Nädal 25

S U V I  2 0 1 6   M U R A S T E S  ehk nädal 25

jaanituli14

Neljapäeval, 23. juunil13467748_10209353928346431_1466040385_o (1)

Jaanituli “Rännak ajast aega” Muraste paeplatsil. (klikka lingile ja loe lisa) Mängud-laulud-tantsud. Piknikukorv ja mõnus seltskond kaasa! Kohapeal kohv ja tee ning ikka ka pannkoogid!
Tantsuks ansambel MelodyMix.  Jaaniõhtu ja matka algus kell 19. Jaanituli süüdatakse kell 21.

Eelteade!

Alates 1. juulist muutub Murastes Pankranniku piirkonnas liikluskorraldus .  Meie kõigi suurim soov on, et  keskkond, kus me elame ja  kasvavad meie lapsed, oleks sõbralik ja turvaline. Kindlasti olete märganud, et suvekuudel muutub Pankranniku mänguväljak  armastatud mängukohaks  igas vanuses lastele ning ka sinna suunduvad tänavad on tulvil suverõõme nautivatest lastest. Paraku tänane liikluskorraldus seda tegelikult ei luba, sest seaduse järgi on tegemist sõiduteedega, millele on küll kehtestatud kiirusepiirang (30 km/h), kuid mis ei anna õigust lastel  ilma täiskasvanud saatjateta liigelda (liiklusseaduse § 23; § 148 lg 1).õueala

Selleks, et lapsed saaksid meie külas vabalt liigelda ja autojuhid pööraksid liiklejatele rohkem tähelepanu, muudame koostöös Harku vallavalitsusega Muraste küla  liikluskorraldust alates 01.07.2016 – küla Pankranniku piirkonnast saab õueala liiklusseaduse tähenduses. Seoses sellega paigaldame Kolmiku tee algusesse (kus lõpeb kergliiklustee) ning Nõlvaku ja Kivi tänava vahele õueala tähistavad märgid. Selline muudatus annab lastele õiguse teedel liigelda ning loob autojuhtidele kohustuse nii väikeste kui suurte liiklejatega arvestada ja oleks üheks katseks parandada liiklusohutust Kolmiku tänaval ja ristuvatel tänavatel. Soovime, et meie küla laste suvi oleks vaba, rõõmus ja ohutum. Koos loome turvalisuse.

Hõiked!

TELLI VÄRSKE KAUP KOJU!original

Tahaks tulla vahvale
Muraste kandi rahvale
pakkuma kraami, mis hea
ja kasvanud Eestimaa peal.

ALATES 30. JUUNIST SUVEHOOAJA LÕPUNIIGAL NELJAPÄEVAL KELL 14 – 19  EESTI VÄIKETOOTJATE VÄRSKETE KÖÖGIVILJADE MÜÜK MURASTE KONSUMI PARKLASSE SISSESÕIDU JUURES. KAUBA KOJUTELLIMINE VASTAVALT SOOVIDELE, KÜSIDA VÕIB KÕIKE.
Alanud on ka saunavihtade tellimine (kask, valmistamisaeg 20.-30. juuni, kättetoimetamine juuli algul, hind 3 € /paar).  Info ja tellimine  teetju@hot.ee, TEET, tel. 51 971185

Käimas on konkurss “Harku valla kaunis kodu”! 

Muraste Kool ootab tööle usinat, loovat, sõbralikku, abivalmis, hoolsat abikokka! Kandideerimise tähtaeg on 22. juuni!

Teadmiseks: Muraste iganädalase e-infokirjaga liitumiseks saada sellekohane teade muraste@muraste.ee

Muraste kogukonnakeskus (Lee tee 9, Muraste) avatud E-N 10-18, R 10-16; juulis üldjuhul puhkame, infokiri ilmub ikka ja ükski vajalik tegevus tegemata ei jää. Täpsustused ja info: kogukonnakeskus@muraste.ee; 5253128 (Aule Kikas).