVISÜDA

9. dets. kell 18.00 Muraste kinopunktis (Lee tee 9)

Pilet 5.00/4.00 eur

Inspireeritud Sass Henno romaanist “Mereröövlimäng”

Ilmar Raagi 2022 aastal lavastatud filmi peategelane on üksildane 10-aastane Erik (Herman Avandi), kes arvab, et tal on kivist süda. Poiss satub fantastilisele teekonnale Kahevahelmaailmasse, kus saab teada, mis on sõpruse hind.

Eriku vanemad otsustavad kolida päranduseks saadud lossi, mille kõledad ruumid tekitavad poisis vastumeelsust. Üksi koju jäädes tutvub ta Mariaga (Florin Gussak), kes elab koos isaga lossi tagatubades ja peab nüüd välja kolima. Kuna Maria jaoks on vana maja üks ja ainus kodu, kust ta ei kavatsegi lahkuda, mõtleb ta olukorra päästmiseks välja plaani ja asub otsima oma kadunud ema, kelle on väidetavalt röövinud piraadid. Maria järel luurates satub ka Erik kaasa merereisile, mis viibki mereröövlite laevale, kus teiste seas leiavad lapsed professionaalse näitleja (Juhan Ulfsak) ja piraadiks muutunud ema (Laura Peterson-Aardam). Kuid ema ei tunne Mariat ära ning kõik laeval viibijad on huvitatud hoopis peeglitagusesse maailma pääsemisest. Erik saab teada, et koos emaga lahkumine on ohtlik, kuid Maria ei võta teda kuulda ja lapsed põgenevad laevalt koos ema ja näitlejaga. Tagasi lossi naastes on kaalul juba elu ja surma küsimused ning otsustavaks saab sõprus.

Päästeamet ja Harku valla Elanikkonnakaitse Selts korraldavad infopäeva.

Harku valla korteriühistutele 14.12.2022, kell 18, Meriküla Spordi- ja Õppekeskuses.▫️Infopäeval käsitletavateks teemadeks on näiteks:▫️Kuidas kortermajas hakkama saada, kui elekter ja teised elutähtsad teenused katkevad?▫️Kuidas ja kuhu varjuda?▫️Tule ja saa vastus neile ja paljudele teistele küsimustele Korteriühistute infopäeval,tule üksi või kahekesi, sest koostöös sünnivad parimad lahendused.Registreeri oma osalemine 9. detsembriks siin: https://forms.gle/GN6RU9yTXuCXy6t59