Nädal 43

Üldkoosolek

Austatud Muraste külaseltsi liige

TÄNA! Oled oodatud Muraste külaseltsi üldkoosolekule ja esmaspäeval, 31. oktoobril kell 19 Muraste kogukonnakeskuses  (Lee tee 9, Muraste).

Päevakorras:
1. 2021.a majandusaasta- ja tegevusaruande kinnitamine.
2. Koduküla nägu täna ja homme  – ülevaade ning arutelu  tehtust, teoksil olevast ja uutest  algatustest; sh Muraste küla arengukava.
3. Muudatused juhatuse koosseisus.
4. Kohapeal algatatud teemad.

Lugupidamisega,
Muraste külaseltsi juhatus

Täiendav info: Urvi Nigu, muraste@muraste.ee, tel 58489661

Majandusaasta aruanne:

Majandusaasta aruanded

Kogupere animatsioon

KAPTEN MORTEN LOLLIDE LAEVAS

04. nov. kell 18.00 Muraste kinopunktis (Lee tee 9)

Pilet: 5.00/4.00 eur

Morten on uudishimulik ja leidlik poiss. Saatuse tahtel on ta sunnitud elama koos kasuvanematega, kes ei näe tema loovas tegevuses muud kui pahatahtlikku huligaanitsemist. Emata Morten ei ole siiski orb. Ta isa on kapten, kes töö tõttu peab suurema osa ajast merel viibima. Morten soovib isa eeskujul samuti kapten olla. Ta ehitab endale mängulaeva, mille mehitab erinevate putukatega. Unenäoline paralleelmaailm kirjeldab Morteni elu groteskses võtmes. Mingil hetkel maailmad segunevad. Nii Morteni päris kui ka fantaasiamaailm ähvardavad kokku kukkuda. Mõlema maailma päästmiseks on vaja julgelt tegutseda. Morten võidab ohud kangelaslikult. Tema kindlameelse tegutsemise taga on põhimõte – kapten ei jäta kunagi …

Filmi režissöör: Kaspar Jancis | Riho Unt | Henry Nicholson

DJEMBE ÕPITUBA

07. nov. kell 18.00

Osalustasu: 45.00 eur

eelregistreerimine: muraste@muraste.ee

Koolitus toimub kohtade täitumisel.
Hind: 45.00 eur
Vajalik registr.: muraste@muraste.ee
info: 5848 9661

Muraste külaseltsis Lee tee 9 spordihoone uksest.
DJEMBE on populaarne Lääne-Aafrika pokaaltrumm.Trummide vanust arvatakse olema umbes 800 aastat, millest kinnitavad teated vanast Mali impeeriumist.Djembet mängitakse tavaliselt istudes, nii et trummi jääb mängija põlvede vahele või toetub servaga põrandale. Seistes mängides kasutatakse õlarihma või statiivi. Mängitakse mitte ainult sõrmede vaid ka terve käega, mis tingib erinevusi mängu tehnikas. Tänu oma ehitusele on trummi tämbriskaala väga lai, ulatudes sügavast bassitoonist kõrgete ülemhelideni.IAN MIKAEL KIRSSAastal 2004 võitsin trummitaldrikute tootja Paiste konkurssi, millega kaasnes firmaga eluaegne leping. Nendel aegadel hakkasin ka andma esimesi trummitunde trummikomplektiga – djembe trummi õpetamine lisandus mõni aasta hiljem.
Aastal 2007 liitusin bändiga House of Games, millega sai samal aastal käidud UK suurtemates linnades soojendamas USA rokilengedi W.A.S.P.
Mida aastaid edasi, seda enam asendas esinemistel trummikomplekti djembe. Nii möödus edasine muusikaline teekond mängides djembe trummi erinevate rahvusvaheliste väelauljatega, seal hulgas Bali saarel maailma ühel suurimal joogafestivalil BaliSpirit Festival. Tihti tuleb mul ette ka stuudiotööd, kus saan erinevatega trummide salvestamisega anda oma panuse. Alates 2018. aasta maikuust olen ansambli Sounds of September trummar.

LAUAMÄNGUDE PÄEV

12. nov. kell 12.00-14.00 Muraste kooli aatrium (Lee tee 9)

Pilet: 5.00 eur

Lauamängu päev on igas eas lastele ja täiskvasvanutele.
Oodatud on nii kogenud lauamängurid kui ka need, kes lauamängudest veel midagi ei tea. Kohapeal on Brain Gamesi kogenud juhendaja, kes tutvustab mänge, õpetab reegleid ning aitab kõige vajalikuga.
Mängida on võimalik eri moodi – saab üksi, paaris ning ka ühtse meeskonnana. Mängude pikkus ja keerukus sõltuvad mängust – mõni kestab vaid paar minutit, teised aga võivad kesta rohkem kui 15min. Ürituse vältel saab proovida mitmeid erinevaid mängeMängude valikus on: “Speedy Roll”, “Carcassonne junior”, “Outfoxed”, “Hallicups”, “Icecool”, “Soolapuhujad”, “Sushi go”, “Ainult Üks”, “Codenames” ja “Klask” ja kui on erisoove, andke julgelt märku
Lauamängud pakuvad suurepärast meelelahutist, koosolemise rõõmu ja õpetavad lastele kaotamist.
https://diktor.geenius.ee/…/brain-gamesi-juht-virko…/