Nädal 29

S U V I  2 0 1 6   M U R A S T E S   ehk nädal 29

mammud

Teisipäev, 19. juulil
kl 18 inglise keele kursus (kursus komplekteeritud)
kl 19 mängime võrkpalli!

Huviringide juhid, treenerid, juhendajad! Juba praegu on õige aeg hakata tegema plaane sügiseseks hooajaks Muraste koolimajas/kogukonnakeskuses/spordihoones. Oodatud on kõik senised ja  ka uued algatused meie kandi vaba aja tegevustega sisustamiseks. Info kogukonnakeksusest.

OLULINE TEADE!

Alates 1. juulist muutus Murastes Pankranniku piirkonnas liikluskorraldus .  Meie kõigi suurim soov on, et  keskkond, kus me elame ja  kasvavad meie lapsed, oleks sõbralik ja turvaline. Kindlasti olete märganud, et suvekuudel muutub Pankranniku mänguväljak  armastatud mängukohaks  igas vanuses lastele ning ka sinna suunduvad tänavad on tulvil suverõõme nautivatest lastest. Paraku tänane liikluskorraldus seda tegelikult ei luba, sest seaduse järgi on tegemist sõiduteedega, millele on küll kehtestatud kiirusepiirang (30 km/h), kuid mis ei anna õigust lastel  ilma täiskasvanud saatjateta liigelda (liiklusseaduse § 23; § 148 lg 1).

õueala

Selleks, et lapsed saaksid meie külas vabalt liigelda ja autojuhid pööraksid liiklejatele rohkem tähelepanu, muutus koostöös Harku vallavalitsusega Muraste küla  liikluskorraldust alates 01.07.2016 – küla Pankranniku piirkonnast sai õueala liiklusseaduse tähenduses. Seoses sellega paigaldati Kolmiku tee algusesse (kus lõpeb kergliiklustee) ning Nõlvaku ja Kivi tänava vahele õueala tähistavad märgid. Selline muudatus annab lastele õiguse teedel liigelda ning loob autojuhtidele kohustuse nii väikeste kui suurte liiklejatega arvestada ja oleks üheks katseks parandada liiklusohutust Kolmiku tänaval ja ristuvatel tänavatel. Soovime, et meie küla laste suvi oleks vaba, rõõmus ja ohutum. Koos loome turvalisuse.

Hõiked!

TELLI VÄRSKE KAUP KOJU!original

Tahaks tulla vahvale
Muraste kandi rahvale
pakkuma kraami, mis hea
ja kasvanud Eestimaa peal.

ALATES 30. JUUNIST SUVEHOOAJA LÕPUNI IGAL NELJAPÄEVAL KELL 14 – 19  EESTI VÄIKETOOTJATE VÄRSKETE KÖÖGIVILJADE MÜÜK MURASTE KONSUMI PARKLASSE SISSESÕIDU JUURES. KAUBA KOJUTELLIMINE VASTAVALT SOOVIDELE, KÜSIDA VÕIB KÕIKE.
Alanud on ka saunavihtade tellimine (kask, valmistamisaeg 20.-30. juuni, kättetoimetamine juuli algul, hind 3 € /paar).  Info ja tellimine  teetju@hot.ee, TEET, tel. 51 971185

Käimas on konkurss “Harku valla kaunis kodu”! 

Teadmiseks: Muraste iganädalase e-infokirjaga liitumiseks saada sellekohane teade muraste@muraste.ee

Muraste kogukonnakeskus (Lee tee 9, Muraste) avatud E-N 10-18, R 10-16; juulis üldjuhul puhkame, nädala infokiri ilmub ikka ning ükski vajalik tegevus tegemata ei jää. Täpsustused ja info: kogukonnakeskus@muraste.ee; 5253128 (Aule Kikas).