Nädal 40. 2022

Nädal 40

Tere, armas Muraste! Algas oktoober ja PORIKUU Festival https://www.porikuu.ee/, selle raames on Murastes kavas kaks TASUTA üritust – Loodusmatk ja Seenelkäik! Reedel on kõik oodatud sensatsioonilisele KINOÕHTULE. Linastub uus mängufilm “KALEV”, no seda peaks küll iga eestlane nägema, kuuldavasti kandideerib see film ka Oscarile. Elame näeme.

Pühapäeval toimus Murastes väga nunnu üritus. Esinejad Reelike ja Ülle on väga professionaalsed mängumeistrid, nad etendavad, mängivad, laulavad, teevad mõistatusi ja meisterdavad koos lastega.

KUKLIKOHVIK, mille ristiema on Aule Kikas – see on laste ürituste sari kuni 3 klassi lastele – jälgi reklaamI! Tulge järgmisel korral kindlasti!https://www.youtube.com/embed/LIv4P2tAI_g?feature=oembed

KINOÕHTU: KALEV

7. okt. REEDEL kell 19.00

Muraste kinopunkt (Lee tee 9)

Pilet: 5.00/4.00

Oscari nominent.

Uus menufilm “KALEV”
7.okt. kell 19.00
Muraste kinopunktis Lee tee 9
pilet: 5.00/4.00 eur1990 aasta suvi. Peatselt on algamas NSV Liidu meistrivõistluste järjekordne hooaeg. Kalevi korvpallimeeskond seisab pärast aastaid kestnud rasket tööd veelgi raskema valiku ees – Nõukogude Liit laguneb, Eesti püüdleb taasiseseisvuse poole ja ühiskonnas tõstab pead arvamus, et eestlased ei tohiks Nõukogude Liidu meistrivõistlustel osaleda. Mehed, kes on pühendanud kogu elu spordile ja treeninud vaid ühe eesmärgi nimel, teevad raske ja ühiskonnas ebapopulaarse valiku. Otsustatakse siiski mängida…
Mitte miski pole aga mängijaid ja treenerite tiimi valmistanud ette niivõrd tormiliseks hooajaks. Pärast kõikvõimalikke vintsutusi saab meeskonnal olla vaid üks eesmärk…Filmi režissöör: Ove Musting

LOODUSMATK Val Rajasaarega

8. okt. kell 14.00 – TASUTA

algus: Muraste mõisa juurest (Mõista tee, Muraste)

Jalgsimatk Muraste looduses.
TASUTA.
Üritus toimub Porikuu festivali raames.
Vaata kava:
https://www.porikuu.ee/

Ilmastikule sobiv riietus, mugavad jalanõud ja veepudel. Kellel binokkel, võta kaasa!
Kõnnime mõisa juurest mööda Kallaku teed alla mere äärde. Edasi kulgeme piki randa ning hakkame loodust avastama ja tuleme klindist läbi hiiemetsa üles ning lõpetame, kus alustasime.Milliseks loodusvaatlus kujuneb, seda saab otsustada matkapäeval. Kuna on lindude sügisränne, siis rannikul on binoklid abiks. Kõike, mida vaadelda või märgata, seda ei oskagi ette ennustada. Seda annab meile see päev, see ilm ja need olukorrad, mis parasjagu on. Elame hetkes. Kindlasti leiame aega ka ”mõtestatud molutamiseks” mida tänapäeva kiire elutempo juures peab õppima.Matkajuht:
Val Rajasaar
TÜ – bioloogia, andragoogika, taksidermist, ajakirjanduslikud tööd loodushariduse teemal, uurimustööd rohevõrgustiku ja loomade eksperdina, MTÜ Studio Viridis Loodusharidus ja Muraste looduskooli looja, “Tere, kevad!” eestvedaja, Eesti Keskkonnahariduse Liidu asutajaliige

Binokkel soeta siit:
https://fotoakadeemia.ee/…/prostaff/prostaff-7s-8×42/

KLAASIMAALI ÕPITUBA

10. okt. kell 18.00 Muraste külaseltsis (Lee tee 9) Spordihoone uksest

HIND: 33.00 eur

Eelregistr.: muraste@muraste.ee info: 5848 9661

Töötuba juhendab kunsti- ja disaini õpetaja Marell RõssTöötoa maksumus 33€ (juhendamine, materjalid)Loomingulises klaasimaali töötoas saab osaleja valmistada endale isikupärase klaasimaali. Tööprotsessi käigus õpime tundma klaasimaali valmistamiseks vajalikke töövahendeid, materjale ning maalimise tehnikaid. Kasutame maalimiseks 2 mm paksust klaasi, mille kõigepealt lihvime, raamime ja siis maalime sellele.Osaleja saab valida kohapeal olemasolevatest piltidest endale meelepärase või ise pilte kaasa võtta. Valminud tööd on hiljem võimalik riputada kodu aknale.Töötuba on jõukohane kõigile ning ei nõua eelnevaid kogemusi maalimises. Oodatud on igas vanuses osalejad!Marell on lõpetanud Tartu Kunstikool Pallase naha- ja disaini eriala ning teinud Tartu Ülikoolis pedagoogika magistrikraadi. Igapäevaselt õpetab ta põhikoolis lapsi joonistama, maalima ja meisterdama. Lisaks koolitööle on tema suureks kireks erinevatel teemadel õpitubade läbiviimine. Õpitubade kohta saab täpsemat infot www.sinuloovus.com. Loomult on Marell rõõmsameelne, loominguline ning hea suhtleja.

100 ja SEENED. Filmiõhtu ja infotund – kuidas metsast elusa ja tervena välja tulla

15. okt. kell 17.00 – TASUTA

Muraste kooli aatriumis (Lee tee 9)

Kinoõhtu + infotund.
Üritus on tasuta.
Analüüs naiskodukaitsjatelt filmis nähtu põhjal, kuidas metsast elusa ja tervena välja tulla.Üritus toimub Porikuu festivali raames.
Vaata kogu festivali kava:
https://www.porikuu.ee/

1. Osa Film “Seenelkäik”.
Poliitik Aadu Kägu sõidab koos abikaasa Viiviga metsa seenele, et puhata närve mainekampaaniast. Nendega liitub hääletaja, rahatu rokitäht Zäk. Vältimaks üldkäidavaid seenemetsi, sõidetakse umbropsu kuhugi laande, mis paistab tõeliselt ürgne ja inimtühi. Peatselt avastab kolmik end eksinuna ja samal ajal lahvatab meediaskandaal – uuriv ajakirjandus kahtlustab, et Kägu on kuritarvitanud riigi raha. Algab võitlus au, elu ja surma peale nii metsas kui linnas.Film on pärjatud väga arvukate auhindadega mainekatel filmidestivalidel. Parim film, parima nais- ja meespeaosa täitmise eest. Hinnati satiirilist tooni ja meediapoliìtika pihta suunatud intelligentset kriitikat.

2. osa. Peale filmi toimub Naiskodukaitse infotund. Saame teada, kuidas minimaliseerida metsas eksimist ja mida teha, kui see juhtub.
Arutletakse, mis tegid filmi peategelased metsas valesti ja kuidas oleks olnud õige käitumine, mis on igaüheõigus looduses, mida metsa minnes kaasa võtta, mida teha kui kohtud metsloomaga.Pakume taimeteed ja seenepirukat.https://www.visitharku.com/sundmus/100-ja-seened.htmlHarivaid seeneretki koos degusteerimisega pakub Hiking BalthNorth
https://hikingbaltnorth.com/elamusmatkad-matkavarustuse…/

EESTI MAA-KAUP MÜÜGIL

Tahaks tulla vahvale EESTI-MAA-KAUP Muraste kandi rahvale pakkuma kraami, mis hea ja kasvanud Eestimaa peal.

Kartul Concordia 25 kg võrk – 15.- €

Porgand Bolero – 1.- €/kg Peet Pablo – 1.- €/kg

Küüslauk Ljubasha – 8.- €/kg

Kõrvits Kampe Melon – 0.70 €/kg

Mesi 1 kg – 8.- €/kg

Kõik kasvatatud kemikaale kasutamata. KUULUTUS EI AEGU! Kartul, mesi saadaval kevadeni 2023. Porgand, peet, kõrvits, küüslauk saadaval seni, kuni kaupa jätkub. Porgand, peet – kogused 5 kg/10kg jne.

Info ja tellimine: Teet – teetju@hot.ee, tel. 51 971185