Nädal 48

Tere, armas Muraste! Nädal jälle lähemale jõuludele. Peod on tulekul ja Muraste külaseltsis toimuvad mitmed kasulikud, maitsvad jõululõhnalised õpitoad.

TRÜHVLITE valmistamise õpituba

12. dets. KELL 18.30

Õpituba sisaldab kõiki vahendeid.
Kestus 1.5 h
osalustasu: 30.00 eur
Vajalik eelregistreerimine: muraste@muraste ee

Õpituba toimub kohtade täitumisel!

Magusad ja hõrgud trühvlid on alati ergutanud gurmaanide maitsemeeli. Ja mis käiks paremini kokku kui trühvlid ja Jõulud! Meie on śokolaaditrühvlite valmistamise õpituba on 1,5 tunnine üritus, kus saab õpetused nende suus sulavate kommide valmistamiseks. Iga osaleja teeb ise maitsvaid komme, sööb kohapeal ja viib neid ka kauni karbiga koju. Valmistame koos belgiapäraseid kastetud trühvleid ja prantsuspäraseid pehmeid tuhvleid. Kasutame väga laia valikuid marjapuru-, pähkli- ja muid põnevaid katteid ja seega on kõik kommid ka erineva maitsega.Juhendaja Signe Tiitso endast: Lisaks enda õpitule, olen täiendanud oma oskusi ka Belgias Chocolate Woldi kokkade käe all ja oman sertifikaati, millega olen ka Belgia šokoladi gildi liige.

KRINGLI valmistamie õpituba (KORDUS)

14. dets. kell 18.00 Muraste kool (Lee tee 9)

kestus: 3 h

osalustasu: 25.00

vajalik eelregistreerimine: muraste@muraste.ee

Vajalik eelregistreerimine: muraste@muraste.ee

Kuna eelmine õpituba osutus väga populaarseks ja paljud jäid kohtadest ilma, siis me kordame seda!
Koolitus kestab 3 h, teeme nii soolast kui magusat kringlit.Osalustasu 25.00 eur.
Sisaldab kõiki vahendeid.Õpituba toimub kohtade täitumisel!
Koolitus hõlmab endas pärmitaigna tegu, et saada kätte see õige tunne et ei kardetakse seda teha. Valmib kolm erinevat kringlit – üks soolane ja kaks magusat. Tutvustan, kuidas olla julge proovima ja katsetama. Õpetan erinevaid täidiseid.
Juhendaja Krista Ismael endast: Aastal 2015 võitsin ma saate Eesti Parim Pagar. Aastal 2016 andsin välja raamatus “Soodsad kodused toidud’ kõik mis hõlmas seal küpsetust. Alates sellest ajast olen väga palju tellimuste peale küpsetanud ja toimetanud.

UUS EESTI KOGUPERE FILM

ERIK KIVISÜDA

9. dets. kell 18.00 Muraste kinopunktis (Lee tee 9)

Pilet 5.00/4.00 eur

Inspireeritud Sass Henno romaanist “Mereröövlimäng”

Ilmar Raagi 2022 aastal lavastatud filmi peategelane on üksildane 10-aastane Erik (Herman Avandi), kes arvab, et tal on kivist süda. Poiss satub fantastilisele teekonnale Kahevahelmaailmasse, kus saab teada, mis on sõpruse hind.

Eriku vanemad otsustavad kolida päranduseks saadud lossi, mille kõledad ruumid tekitavad poisis vastumeelsust. Üksi koju jäädes tutvub ta Mariaga (Florin Gussak), kes elab koos isaga lossi tagatubades ja peab nüüd välja kolima. Kuna Maria jaoks on vana maja üks ja ainus kodu, kust ta ei kavatsegi lahkuda, mõtleb ta olukorra päästmiseks välja plaani ja asub otsima oma kadunud ema, kelle on väidetavalt röövinud piraadid. Maria järel luurates satub ka Erik kaasa merereisile, mis viibki mereröövlite laevale, kus teiste seas leiavad lapsed professionaalse näitleja (Juhan Ulfsak) ja piraadiks muutunud ema (Laura Peterson-Aardam). Kuid ema ei tunne Mariat ära ning kõik laeval viibijad on huvitatud hoopis peeglitagusesse maailma pääsemisest. Erik saab teada, et koos emaga lahkumine on ohtlik, kuid Maria ei võta teda kuulda ja lapsed põgenevad laevalt koos ema ja näitlejaga. Tagasi lossi naastes on kaalul juba elu ja surma küsimused ning otsustavaks saab sõprus.

JÕULULUSTI PIDU
kogupere üritus

18. dets. PÜHAPÄEVAL kell 12.00-15.00

Muraste kooli õuel (Lee tee )
Pilet: 5.00 eur

2022 a. juba traditsioonilisele JÕULULUSTI PEOLE tuleb muidugi
JÕULUVANA, kes teeb koos Päkapikkudega DISCOT ja jagab kingitusi. Selle lõbusa kambaga juba igav ei hakka.
Kõik soovijad saavad sõita HOBUSAANIGA (sõit maksab 1.00 euro).
Toimub JÕULULAAT, kus saab osta kõiksugu kraami ja on ka võimalik müüa oma toodangut (registr. muraste@muraste.ee)
Teeme LÕKET ja grillime lõkkel vahukomme.
Toimuvad lõbusad VÕISTLUSMÄNGUD.
SÖÖGIKS saab osta nii soolaseid kui magusaid pannkooke, sooja praadi ja siija jooki.
PEOLE PÄÄSE maksab 5.00 eur.
VARU KAASA SULARAHA!

OOTAME ALGAJAID 2023 aastal!

KARMOŚKA KLASS algajatele

Kuu tasu 70.00 eur / 4 korda kuus

NELJAPÄEVITI 18.30 Muraste külaseltsis (Lee tee 9)

Info: 5848 9661 muraste@muraste.ee